Türkiye'nin EN iyi tatil yerleri

Tatilde nereye gideceğine karar vermediysen ülkemizde çok zengin seçenekler var. Kararsızlar için Türkiye’nin en iyi tatil yerlerini sıraladık. Bütçene, zevkine göre otel seçeneğini bulup yola çıkabilirsin.

Devamını Gör

Türkiye’deki EN güzel üniversite kampüsleri

Üniversite yıllarında en çok vakit geçirilen yerler kampüsler. Bu yüzden her sene üniversite seçim zamanında aday öğrenciler kampüslere gidip bakmayı tercih ederler. Şehir şehir, okul okul gezemeyenler için dev hizmet! “Üniversite zamanları çok geride kaldı ama kampüsler nasıl acaba?” diyorsan sen de gel! Türkiye’nin en güzel üniversite kampüslerini senin için listeledim. Not: Sıralama alfabetik olarak yapıldı, yazılar da tamamen öznel bakış açısı. Kampüsler tabii ki önemli ama sen yine de eğitime öncelikli olarak bakmayı unutma :)

Devamını Gör

İstanbul’a EN yakın gezilecek yerler

İstanbul’da yaşamak hem çok güzel yanları olan hem de çok zorlayıcı tarafları olan bir tecrübe. Trafik, kalabalık, gürültü her şehrin olumsuz ve zorlayıcı taraflarından olsa da İstanbul gibi bir metropolde bu etmenler bazen insanı sınıra kadar sürükleyebiliyor. İşte böyle anlarda da İstanbul’un güzel yanlarından biri devreye giriyor: konumu. İstanbul konumu dolayısıyla birçok doğal güzelliğe, temiz plaja ve tarihi destinasyonlara yakın. 2 ya da 3 saatlik araba yolculuklarıyla kendini denizin ya da doğanın kollarında bulabilirsin. İstanbul’dan çok bunaldıysan ve kendine güzel bir kaçamak arıyorsan bu liste tam sana göre.

Devamını Gör

Yurt Dışı Uçuşlarda Ülkelerin Uyguladığı Kurallar

Dünya olarak geçtiğimiz zorlu dönemi arkamızda bırakmaya çalışırken ülkeler de uçuş yasaklarını ve kısıtlamalarını kaldırmaya başladı. Yeni dönemin gerektirdiği yeni önlemleri her ülke ayrı ayrı belirliyor. Uçuşlara kabulünüz, varış veya aktarma ülkesine giriş yapmanıza imkân sağlayacak belgelere (vatandaşlık, oturum izni, çalışma izni, geçerli ve belirtilen sürelere uygun Covid-19 negatif test sonucu, seyahat izin belgesi vb.) sahip olmanıza, yetkililerin belirlediği şartlara, yaş grubunuza ve sağlık durumunuza göre değişebilir. Varış noktasında uygulanacak önlemler (karantina, zorunlu ve ücretli Covid-19 testi vb.) ve tüm gereksinimler için varış ülkesinin resmî kurumlarıyla iletişime geçmenizi öneririz. Seyahat etmek istediğiniz ülkeler için genel kural ve kısıtlamaları bu yazıda bulabilirsiniz.

Devamını Gör
x