Ana sayfa   Bilgi   Yazılar
Beyaz cennet Pamukkale'yi görmek için 5 neden

Beyaz cennet Pamukkale'yi görmek için 5 neden

Birbiri ardına yükselen travertenleriyle sanki başka bir dünyadan kopup gelmiş devasa bir kaleyi andıran Pamukkale yurdumuzun eşi benzeri olmayan doğal güzelliklerinden biri. Üstelik burası sadece travertenlerden ibaret değil. Hemen yanı başındaki Hierapolis Antik Kenti ile ve antik havuzuyla tek bir yerde birçok dünyayı bir arada barındıran muhteşem bir coğrafya. İlk fırsatta rotanızı Pamukkale'ye doğru çevirmeniz için birbirinden cezbedici nedenler neler?

Ayda 1.000 TL'ye 70.000 TL konut kredisi

Ayda 1.000 TL'ye 70.000 TL konut kredisi

Konut kredisinde faiz oranları artsa da düşse de, eğer kullanacağınız kredi tutarı yüksek değilse aşağı yukarı benzer taksit tutarlarıyla karşılaşırsınız. Örneğin ayda 1.000 TL taksitle 70.000 TL konut kredisi alabiliyorsunuz. Konut kredisi faizlerinin %0,75’e kadar düştüğü dönemlerde ise ayda 1.000 TL taksitle 75.000 TL kredi alabiliyordunuz. Düşük ve yüksek faiz arasında aynı taksit tutarlarında toplamda 5.000 TL daha farklı kredi kullanabiliyorsunuz.

Başarılı insanların tatilden önce yaptıkları 7 şey

Başarılı insanların tatilden önce yaptıkları 7 şey

Tatil demek aynı zamanda plan yapmayı bırakmak ve kendimizi biraz olsun akışına bırakmak demektir. Buna karşılık etkili bir planlama tatil boyunca zihninizin daha fazla rahatlamasına ve dönüşte karşılaşabileceğiniz olası sorunları önceden tahmin ederek gerekli önlemleri almanıza yardımcı olabilir. İşte, başarılı insanların tatilden önce uyguladıkları 7 taktik…

Öğrenciye harçsız pasaport

Öğrenciye harçsız pasaport

Pasaport ücretleri hele ki ailece yurt dışına çıkacaksanız ciddi bir miktar tutuyor. Hatta bu yüzden pasaport ve vize gibi ücretler nedeniyle yurt dışına seyahat etmeyi düşünmeyen insanlar da var. Ancak eğer okula giden bir çocuğunuz varsa anaokulundan başlayarak üniversite dahil pasaport harç ücretini ödemekle zorunlu değilsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey çocuğunuzun öğrenim gördüğü okuldan bir öğrenci belgesi almak.

İstanbul'da sonbaharı en güzel yaşayabileceğiniz 8 yer

İstanbul'da sonbaharı en güzel yaşayabileceğiniz 8 yer

Sonbaharın İstanbul’u tadınca gezebileceğiniz en güzel aylardan birisi. Kışın zaman zaman soğuk yazın da çok sıcak olabiliyor. Oysa ki Eylül ve Ekim aylarında hem havalar çok sıcak olmuyor hem de parklar bahçeler muhteşem bir renk cümbüşüne dönüyor. İşte İstanbul’da Sonbahar’ın keyfini en iyi çıkabileceğiniz adresler...

Hafta sonunu Şile’de geçirmek için 7 neden

Hafta sonunu Şile’de geçirmek için 7 neden

İstanbul’un gürültüsünden, kalabalığından ve karmaşasından kaçıp uzaklaşmak için en ideal yerlerden biri Şile. Üstelik Şile denince birçok kişinin aklına sadece Karadeniz kıyısında uzanan plajlar gelse de bölge yemyeşil doğasıyla, efsanevi feneriyle ve manzaralarıyla görülmeye değer.

Dünyadan 8 ülke 8 ilginç kural

Dünyadan 8 ülke 8 ilginç kural

Portekiz’de yemeğe tuz eklerken veya Hindistan’da otobüse binerken dikkatli olun! Dünyanın farklı ülkelerinde uygulanan ilginç kurallar özellikle bu yerleri ilk defa ziyaret edenleri fazlasıyla şaşırtıyor.

ING'den kredini şimdi al, 2018'de öde

ING'den kredini şimdi al, 2018'de öde

Eylül ayı masraflı bir ay oldu. Önce bayram ve tatil harcamaları, ardından okulların açılmasıyla da okul masrafları çıktı. Şu sıralar nakit sıkışıklığı içinde olup kredi kullanacaklar için, ING Bank’ın kredinizi şimdi alıp alın ödemeye 2018’de başlayın kampanyası var. Taksit erteleme sadece 48 ay vadeli kredilerde yapılabiliyor. Ay sonuna kadar devam edecek kampanyada taksit ertelemeden faydalanmayı düşünüyorsanız kredi notunuzun 1.850 ve üzeri olması gerekiyor. Buna göre kredinizi şimdi alıp, dilerseniz 2018 yılında ödemeye başlayabilirsiniz. Kampanyadaki faiz oranı da kredi notunuza göre değişiyor ve uygulanan en düşük oran %1,19, en yüksek oran ise %1,39.

45 TL’den başlayan hafta sonu fırsatları

45 TL’den başlayan hafta sonu fırsatları

Havalar iyice soğumadan kısa bir hafta sonu kaçamağına ne dersiniz? Eylül ayı bitmeden denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz veya tarihi yerleri gezip dolaşabileceğiniz birbirinden güzel rotalara 45 TL’den başlayan fiyatlarla uçabilirsiniz.

x