Sultanahmet’te gezilecek yerler

Sultanahmet’te gezilecek yerler

İstanbul, tarih boyunca birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmış, Doğu ve Batı’nın kesişim noktası olan bir şehir. Sultanahmet ise hamam, cami, çeşme, sarnıç, müze, park gibi görülecek yerler ile adeta açık hava müzesi konumunda.
E-vize veren ülkeler

E-vize veren ülkeler

Gelişen teknoloji ve internetin hayatımızın her köşesine dokunmasıyla birlikte değişim her alanda kaçınılmaz oluyor. Seyahat alanında da başlayan bu değişimler e-vize bir diğer adıyla elektronik vize kullanımını yaygınlaştırmış durumda
Amasya'da gezilecek yerler

Amasya'da gezilecek yerler

Yeşilırmak Nehri’nin büyüleyici manzaraları arasında Harşena Dağı eteklerinde uzanan Amasya, 7000 yıllık uzun tarihiyle tarih, kültür ve inanç turlarının değişmez adreslerinden biri. Osmanlı şehzadelerinin eğitim alanlarından biri olan Amasya’nın her köşesinde yüzlerce yıllık camiler, türbeler ve devasa medreselerle karşılaşmanız mümkün. Yeşilırmak kıyısını süsleyen etkileyici Yalıboyu evleri ile yılın her mevsimi fotoğrafçıları kendine çeken şehirde Harşena Dağı’na oyulmuş görkemli kaya mezarlarının yanı sıra Ferhat ve Şirin efsanesinin simgesi olan Roma dönemi su kanalları da en çok ziyaret edilen yerler arasında.
En güzel İtalya şehirleri

En güzel İtalya şehirleri

İtalya şehirleri her zaman keşfedilecek güzellikler sunar. Bazen yemekleri, bazen müzeleri, bazen insanları, bazen evleri, bazen sanat eserleri ile bizleri büyülemeyi başarır. İtalya’nın neden bu denli harika bir ülke olduğunu şehirlerini keşfederek yakından fark etmeye hazır mısınız?

Son Eklenen Seyahat Yazıları