Podgorica Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Podgorica Hakkında

Podgorica, Karadağ'ın başkentidir. Banliyölerle birlikte nüfusu 185 bin civarındadır. Kentte Akdeniz ikliminin özellikleri görülüyor. Sıcaklık, kışın 5,yazın ise 23 santigrat derece seviyelerinde seyrediyor. Yazın Mayıs-Eylül, kışın ise Aralık-Mart ayları arasında turistler tarafından tatil için tercih ediliyor. İstanbul’dan 1 saat 45 dakikalık bir uçuş süresi sonunda Podgorica’ya ulaşılabiliyor. Şehir merkezine düzenli olarak otobüs seferleri düzenleniyor. Stara Varoš, eski bir Türk şehridir. Şehir, camileri ve saat kulesiyle klasik bir Osmanlı kasabasını andırıyor. Hercegovačka Caddesi ise şehrin en merkezi konumundaki araç trafiğine kapalı caddesidir. Bu cadde, alışveriş yapmak için en çok tercih edilen bölgedir. S. George Kilisesi, mimari açıdan Karadağ’ın başka yerlerinde de rastlanabilecek küçük bir Ortodoks kilisesidir. Arkasında büyükçe bir şehir parkı bulunuyor. Bisiklet kiralayarak bu bölge rahatlıkla gezilebilir. Avrupa’nın diğer başkentlerinden Podgorica’yı ayıran en önemli özelliğin balon turu olduğu söylenebilir. Şehrin panoramik görüntüsünü balon ile gezmek mümkündür.

Milenyum Köprüsü, şehrin simgesel yapıları arasında yer alıyor. Bu köprüden unutulmaz kareler yakalamak mümkün. Moskova Köprüsü ise tarihi derinlik taşıyan diğer bir köprüdür. Bu köprü, Moskova’nın bir armağanı olarak yaptırılıyor. Merkeze çok uzak olmayan bölgede dünyaca ünlü kuş gözlem alanları da yine keşfedilmesi gereken önemli yerler arasında görülüyor. Gündüzleri hem doğası hem de tarihi ile dikkatleri çeken Podgorica’da gece de canlı bir şehir var.

Gece hayatı da oldukça renklidir. Şehir merkezindeki caddelerde yan yana dizilmiş kafeler ve barlar Podgorica’nun doğa ve tarih dışındaki eğlence hayatının da yüzünü gösteriyor. Şehrin ana merkezi olan Slobode Caddesi alışveriş yapmak için birçok alternatif sunuyor. Kent mutfağı İtalya kültüründen de oldukça etkilenmiş. Ayrıca Slobode Caddesinde birçok yöresel lezzetleri bir arada bulabileceğiniz restoranlar mevcut. Şehrin en önemli yöresel lezzeti Popeci a la Podgorica’dır. Ayrıca şehir oldukça ucuzdur. Özellikle yeme-içme ve ulaşım oldukça uygundur.

Havalimanından Podgorica Şehir Merkezine Ulaşım

Balkan ülkelerinden olan Karadağ’ın başkenti Podgorica’da, ülkenin önemli iki havalimanından biri olan Podgorica Havalimanı bulunuyor. Şehir merkezine 11 kilometre mesafede bulunan Podgorica Havalimanı, başkentin en önemli havalimanı olmakla birlikte oldukça geniş bir alanı kaplıyor. Ulaşım ağının orta düzeyde gelişmiş olduğu şehirde, Podgorica Havalimanı’ndan kent merkezlerine gidiş geliş için farklı ulaşım seçenekleri bulunmasının yanı sıra, yolcuların vakitlerini değerlendirmeleri için farklı alternatifler yer alıyor.

Taksi

Podgorica Havalimanı’ndaki yolcu terminal binasının önünden kalkan taksilere binerek şehir merkezine kolayca gidebilirsiniz. Ulaşım seçenekleri arasındaki en hızlı araç olan taksiler sayesinde, yaklaşık 20 dakikada şehir merkezine gitme şansına sahipsiniz. Gidilen kilometreye göre ücret yazan taksiler, yolcular için son derece konforlu ve son teknoloji ile donatılmış araçlar olarak son derece rahat bir yolculuk yapmanızı sağlayabilir.

Otobüs

Podgorica Havalimanı’ndaki terminal binasının arkasında bulunan otobüsler ile şehir merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarından olan otobüsler sayesinde, hem ekonomik hem keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Çocukların ve engellilerin binebilmesi için özel dizayn edilmiş bu otobüslerden L-20 otobüsü, Podgorica Havalimanı’ndan son durak olan Capitol Podgorica’ya kadar gitmenize yardımcı oluyor. Ekonomik ve konforlu olan otobüslere, sabah 07:00 ile akşam 21:00 saatleri arasında binme imkanına sahipsiniz.

Transfer Aracı

Transfer araçları, anlaştığınız otelin sizin için hazırladığı araçlar olup sizi havalimanında bekler. Bu sayede nasıl yolculuk edeceğiniz konusunda endişe etmeden sizin için hazırlanan araca binerek otelinize rahatlıkla gidebilirsiniz. Otelinizin ücretli ya da ücretsiz bu hizmeti verip vermediğini öğrenmek için otelinizle irtibata geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Podgorica Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak bir diğer seçenek araç kiralama. Havalimanındaki çok sayıdaki araç kiralama firmasından, istediğiniz marka ve modeldeki aracı kiralayarak şehir merkezine konforlu ve keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Havalimanında bulunan araç kiralama firmaları ise; Roksped, Sixt, Ideal, Meridian, Avis, Renault, Budget ve Europcar olarak sayılabilir.

24 Nis 2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Podgorica uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Podgorica varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Podgorica uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Podgorica uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Podgorica uçuşları Podgorica Havalimanı'na düzenleniyor.

Podgorica yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Podgorica 1 saat 50 dakika, Ankara-Podgorica 1 saat 20 dakika, Antalya-Podgorica 1 saat 20 dakika, Bodrum-Podgorica 1 saat 50 dakika, Gaziantep-Podgorica 2 saat, İstanbul-Podgorica 1 saat 30 dakika, İzmir-Podgorica 1 saat 30 dakika, Trabzon-Podgorica 2 saat sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Podgorica uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul, Ankara, İzmir, Helsinki, Dalaman, Adana, Bakü, Gaziantep, Air Serbia Belgrad, Malta Air Berlin şehirlerinden direkt Podgorica uçuşları düzenliyor.

Podgorica Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
16ºC
25ºC
Cmt
Paz
16ºC
26ºC
Paz
Pzt
15ºC
26ºC
Pzt
Sal
16ºC
26ºC
Sal
Çar
13ºC
25ºC
Çar
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Podgorica Hakkında Daha Fazla
Podgorica Alternatif Ulaşım
Para birimi