Rusya uçuşları başladı, test yaptırmak zorunlu!

Rusya’ya seyahat etmek isteyenlere müjde… 1 Ağustos’tan itibaren Rusya ile karşılıklı olarak uçuşların açılmasıyla birlikte isteyen Türk vatandaşlarına vize verilmeye de başlandı. Bu arada uçmak için Covid-19 testi yaptırmak zorunlu.

Devamını Gör

Yurt Dışı Uçuşlarda Ülkelerin Uyguladığı Kurallar

Dünya olarak geçtiğimiz zorlu dönemi arkamızda bırakmaya çalışırken ülkeler de uçuş yasaklarını ve kısıtlamalarını kaldırmaya başladı. Yeni dönemin gerektirdiği yeni önlemleri her ülke ayrı ayrı belirliyor. Uçuşlara kabulünüz, varış veya aktarma ülkesine giriş yapmanıza imkân sağlayacak belgelere (vatandaşlık, oturum izni, çalışma izni, geçerli ve belirtilen sürelere uygun Covid-19 negatif test sonucu, seyahat izin belgesi vb.) sahip olmanıza, yetkililerin belirlediği şartlara, yaş grubunuza ve sağlık durumunuza göre değişebilir. Varış noktasında uygulanacak önlemler (karantina, zorunlu ve ücretli Covid-19 testi vb.) ve tüm gereksinimler için varış ülkesinin resmî kurumlarıyla iletişime geçmenizi öneririz. Seyahat etmek istediğiniz ülkeler için genel kural ve kısıtlamaları bu yazıda bulabilirsiniz.

Devamını Gör

Türkiye’nin 1 günde gezilebilecek yerleri

Yeni yerler keşfetmek, insanlar ve kültürler tanımak, “kafayı rahatlatmak” veya sadece dinlenmek… Sebebi ne olursa olsun günübirlik kaçamak geziler hayatımıza her açıdan renk katabiliyor. Belki bulduğun ucuz bir uçak biletiyle hiç görmediğin bir şehri keşfedersin, belki de o bileti alma sebebin bu yazı olur! Gel, seninle sadece 1 günde bile gezilebilecek yerlere bakalım…

Devamını Gör

128 TL'den başlayan son dakika bayram fırsatları

Kurban Bayramı için henüz tatil planı yapmadıysan üzülme! Özellikle 30-31 Temmuz ve 1 Ağustos tarihleri için çok özel fırsatlar var. Hadi gel; son dakika bayram fırsatlarına birlikte göz gezdirelim.

Devamını Gör
x