Başarılı bir influencer nasıl olunur?

Sosyal medya yeni iş kapıları açtı. Gezmeyi, eğlenmeyi, yemeyi, içmeyi ya da giyinmeyi sevenler, yaşadıklarını video ya da fotoğraflarla paylaşarak para kazanma yoluna gidiyorlar. Tabi bu işler öyle kolay olmuyor. Sadece paylaşım yapmak iyi bir influencer olmanızı sağlamaz. İyi bir seyahat influencerı olmak için ipuçlarına göz atmaya ne dersin?

Devamını Gör

Cumhuriyetin izlerini taşıyan yerler

Milli Mücadele’nin başlamasının üzerinden bir asır geçti. Ulu Önder Atatürk, 19 Mayıs 1919 yılında Bandırma Vapuru ile Samsun’a ayak basmış ve 4 yıllık mücadele sonrasında Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmıştı. Hem 29 Ekim hem de 10 Kasım gibi önemli günler yaklaştı, Cumhuriyet coşkusunu yaşayabileceğin yerlere doğru yolculuk yapmak ister misin?

Devamını Gör

Yurt Dışı Uçuşlarda Ülkelerin Uyguladığı Kurallar

Dünya olarak geçtiğimiz zorlu dönemi arkamızda bırakmaya çalışırken ülkeler de uçuş yasaklarını ve kısıtlamalarını kaldırmaya başladı. Yeni dönemin gerektirdiği yeni önlemleri her ülke ayrı ayrı belirliyor. Uçuşlara kabulünüz, varış veya aktarma ülkesine giriş yapmanıza imkân sağlayacak belgelere (vatandaşlık, oturum izni, çalışma izni, geçerli ve belirtilen sürelere uygun Covid-19 negatif test sonucu, seyahat izin belgesi vb.) sahip olmanıza, yetkililerin belirlediği şartlara, yaş grubunuza ve sağlık durumunuza göre değişebilir. Varış noktasında uygulanacak önlemler (karantina, zorunlu ve ücretli Covid-19 testi vb.) ve tüm gereksinimler için varış ülkesinin resmî kurumlarıyla iletişime geçmenizi öneririz. Seyahat etmek istediğiniz ülkeler için genel kural ve kısıtlamaları bu yazıda bulabilirsiniz.

Devamını Gör

Ekolojik gezgin olma rehberi

Dünyayı gezip görmek kadar güzel bir şey yok. Yeni yerler görmeyi, farklı kültürlerin bir parçası olmayı hepimiz çok seviyoruz. Peki dünyayı gezerken bir yandan da onu koruyor muyuz? Her yaptığımız aktivitede olduğu gibi seyahat ederken de dünyaya birtakım izler bırakıyoruz. Bu izler, kimi zaman doğayı olumsuz etkileyebiliyor. Peki seyahat ederken doğaya bıraktığımız olumsuz izleri nasıl azaltabiliriz? Gel birlikte karbon ayak izimizi azaltmanın yollarını inceleyelim.

Devamını Gör
x