İstanbul'da gezilecek yerler, mutlaka görülmesi gereken 70 yer

Her semtinde ayrı bir güzellikle karşılaşabileceğin İstanbul’da gezilecek yerler saymakla bitmez. Saraylar, camiler, müzeler, parklar, bahçeler başta olmak üzere doğal ve tarihi birçok destinasyon mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Devamını Gör

Netflix’te izleyebileceğin EN keyifli seyahat filmleri

Evdeki vaktini sürekli dizi-film izleyerek geçirenlerden misin? Pandemi öncesinde yola çıkmayı, gezip görmeyi çok mu seviyordun? İzlerken gezmiş kadar olmak mı istiyorsun? Aradığın liste ayağına geldi! Netflix’te bulabileceğin seyahat temalı en keyifli içerikleri bir araya getirdim. İyi seyirler!

Devamını Gör

Yurt Dışı Uçuşlarda Ülkelerin Uyguladığı Kurallar

Dünya olarak geçtiğimiz zorlu dönemi arkamızda bırakmaya çalışırken ülkeler de uçuş yasaklarını ve kısıtlamalarını kaldırmaya başladı. Yeni dönemin gerektirdiği yeni önlemleri her ülke ayrı ayrı belirliyor. Uçuşlara kabulünüz, varış veya aktarma ülkesine giriş yapmanıza imkân sağlayacak belgelere (vatandaşlık, oturum izni, çalışma izni, geçerli ve belirtilen sürelere uygun Covid-19 negatif test sonucu, seyahat izin belgesi vb.) sahip olmanıza, yetkililerin belirlediği şartlara, yaş grubunuza ve sağlık durumunuza göre değişebilir. Varış noktasında uygulanacak önlemler (karantina, zorunlu ve ücretli Covid-19 testi vb.) ve tüm gereksinimler için varış ülkesinin resmî kurumlarıyla iletişime geçmenizi öneririz. Seyahat etmek istediğiniz ülkeler için genel kural ve kısıtlamaları bu yazıda bulabilirsiniz.

Devamını Gör

Van Gölü uzaydan nasıl göründü?

Van Gölü uzaydan çekilen fotoğraflarıyla dünyanın gündemine oturdu. Astronot Kate Rubins’in uzaydan çektiği kareler gerçekten şahane. Müthiş bir renk uyumu, sudaki akıntının yansıması bu fotoğrafı zirveye taşımış. Aydan çekilmiş fotoğraflarıyla dünya gündemine oturmuş Türkiye’nin en büyük gölü Van Gölü’nü daha yakından tanıyalım mı?

Devamını Gör