PCPegasus

Ucuz Pegasus Uçak Bileti

PC Pegasus Hakkında

1990 yılında kurulmuş olan Pegasus Hava Yolları yani Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.’nin merkezi İstanbul’dadır. Uçaklarının ana merkezi de Sabiha Gökçen Havalimanı’dır, buna ek olarak İzmir Adnan Menderes ve Antalya Havalimanı’nda da hubları bulunmaktadır. 2005 yılında Sabancı ailesi tarafından alınan ve Ali Sabancı’nın CEO’luğunu yaptığı firma özellikle ucuz uçak biletleri sunmasıyla bilinmektedir. Yıl boyunca yurt içi ve yurtdışı uçuş kampanyaları düzenleyen firmanın 75’ten fazla sayıda uçak filosu var ve sürekli olarak yeni alımlar gerçekleştiriyor. Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu firmalarından birisidir.

Checkin İşlemleri Pegasus Check-In İşlemleri

Pegasus Hava Yollarından satın aldığınız uçak biletleri için online check-in uçuştan 72 saat önce açılır ve uçuştan 60 dakika önce (İran ve Ortadoğu için 1 saat) kapanır. Check-in sayfasında PNR numarası, isim ve soyad ile giriş yaparak check-in yapabilirsiniz. Yolcular uçaktan 10 dakika önce biniş kapısında bulunmak zorundadır.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Pegasus Hava Yolları uçuşlarından en geç 120 dakika öncesine kadar bavulunuzu teslim etmiş olmanız gerekiyor. Eğer bagajınız yoksa veya sadece el bagajınız varsa doğrudan biniş kartınızla uçağa binebilirsiniz. El bagajının 1 adet olması, 20 cm x 40 cm x 55 cm boyutlarından büyük olmaması ve en fazla 8 kg ağırlığında olması şartları bulunuyor. Pegasus Hava Yollarının bagaj limitleri iç hatlar için Eko Paket : 15 kg, Avantaj Paket : 20 kg, Ekstra Paket : 25 kg, dış hatlar için Eko Paket : 20 kg, Avantaj Paket : 20 kg, Ekstra Paket : 25 kg'dır.

Checkin İşlemleri Pegasus Koltuk Seçimi

Pegasus Hava Yollarında opsiyonlu rezervasyonlar için koltuk seçimine izin verilmiyor. Koltuk seçimi sadece bilet satın alma esnasında veya bilet satın alındıktan sonra yapılıyor. Pegasus Hava Yolları koltuk seçimi için ekstra ücret talep ediyor.

Checkin İşlemleri Pegasus Diz Mesafesi

Pegasus Hava Yollarında ekstra diz mesafesi, ön koltuklar, pencere kenarı, koridor kenarı ve birlikte oturma gibi ekstra koltuk talepleri ücretli olarak satılıyor.

Checkin İşlemleri Pegasus Yiyecek, İçecek ve İkram

Pegasus Hava Yolları yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda yemek servisi yapmıyor. Uçuştan 24 saat öncesine kadar internet üzerinden ücretli olarak uçuşunuza yemek ekleyebiliyorsunuz. Uçak içerisinde ana yemek satışı yapılmıyor sadece atıştırmalık, sandviç tarzında yiyecekleri satın alabiliyorsunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım Pegasus uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da Pegasus uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm Pegasus uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan Pegasus uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız Pegasus uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da Pegasus kampanyalarından faydalanabilir miyim?

Pegasus tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Pegasus Künye

IATA kodu: PC

Kuruluş tarihi: 12/01/1990

Uçak sayısı: 83 uçak

Uçuş noktaları: 105 nokta

Para birimi