Yurt dışı yeni uçak seferleri

cemdisbudak

Yazın yaklaşması ile birlikte seyahat edenlerin sayısı da artmaya başladı. Hava yolu firmaları da bu yoğunluğa ayak uydurmak için hem sefer artışları yapıyor hem de yeni şehirlere uçak seferleri başlatıyor.

Türkiye’den dünyanın hemen hemen her yerine direkt olarak uçuş bulabilmek biz seyahat etmeyi sevenler için hayatı kolaylaştıran güzelliklerden birisi. Türk Hava Yolları bu yaz itibari ile Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Boston ile İstanbul arasında karşılıklı seferlere başlıyor. Ayrıca Cezayir’de Konstantin, Oran, Tilimsan ve Batna’ya, Mali’den Bamako ve Konakri’ye, Benin’de Cotonou ve  Abidjan’a yeni uçuşlar başlatıyor.  Bunların yanı sıra Romanya’da Köstence’ye, Danimarka’da Aalborg ve Billund’a yapılan seferlerin sayısında da artışa gitti.

 

Yaz ayları ile birlikte özellikle güney kıyılarımızın Rus turistlerin akınına uğradığı hepimizin malumu. Bu noktada oluşan ihtiyacın farkında olan Onur Air de Antalya’dan Rusya’nın başkenti Moskova’ya ( Sheremetyevo Havalimanı ) ve Kazan’a her gün karşılıklı sefer düzenliyor.  Ayrıca İstanbul ile Alanya arasında da uçak seferleri başladı, Türkiye’de yaz tatili planlayanlar için güzel bir alternatif olabilir.

Önceki yazılarımızda yakın zamanda Pegasus Hava Yolları’nın bu yıl bahar itibari ile Frankfurt, Madrid, Kuveyt ve Hamburg gibi merkezlere uçuşlar başlattığını, Atlasjet’in ise Mayıs itibariyle Londra’ya uçacağından bahsetmiştik.  Gerek yapılan kampanyalarla gerekse bu yeni eklenen uçak seferleri ile birlikte bu yıl yurt dışı tatilleri daha çekici hale geliyor.

1000’i aşkın hava yolu firmasının seferlerini karşılaştırıp sizler için en uygun uçak biletini bulmak istiyorsanız; Enuygun.com uçak bileti sorgulama sayfalarından kolay bir şekilde ucuz bilet bulabilirsiniz. Yurt dışı seyahati için hangi tarihlerde ucuz uçak bileti bulabiliriz diye merak ediyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

cemdisbudak
Cem Dişbudak
82 Yazı
İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Çok sayıda internet sitesi ve dergide konular editörü olarak çalıştı. İçerik ve sosyal medya trendleriyle ilgili birçok konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Uzman Yazarlar