En uzun ve en kısa oruç tutulacak şehirlerimiz

En uzun ve en kısa oruç tutulacak şehirlerimiz

Ramazan ayı, İslam dininde önemli bir aydır ve Müslümanlar için oruç tutmak, dua etmek, sadaka vermek ve ibadet etmek için özel bir zaman dilimini ifade eder. İftar saatleri, Ramazan ayında Müslümanların hayatında önemli bir rol oynar. Ailelerin ve arkadaşların bir araya gelip orucu açtığı bir zaman dilimidir. Bu nedenle, genellikle özel yemeklerin ve tatlıların hazırlandığı bir zaman dilimi olarak kutlanır. İftar sofraları, farklı kültürlerin bir araya geldiği yerlerdir ve bu sofralar genellikle zengin bir yemek ve içecek çeşitliliği içerir.
7 bölgeden yöresel ramazan lezzetleri

7 bölgeden yöresel ramazan lezzetleri

11 ayın sultanı Ramazan geldi. Oruç tutulan tüm evlerde “Akşama ne pişirsem?” telaşı başladı. Ben de bugün 30 gün boyunca her sabah kendine bu soruyu soracaklar için bir içerik hazırladım ve iftar masanda yer verebileceğin 7 farklı bölgelerden 7 yöresel lezzete yer verdim. Hazırsan az bilinen fakat bir denediğinde sürekli yapmaktan vazgeçemeyeceğin yemekleri sıralamaya başlıyorum.
Kasımda tatil yapılacak yerler

Kasımda tatil yapılacak yerler

Kasım yalnızca aşkın değil tatilin de başka olduğu en güzel aylardan biri. Sonbaharın tüm renklerini görebileceğin ve serin bir havada ülkemizin birbirinden güzel yerlerini keşfedebileceğin bu ayda gitmeni önerdiğim destinasyonları hazırladığım içerikte seninle paylaşacağım. Hatta eğer bir ebeveynsen ve kasım ara tatilinde çocuğunla ufak bir seyahat planlamak istiyorsan, size uygun rotaları da bu içerikle keşfedebilirsin. Bu ayda şans verebileceğin doğa tatili, termal tatil, kültür tatili ve gastronomi turu seçeneklerini keşfetmeye, hazırsan başlıyoruz.
Sakarya'da gezilecek yerler

Sakarya'da gezilecek yerler

Hem büyük şehirlere olan yakınlığı hem de büyüleyici doğal güzellikleriyle yılın her mevsimi tatiller için tercih edilen Sakarya, Marmara Bölgesi'nde Çatalca-Kocaeli Bölümü'nde bulunuyor. Karadeniz kıyısında kilometrelerce uzanan sahiliyle yaz tatillerinin sevilen adreslerinden biri haline gelen Sakarya, tüm dünyadan doğa severleri kendine çeken Sapanca Gölü, Türkiye'nin en büyük longoz ormanı Acarlar Longozu, dağ eteklerinde gizlenen Çamlıca Gölü ve Türkiye’nin en uzun üçüncü nehri Sakarya Nehri gibi keşfedilmeye değer pek çok güzelliğe sahip.

Son Eklenen Seyahat Yazıları