FZFlydubai

Ucuz Flydubai Uçak Bileti

FZ Flydubai Hakkında

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai merkezli havayolu firması Flydubai, uygun fiyatla taşımacılık yapan şirketlerden biridir. Dubai Uluslararası Havalmanı merkezli olarak çalışan şirket 18 Mart 2008 tarihinde kurulmuştur.

Türkiye'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile karşılıklı seferler gerçekleştiren Flydubai ile başta Afrika ve Asya ülkeleri olmak üzere dünyada birçok noktaya seyahat edebilirsiniz. Beyrut, Bakü, Erivan ve Amman gibi şehirlere Flydubai seferleri ile uçabilirsiniz.

Checkin İşlemleri Flydubai Check-In İşlemleri

Online check-in işlemlerinin 24 saat önce açıldığı Flydubai uçuşlarında, kalkışa 90 dakika kala online check-in işlemleri bitiriliyor. Havalimanı check-inlerinde ise uçuştan 3 saat önce işlem yapılabilirken 60 dakika kalana kadar devam ediyor. Biniş kapısına 30 dakika kala gelmeyen yolcular, uçuş haklarını kaybediyorlar.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Flydubai’nin Business sınıfındaki yolcuları, 3 adet 40 kg’lık çanta ile uçabiliyorlar. Ekonomi sınıfında ise bu hak, 20 kg’ı aşmayan 3 adet ile sınırlandırılıyor. Tüm yolcuların bagajlarının ebatları 75 x 55 x 35 cm’i aşmamalıdır.

Checkin İşlemleri Flydubai Koltuk Seçimi

Flydubai uçuşları için check-in yapan yolcular, bu esnada koltuk seçimlerini yapma hakkına sahipler.

Checkin İşlemleri Flydubai Diz Mesafesi

Business yolcuları için özel olarak tasarlanan ve uçakların en ön sıralarına yerleştirilmiş olan deri koltuklar, yolculara ayrıcalıklı olduklarını hissettiriyor. Özel bel desteği bulunan daha büyük bu koltuklarda, diz mesafesi ve koltuk aralığı daha geniş olarak tasarlanmıştır. Ekonomi sınıfında ise standart üçlü koltuklarda yolculuk yapılabiliyor.

Checkin İşlemleri Flydubai Yiyecek, İçecek ve İkram

Flydubai ile seyahat eden yolcular için birbirinden farklı yiyecek ve içecek hizmeti bulunuyor. Uzun yolculuklarda öğün sayısı arttırılırken 90 dakikadan daha az süren uçuşlarda tatlı, tuzlu atıştırmalıklar servis ediliyor. Doksan dakika ve 3 saat arasında süren tüm yolculuklarda, özel menüler sunuluyor. Uçağın yolculuğu 3 saati aştığı takdirde sıcak yemek, aperatif ve içecek servisi yapılıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım Flydubai uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da Flydubai uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm Flydubai uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan Flydubai uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız Flydubai uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da Flydubai kampanyalarından faydalanabilir miyim?

Flydubai tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Flydubai ile yurtdışında hangi şehirlere direkt uçabilirim?

Flydubai ile yurtdışında şu şehirlere direkt uçabilirsiniz: Dubai.

Flydubai Künye

IATA kodu: FZ

Kuruluş tarihi: 03/19/2008

Uçak sayısı: 30 uçak

Uçuş noktaları: 70 nokta

Flydubai Haberleri
Para birimi