Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
Zanzibar ve Kilimanjaro uçuşları başlıyor

Zanzibar ve Kilimanjaro uçuşları başlıyor

THY Afrika kıtasındaki iki turistik yere direkt uçuşlarına başlıyor. 12 Aralık'ta Kilimanjaro ve Zanzibar'a haftada 3 gün karşılıklı seferler başlayacak. Tanzanya'nın dünyaca ünlü dağı UNESCO Dünya Doğa Mirası listesine alınan Kilimanjaro, özellikle doğa sporları yapan ve dağcılar için önemli bir yere sahip. 5895 metre yüksekliğiyle Afrika kıtasının en yüksek dağı olan Kilimanjaro sönmüş bir yanardağ. Burası aynı zamanda ünlü Victoria gölüne de yakın. THY seferleri 12 Aralık'ta başlayacak ve 26 Mart'a kadar sürecek. Seferler ilk gün hariç Salı, Perşembe ve Pazar günleri olacak.

Cesky Krumlov'da masalsı bir yolculuk

Cesky Krumlov'da masalsı bir yolculuk

Oldum olası Ortaçağ kasabaları ya da şehirleri ilgimi çekmiştir. Avrupa özellikle de Orta Avrupa bu konuda çok güzel tarihi şehirlere ev sahipliği yapıyor. Çek Cumhuriyeti-Avusturya sınırında yer alan Çeski Krumlov da bunlardan birisi. Bu kasabada adeta masalsı bir yolculuk yapıyorsunuz. Çocukluğumuzun çizgi filmlerinde hikayelerinde anlatılan, resimlerini gördüğümüz o şahane kasabalardan biri Cesky Krumlov. Dar sokakları, tarihi yapıları, hiç bozulmamız mimarisi, sivri çatılı binaları, sarayı ve kalesiyle fotoğraf çekmeye doyamayacağınız bir yer. Avusturya’nın kuzeyindeyseniz ya da Prag turuna katıldıysanız Cesky Krumlov’u görmeden dönmeyin derim.

Hafta sonu kaçamağı için İstanbul’a yakın 5 yer

Hafta sonu kaçamağı için İstanbul’a yakın 5 yer

İstanbul’da yaşamak çoğu zaman başlı başına yorucu ve yıpratıcı bir şey. Bir de üstüne tüm haftanın yorgunluğu, kalabalık ve iş stresi eklenince insanda her fırsatta bir yerlere kaçma isteği uyanıyor. Eğer tam zamanlı bir işte çalışıyorsanız ve yıllık izniniz de yoksa hafta sonu şehre yakın yerlerden birine kaçmaya ne dersiniz?

İş Bankası'ndan günde 30 TL'ye 25.000 TL kredi

İş Bankası'ndan günde 30 TL'ye 25.000 TL kredi

İş Bankası yeni başlayan sonbahar kampanyasıyla %1,22’de başlayan faiz oranlarıyla 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor. Üstelik geçtiğimiz aylara göre faiz oranı daha düşük. Yeni kredi kampanyasıyla 3.000 TL’den 14.999 TL’ye kadar %1,32, 15.000 TL’den 24.999 TL’ye kadar %1,25 ve 25.000 TL’den 50.000 TL’ye kadar olan kredilerde ise %1,22 faiz ile 36 aya varan vadelerde kredi kullanabilirsiniz. Örneğin günlük harcamanızdan 30 TL’yi ayırarak 36 ay vadeli aylık 899 TL taksitle 25.000 TL kredi alabilirsiniz.

Vize alması en kolay Avrupa ülkeleri

Vize alması en kolay Avrupa ülkeleri

Yurt dışına seyahat etmek özellikle de Avrupa ülkeleri söz konusu olduğunda vize sorunu nedeniyle çoğu zaman çileye dönüşebiliyor. Bununla birlikte hem tarihi ve turistik güzellikleriyle öne çıkan hem de fazla zorlanmadan vize alabileceğiniz ülkeler var. Türk vatandaşlarının daha kolay bir şekilde vize alabileceği Avrupa ülkeleri hangileri dersiniz?

Keşfedilmeyi bekleyen 10 muhteşem ada

Keşfedilmeyi bekleyen 10 muhteşem ada

Eğer Paris, Roma, Barselona’yı daha önce gördüyseniz veya Bali ve Maldivler gibi lüks tatil köyleriyle çevrili turistik adalar ilginizi çekmiyorsa dünyanın farklı bölgelerinde yer alan fazla keşfedilmemiş adalardan biri tam tam size göre. Gelin, doğasıyla, son derece renkli canlı yaşamıyla ve sıcakkanlı insanlarıyla ziyaretçilerini ağırlayan adalara doğru yolculuğa çıkalım.

Sonbaharda vizesiz gezilebilecek 5 ülke

Sonbaharda vizesiz gezilebilecek 5 ülke

Sonbahar geldi artık yaz tatili havasından çıktık ancak hala tatile doymayanlar ya da yazın tatile çıkamayanlar olabilir. Bir de yurt dışına gitmek isteyen ancak vizeyle uğraşmak istemeyenler de çok. Eğer siz de Eylül, Ekim ve Kasım aylarında tatile çıkmak istiyor ancak vizesiz gidebileceğiniz bir yurt dışı gezisi arıyorsanız bu önerilerimize göz atmadan seyahat planlarınızı yapmayın.

Dünyada en az ziyaret edilen 6 yer

Dünyada en az ziyaret edilen 6 yer

Yaşadığımız dünya keşfedilmeyi bekleyen harika şehirler ve görülmeye değer eserlerle dolu olsa da bazı yerler ve yapılar çeşitli nedenlerle fazla ziyaretçi çekmiyor. Kuzey Kore'den Cezayir'e dünya üzerinde en az ziyaret edilen bu yerler nereler dersiniz?

Uçak yolculuğuyla ilgili az bilinen haklar

Uçak yolculuğuyla ilgili az bilinen haklar

Alerjik ya da hastalık gibi bir takım elde olmayan sebepler yüzünden uçmaktan çekinenler olabilir. Oysa ki havayolları bu tür özel durumlar için destek olabiliyor. Örneğin fındık fıstık ya da benzeri yiyeceklere alerjiniz olabilir veya çocuğunuzun. Bu durumda 'Ya uçakta alerjim artarsa” diye düşünüp uçmaktan vazgeçmeyin. Öncesinde belirtmeniz durumunda havayolu firmaları bu tip durumlara olumlu yaklaşıyor ve alerjiniz olan yiyeceklerin uçakta dağıtımına izin vermiyor. Hatta pilot bile anons yaparak diğer yolculardan bu duruma duyarlı olmalarını isteyebiliyor.abilirsiniz başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

x