Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
Konut Hesabı uygulaması başlıyor

Konut Hesabı uygulaması başlıyor

Konut alımını desteklemek için çıkartılan Konut Hesabı uygulamasına başlanıyor. 26 Ağustos Cuma günü başlayacak Konut Hesabı uygulamasıyla ilk kez ev satın alacaklar, birikimlerine %20 oranında devlet katkısı sağlayabilecek. Uygulama nasıl olacak ve kimler yararlanabilecek?

Yurt dışına pasaportsuz ve vizesiz uçuyoruz

Yurt dışına pasaportsuz ve vizesiz uçuyoruz

Yurt dışına çıkmak isteyenleri en çok zorlayan konuların başında pasaport ve vize alma zorunluluğu geliyor. Ancak birçok kişi tarafından yurt dışı tatili için zorunlu görülen bu belgelere gerek duymadan da seyahat edilebilecek alternatif rotalar var. Akdeniz’in en güzel tatil merkezlerinden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve sınır komşumuz Gürcistan’a pasaport ve vize almadan seyahat edebilme özgürlüğü yurt dışına çıkmak isteyenlerin ilgisini bu iki ülkeye çekiyor. Özellikle son dönemlerde Enuygun.com üzerinden satılan yurt dışı uçak biletlerinin büyük bölümü de yine bu destinasyonları işaret ediyor.

Daha rahat bir tatil için 7 öneri

Daha rahat bir tatil için 7 öneri

Nereye gidersek gidelim hepimiz tatile çıkınca daha fazla gezmek, eğlenmek ve dinlenmek isteriz. Bunun içinse öncelikle iyi bir hazırlık yapmakta ve henüz yola çıkmadan almamız gereken basit ama hayat kurtaran önlemleri belirlemekte yarar var. Bu önerilere göz atmadan tatil planlarınızı yapmayın.

Bozcaada'da Bağbozumu Festivali

Bozcaada'da Bağbozumu Festivali

Ağustos ayında ya da Eylül’ün ilk haftası tatil yapmayı planlıyorsanız ve hala nereye gideceğinize karar veremediyseniz Bozcaada seçeneğini mutlaka değerlendirin derim. Biraz salaş, üzümü şarabı bol, Akdeniz yemekleri konusunda güzel lezzetler sunan, güneşin güzel battığı, denizin dalgasız, havasının da nemsiz olduğu bir yer arıyorsanız yanıtım yine Bozcada olacaktır.

İhtiyaç kredilerinde avantajlı kampanyalar

İhtiyaç kredilerinde avantajlı kampanyalar

İhtiyaç kredilerinde faiz oranlarının kaç olduğu ve oranların konut kredisine benzer düşme gösterip göstermeyeceği son günlerde oldukça merak ediliyor. Bu hafta sizlerle Enuygun’dan en çok başvuru alan kredi tutarlarındaki 36 ay vadeli avantajlı kampanyalara göz atacağız.

Vergi affından kimler yararlanabilir

Vergi affından kimler yararlanabilir

Vergi borcu olanlara af çıktı. Prim borcu olup emekli olamayanlar, trafik, askerlik, seçim, karayolu geçiş ücreti, YURT-KUR öğrenim ve katkı kredisi ya da SGK ve belediyelere borcu olanlar borçlarını yeniden yapılandırabilecek.

Datça'da tatil yapmak için çok geçerli 7 neden

Datça'da tatil yapmak için çok geçerli 7 neden

Dünyaca ünlü Yunan filozofu Strabon ‘’Tanrı uzun yaşatmak istediği kullarını Datça’ya gönderir’’ diye boşa dememiş. Mavinin gözün görebileceği tüm tonlarını barındıran denizi, tertemiz havası ve denizden çıkan lezzetli balıklarıyla Datça insanın ömrünü uzatan bir yer. Eğer bu yeryüzü cennetine gelme konusunda aklınızda soru işaretleri varsa, gelin bir kez daha düşünün.

İş Bankası'ndan %1,27'den başlayan Geleneksel Bayram Kredisi

İş Bankası'ndan %1,27'den başlayan Geleneksel Bayram Kredisi

İş Bankası Kurban Bayramı öncesi %1,27'den başlayan faiz oranlarıyla Geleneksel Bayram Kredisi kampanyasını başlattı. Buna göre örneğin aylık 545 TL taksitle 36 ay vadeli 15.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Kampanyada 15.000 TL'den 50.000 TL'ye kadar olan kredilerde tüm vadeler için %1,27 faiz oranı var.

Alternatif tatil seçenekleri

Alternatif tatil seçenekleri

Tatili genelde deniz, güneş ve hatta her şey dahil otelden ibaret görenlerimiz çok. Ancak azınlıkta olsa bazıları için tatil kesinlikle güneşin altında saatlerce yatıp, gece eğlenip, sürekli yemek yemek anlamına gelmiyor. Tatillerini daha farklı etkinlikler yaparak geçirmek isteyenler de var. Onlardan biriyseniz yani öyle '5 yıldızlı tatil köyünde tatil yapmak bana göre değil' diyenlerdenseniz size alternatif tatil seçeneklerini sıraladık.

x