Yurt Dışı Uçuşlarda Ülkelerin Uyguladığı Kurallar

Dünya olarak geçtiğimiz zorlu dönemi arkamızda bırakmaya çalışırken ülkeler de uçuş yasaklarını ve kısıtlamalarını kaldırmaya başladı. Yeni dönemin gerektirdiği yeni önlemleri her ülke ayrı ayrı belirliyor. Uçuşlara kabulünüz, varış veya aktarma ülkesine giriş yapmanıza imkân sağlayacak belgelere (vatandaşlık, oturum izni, çalışma izni, geçerli ve belirtilen sürelere uygun Covid-19 negatif test sonucu, seyahat izin belgesi vb.) sahip olmanıza, yetkililerin belirlediği şartlara, yaş grubunuza ve sağlık durumunuza göre değişebilir. Varış noktasında uygulanacak önlemler (karantina, zorunlu ve ücretli Covid-19 testi vb.) ve tüm gereksinimler için varış ülkesinin resmî kurumlarıyla iletişime geçmenizi öneririz. Seyahat etmek istediğiniz ülkeler için genel kural ve kısıtlamaları bu yazıda bulabilirsiniz.

Devamını Gör

Türkiye'de sanal gezintiye çık

Yeniden evlere kapandığımız şu günlerde seyahat planlarını sanal turlarla çeşitlendirebilirsin. Fırsat bulup da göremediğin ya da etkilenip bir kez daha gitmek istediğin yerlere doğru sanal yolculuk yapmaya ne dersin?

Devamını Gör

Sokağa çıkma izin belgesi nasıl alınır?

İçişleri Bakanlığı’nın Tam Kapanma Genelgesi’ne göre 29 Nisan akşam 19:00’dan 17 Mayıs sabah saat 05:00’e ülke genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bu süre zarfında market, manav gibi yerler saat 10:00 – 17:00 saatleri arasında açık olacak. Restoranlar da paket servis olarak hizmet verecek. Bazı meslek grupları ise alacakları özel izinle yasak sırasında belgeleriyle dışarı çıkabiliyor. Peki sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde kimler çalışabilir ve bu çalışma belgesi nasıl alınır?

Devamını Gör

Sokağa çıkma yasağında nasıl seyahat edilir?

Koronavirüs salgını nedeniyle 29 Nisan akşam saat 19:00’dan 17 Mayıs sabahı saat 05:00’e kadar ülke genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasaklarında nasıl seyahat edebileceğiz? Uçak bileti alanlar, otel rezervasyonu olanlar ne yapacak?

Devamını Gör