Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
30'una gelmeden yapmanız gereken seyahat aktiviteleri

30'una gelmeden yapmanız gereken seyahat aktiviteleri

Seyahatin yaşı yoktur. Kendinizi sağlıklı ve dinç hissederseniz 80 yaşında bile dünyanın öbür ucuna gidebilirsiniz. Ancak bazı aktiviteler var ki gerçekten de 30’lu yaşlardan sonra yapmanız zorlaşıyor. Ya yaşın getirdiği olgunluk ya çoluk çocuğa karışma anne baba olma ya da başka sebeplerden bu tür aktivitelerden uzaklaşıyorsunuz.

30 yaşından önce görmeniz gereken 6 yer

30 yaşından önce görmeniz gereken 6 yer

Yaşadığımız gezegen hangi yaşta olursanız olun görülmeye değer yerler ve eserlerle dolu. Ancak öyle yerler var ki eğer iş, aile ve diğer sorumlulukların iyice arttığı 30'lu yaşlara yaklaştıysanız, artık bazılarını görmenin zamanı gelmiş de geçiyor demektir. Aralarından seçim yapmak zor olsa da bu 7 yere göz atarak nereden başlayacağınıza karar verebilirsiniz.

Üniversitede okurken görmeniz gereken 5 yer

Üniversitede okurken görmeniz gereken 5 yer

Seyahat etmek ve yeni yerler görmek için en ideal dönemlerden biri hiç şüphesiz üniversite yılları. Öyleyse neden bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeyelim? Gençler, henüz iş hayatına başlamadan, sabah 9 akşam 6 arasında geçen yoğun bir koşturmanın içine girmeden önce görmeniz gereken bu yerleri mutlaka listenize ekleyin.

ING'den ayda 282 TL'ye 10.000 TL kredi

ING'den ayda 282 TL'ye 10.000 TL kredi

ING Bank ihtiyaçlarınızı daha fazla bekletmemeniz için %1.09’dan başlayan faiz oranlarıyla kişiye özel faiz oranlı kredi fırsatı sunuyor. 31 Mart’a kadar geçerli kampanya ile 48 ay vade ve 50.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Buna göre örneğin %1,09 faiz oranıyla aylık 282 TL’ye 48 ay vadeli 10.000 TL kredi alabilirsiniz. Kampanyanın koşulları ve ödeme planları ise şöyle:

Yeni kıta Zelandiya

Yeni kıta Zelandiya

Dünya üzerinde bildiğimiz gibi 7 kıta vardı. Oysa ki bilim adamları son zamanlarda keşfedilen yeni bir kara parçasını kıta olarak kabul ettirmek istiyor. Yeni Zelenda'da Pasifik Okyanusu altında görülen kara parçası bir çok bilim adamına göre yeni bir kıta üstelik adı bile var: Zelandiya.

Vizesiz Ukrayna'yı görmek için 5 neden

Vizesiz Ukrayna'yı görmek için 5 neden

Tarihi ve doğal güzellikleriyle her yıl çok sayıda Türk ziyaretçiyi çeken Ukrayna'ya yakın zamanda pasaport gerekmeksizin sadece nüfus cüzdanımız veya kimlik kartlarımızla seyahat edebileceğiz. Başkent Kiev ve Odessa gibi şehirleriyle gezginleri büyüleyen Ukrayna'yı görmek için geçerli nedenler neler?

Yalnız seyahat etmenin artıları

Yalnız seyahat etmenin artıları

Seyahat etmek için yanınızda ille de bir arkadaşınız ya da eşinizin olması gerekmiyor. Modern dünyada artık isteyen herkes istediği yere gidebiliyor. Hatta yalnız seyahat etmeye alışanlar, bir çok artısı nedeniyle yalnız yolculukta ısrar ediyor. İnsanı yalnız seyahat etmeye iten artılar neler?

Burçlara göre 2017 yılı seyahat önerileri

Burçlara göre 2017 yılı seyahat önerileri

Kişisel özelliklerimizden zevklerimize kadar pek çok şey de burçlar belirleyici rol oynuyor. Hatta işi daha da ileri götürüp yıldız haritalarına göre hareket eden ya da günlük burçlarını bile okumadan yola çıkmayanlar var. Tatil tercihleri için de burçlarınızın özelliklerine göz atmak ister misiniz?

Yurt dışında  hayatınızı kurtaracak 8 İngilizce kalıp

Yurt dışında hayatınızı kurtaracak 8 İngilizce kalıp

Eğitim, tatil veya iş için yurt dışına çıktığınızda eğer yabancı diliniz yeterli düzeyde değilse, ilk zamanlar iletişim kurmakta biraz zorlanabilirsiniz. Ama hemen paniğe kapılmayın. Çok kısa sürede öğrenebileceğiniz birkaç İngilizce cümle kalıbı ile havalimanında veya şehri dolaşırken yardım isteme ve yemek siparişi verme gibi konularda zorluk yaşamadan işlerinizi halledebilirsiniz.

x