Üsküp Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Üsküp Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Üsküp Hakkında

Makedonya'nın başkenti Üsküp, Türk nüfusu, Osmanlı dönemi çok sayıda eserleriyle kendinizi evinizde gibi hissedebileceğiniz şirin bir şehirdir. Eski çarşısı, kalesi, çok sayıda camisi, Rahibe Terasa Evi, Vardar Nehri üzerindeki ünlü Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, şehir parkı, Makedonya Takı gibi yerler gezilebilir.

Eski çarşıdaki esnafın büyük çoğunluğu Türkçe konuşur. Kentte zaten hala Türk nüfus yaşamaktadır ve Türkçe okul ile Türkçe yayın yapan radyo kanalı da bulunur. Üsküp'te yazlar sıcak ve nemli, kışlar ise soğuk geçer. Kenti gezmek için en iyi zamanın bahar ayları olduğunu söyleyebiliriz.

Makedonya, Türk vatandaşlarına vize uygulamadığı için bir uçak biletiyle kolayca ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 670 bin nüfuslu kente İstanbul'dan direkt sefer bulunuyor. Kenti ikiye ayıran Vardar nehrinin bir tarafında Müslümanlar diğer tarafında ise Hristiyanlar yaşar.

Havalimanından Üsküp Şehir Merkezine Ulaşım

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yer alan Üsküp Havalimanı veya diğer adı ile Üsküp Büyük İskender Havalimanı, ülkenin en büyük ve en işlek iki havalimanından biri olma özelliğinde. Petrovec köyünün 17 kilometre güneydoğusunda bulunan Üsküp Havalimanı, 2011 yılından beri yurtiçi ve yurtdışı seferlerini sürdürüyor. Balkanlar’ın ana transit ve kargo merkezi haline getirilmesi amaçlanan Üsküp Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için farklı seçenekler mevcut.

Üsküp şehir merkezinden 23 kilometre uzaklıkta bulunan Üsküp Büyük İskender Havalimanı’ndan şehir merkezine karayolunu kullanarak taksi, otobüs ve araç kiralama gibi ulaşım seçenekleri ile gidebilirsiniz. Üsküp’teki düzenli şehir içi ulaşım hatları sayesinde çok zorlanmadan istediğiniz yere gitmeniz mümkün.

Taksi

Üsküp Büyük İskender Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebileceğiniz en hızlı seçenek taksi. Haftanın her günü ve her saati hizmette olan taksi araçları için rezervasyon almanıza gerek olmamakla birlikte, büyük gruplar şeklinde hizmet almak isteyenler için telefon veya e-posta ile bildirmek gerekiyor. Havalimanının özel taksi şirketinin araçları ile verilen ulaşım hizmeti sayesinde, şehir merkezine 20 dakika gibi bir sürede gidebilirsiniz. Havalimanının çıkış bölümünde konumlanmış taksiler, uçağınız indiği andan itibaren sizi bekliyor olacak.

Otobüs

Üsküp Büyük İskender Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüs. Çok hesaplı ücretlerle kullanabileceğiniz otobüsler ile şehir merkezine 30 dakikada gitmeniz mümkün. Vardar Ekspres otobüs araçlarından haftanın her günü belirli saatlerde yararlanabilirsiniz. Her gün değişebilen otobüs hareket saatleri için havalimanının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım seçeneği ise araç kiralama. Üsküp Büyük İskender Havalimanı’nda sizler için birçok araç kiralama firma ofisi bulunuyor. İster şoförlü olarak ister kendi şoförlüğünüzde kiralayabileceğiniz araçlar ile şehir merkezine rahat ve konforlu şekilde gidebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Dttu Sharr Express, Europcar, Hertz, Enterprise, Interways, Mi-Da, Sixt, Ace, Toto-Rent, Bejron Dooel ve Interrent bulunuyor.

02/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Üsküp

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Üsküp uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Üsküp varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Üsküp uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Üsküp uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Üsküp uçuşları Alexander The Great Havalimanı'na düzenleniyor.

Üsküp yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Üsküp 1 saat 30 dakika, Ankara-Üsküp 1 saat 50 dakika, Antalya-Üsküp 1 saat 50 dakika, Bodrum-Üsküp 1 saat 30 dakika, Gaziantep-Üsküp 1 saat 50 dakika, İstanbul-Üsküp 1 saat 10 dakika, İzmir-Üsküp 1 saat 10 dakika, Trabzon-Üsküp 1 saat 50 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Üsküp uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul, Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Üsküp uçuşları düzenliyor.

Üsküp Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
13ºC
25ºC
Paz
Pzt
12ºC
28ºC
Pzt
Sal
12ºC
24ºC
Sal
Çar
8ºC
24ºC
Çar
Per
9ºC
25ºC
Per
Uçuş Süreleri
1s 30dk
1s 50dk
1s 50dk
1s 30dk
1s 50dk
1s 10dk
1s 10dk
1s 50dk
Haritada Görüntüle
Üsküp Alternatif Ulaşım
Para birimi
x