Gezegenimiz için en büyük tehdit: İklim krizi

Her ne kadar Covid-19 nedeniyle son 1,5 yılda çok konuştuğumuz konulardan biri olmasa da küresel ısınma hala gezegenimizle ilgili en büyük tehditlerden biri. Artan sıcaklıklar, eriyen buzullar, kuraklık tehlikesi ve bazı bölgelerde çıkan yangınlar küresel ısınmanın sebep olduğu iklim krizinin gözle görülebilir etkilerinden bazıları. Eğer içinde bulunduğumuz bu krizle ilgili bilinçlenmezsek maalesef gezegenimizi ileride çok daha kötü günler bekliyor.

Devamını Gör

Kozaklı: Nevşehir’in Kaplıca Bölgesi

Nevşehir iline bağlı Kozaklı ilçesi, termal suları ve kaplıcaları ile öne çıkıyor. Bugün, termal turizmin yükselen değeri Kozaklı ile ilgili merak edebileceğin tüm bilgileri bulabilmen için detaylı bir rehber hazırladım. Eğer ki bir gün kaplıca tatili yapmak istersen rotanı Kozaklı’ya çevirmeni tavsiye ederim.

Devamını Gör

Arslantepe Höyüğü nerede? Nasıl gidilir?

Anadolu topraklarında bilinen en eski şehir devletine ev sahipliği yapan Arslantepe Höyüğü, kalıcı olarak Dünya Mirası Listesi’ne alındı. Arslantepe Höyüğü ile birlikte ülkemizden listede bulunan yer sayısı 19’a yükseldi. Tarihte böyle büyük bir önemi olan Arslantepe Höyüğü’nü daha yakından tanımaya ne dersin?

Devamını Gör

Antalya'da gezilecek yerler

Antalya'da gezilecek 100 yeri sizler için inceledik ve en popüler olandan başlayarak sıraladık, Antalya'ya gidince görmeden dönmemeniz gereken yerler listesi yazımızda.

Devamını Gör