Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
Otomatik BES için maaşınızdan ne kadar kesinti yapılacak?

Otomatik BES için maaşınızdan ne kadar kesinti yapılacak?

Ocak 2017'de başlayacak olan otomatik BES sistemi ücretli çalışan milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor. 45 yaşın altındaki 13 milyondan fazla çalışanın otomatik bağlanacağı bu sistemde kesintiler nasıl olacak? İsteyen nasıl emekli olacak? Cayma ve çıkma koşulları var mı?

Sonbaharın keyfini çıkarabileceğiniz en güzel 7 yer

Sonbaharın keyfini çıkarabileceğiniz en güzel 7 yer

Doğanın renk cümbüşü yaşadığı, hele ki rengarenk yaprakların göle yansımasının muhteşem olduğu Sonbahar, yürüyüş ve doğa gezintisi yapmak için de harika bir mevsim. Hafta sonu ne yapacağınıza karar veremediyseniz, Sonbaharın bu güzelliklerini kaçırmayacağınız bir gezinti mutlaka yapın. Hava durumu güzel görünüyor, verdiğim önerilere göz atıp plan yapmaya başlayın yeter.

48 saatte Gaziantep

48 saatte Gaziantep

Öyle şehirler vardır ki sokak ve caddelerinde dolaşırken insana adeta bir tarih kitabının sayfaları arasında geziniyormuş hissi verir. İşte Gaziantep tam olarak böyle bir yer. Üstelik burada görecekleriniz sadece büyük bir ustalığın eseri olan yapılar ve Anadolu'da yaşayan en eski uygarlıkların izlerinden ibaret değil. Gaziantep aynı zamanda dünyanın en önemli lezzet rotalarından biri. Şehirde bulunan havalimanı sayesinde ulaşım da son derece kolay ve rahat. Gaziantep'e doğru muhteşem lezzetler ve tarihi eserlerle dolu bir yolculuğa hazır mısınız?

29 Ekim'i kutlamak için 7 yer

29 Ekim'i kutlamak için 7 yer

Cumhuriyetimizin ilanının 93. yılınızı kutlayacağımız yıl dönümüne az kaldı. 1 asır önce dedelerimizin ninelerimiz yazdığı bu kahramanlık öyküsü sayesinde cumhuriyetimize kavuştuk. Bu özel günü ya da haftayı çocuklarınızla birlikte özel bir şeyler yaparak kutlamaya ne dersiniz? Şehrinizde ya da size yakın yerlerde Cumhuriyet Bayramı için gezebileceğiniz çok özel yerler var.

Altın şehir Prag

Altın şehir Prag

Avrupa'nın otantik havasını korumuş hala size Ortaçağ'da yaşıyormuşsunuz hissini veren müthiş estetik binalarıyla kendine hayran bıraktıran bir şehir Prag. II. Dünya Savaşı'nda neredeyse hiç zarar görmediği için de orta Avrupa'nın en orijinal şehirlerinden biri. Günümüzde de şehir neredeyse hiç değişmiyor. Bundan 15 yıl önce Beşiktaş'ın Sparta Prag ile oynadığı bir Avrupa kupası maçı için Prag'a gitmiştim. O günden bu yana şehirde değişen hiçbir şey yok. Statları bile aynı. Bunun ardında tarihe olan saygının da büyük etkisi var. Binaların öyle kafanıza göre rengini bile değiştiremiyorsunuz. Çok da turistik bir kent. Çünkü özellikle merkezinde her şey var. Tarihi yapılarından kalesinden aşağı inip ünlü Charles Köprüsü'nün üzerinden geçip merkeze rahatlıkla yürüyerek varabiliyorsunuz. Şehirde toplu ulaşım ağı yaygın ve kullanımı kolay olduğu ve aynı zamanda güvenli bir kent olduğu için gezmeniz kolay olacaktır.

ING'den günde 20 TL'ye 20.000 TL kredi

ING'den günde 20 TL'ye 20.000 TL kredi

Günde 20 TL gibi bir bütçe ayırıp hem de ödemesine 3 ay sonra başlayacağınız 20.000 TL kredi kullanmayı düşünür müydünüz? Kampanya kulağa hoş geliyor değil mi? %0,99’dan başlayan ING Bank 3 ay ertelemeli kredi kampanyasına göre günlük 20 TL’ye denk gelen bir tutarla aylık 597 TL taksitle, 48 ay vadeli 20.000 TL ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. 31 Ekim’e kadar sürecek kampanyanın ayrıntıları ise şöyle...

Dünyadan özel ada üzerine kurulan 7 harika otel

Dünyadan özel ada üzerine kurulan 7 harika otel

Ayrıcalıklı hizmetler ve deneyimler söz konusu olduğunda dünya üzerinde sınır tanımayan birçok otel ve tesis var. Bunlardan bazıları ise son yıllarda gitgide daha fazla popüler olmaya başlayan özel ada üzerine kurulan tesisler. İster okyanusun ortasında tropik bir adada isterseniz de tarihi bir Avrupa şehrinde olun özel ada üzerine kurulmuş tesislerde kalabilirsiniz. Özellikle balayı çiftlerinin tercih ettiği bu yerler arasında en iyileri hangileri dersiniz?

Yatırım için konut alınır mı?

Yatırım için konut alınır mı?

Konut fiyatlarındaki artış son yıllarda altın, döviz, faiz vs. gibi yatırım araçlarının üzerine çıkınca sadece oturmak için değil, yatırım için de ev satın alanlar çoğaldı. Ancak yatırım için ev almak doğru bir karar mı? Konut alan herkes kazanır mı? Sorularına yanıt aramaya çalışalım.

Uçuş saatiniz değişmiş olabilir!

Uçuş saatiniz değişmiş olabilir!

Bakanlar Kurulu kararıyla bu sene kış saati uygulaması kalktı. Artık yaz ve kış saati gibi iki farklı saat dilimi kullanmayacağız. Saatler daha önce hazırlanan programlara göre 30 Ekim’de bir saat geri alınmayacağı için, havayolu firmaları da uçuş saatleriyle ilgili düzenlemeler yapıyor.

x