Yurt Dışı Uçuşlarda Ülkelerin Uyguladığı Kurallar

Dünya olarak geçtiğimiz zorlu dönemi arkamızda bırakmaya çalışırken ülkeler de uçuş yasaklarını ve kısıtlamalarını kaldırmaya başladı. Yeni dönemin gerektirdiği yeni önlemleri her ülke ayrı ayrı belirliyor. Uçuşlara kabulünüz, varış veya aktarma ülkesine giriş yapmanıza imkân sağlayacak belgelere (vatandaşlık, oturum izni, çalışma izni, geçerli ve belirtilen sürelere uygun Covid-19 negatif test sonucu, seyahat izin belgesi vb.) sahip olmanıza, yetkililerin belirlediği şartlara, yaş grubunuza ve sağlık durumunuza göre değişebilir. Varış noktasında uygulanacak önlemler (karantina, zorunlu ve ücretli Covid-19 testi vb.) ve tüm gereksinimler için varış ülkesinin resmî kurumlarıyla iletişime geçmenizi öneririz. Seyahat etmek istediğiniz ülkeler için genel kural ve kısıtlamaları bu yazıda bulabilirsiniz.

Devamını Gör

Ekolojik gezgin olma rehberi

Dünyayı gezip görmek kadar güzel bir şey yok. Yeni yerler görmeyi, farklı kültürlerin bir parçası olmayı hepimiz çok seviyoruz. Peki dünyayı gezerken bir yandan da onu koruyor muyuz? Her yaptığımız aktivitede olduğu gibi seyahat ederken de dünyaya birtakım izler bırakıyoruz. Bu izler, kimi zaman doğayı olumsuz etkileyebiliyor. Peki seyahat ederken doğaya bıraktığımız olumsuz izleri nasıl azaltabiliriz? Gel birlikte karbon ayak izimizi azaltmanın yollarını inceleyelim.

Devamını Gör

7 yıldızlı otel nedir? Dünyadaki 7 yıldızlı oteller

Sık sık duyduğumuz 7 yıldızlı oteller hangileri? Bu 7 yıldızlı otellerde neler sunuluyor? 7 yıldız gerçekten var mı? Bunlar gibi sorulara bu yazımda cevap veriyorum.

Devamını Gör

Sokağa çıkma yasağında nasıl seyahat edilir?

İçişleri Bakanlığı, 14 Nisan akşamından geçerli olmak üzere yeni bir genelge yayımladı. Buna göre yurt genelinde hafta içi her akşam saat 19:00 ile sabah 05:00 arasında hafta sonları ise Cuma akşamı saat 19:00’da başlayıp pazartesi sabahı 05:00’te sonra erecek şekilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Peki sokağa çıkma yasaklarında nasıl seyahat edilir?

Devamını Gör