Fransa Uçak Bileti Ara

Currency
Fransa Para Birimi
EUR
İstanbul - Paris (Başkent) Uçuş süresi
3 saat 10 dk
Fransa Hakkında

Güneyinde Akdeniz, kuzeyinde ise Kuzey Denizi ve Manş Denizi ile çevrili Fransa, karadan Belçika, Almanya, Lüksemburg, İsviçre, İspanya, İtalya, Andorra ve Monako ile komşu olan bir Batı Avrupa ülkesi. Aynı zamanda dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Fransa, ekonomik ve kültürel anlamda yeryüzünün en gelişmiş ülkeleri arasında sayılıyor.

Ülkenin başkenti Paris, sadece dünyanın en fazla ziyaretçi çeken şehri değil, aynı zamanda her yıl çok sayıda çift için vazgeçilmez bir romantik tatil ve balayı rotası. Manş Denizi altından geçen bir tünelle İngiltere’ye bağlanan Fransa, dünyada en fazla denizaşırı toprağa sahip ülkelerden de biri. Saint Martin Adası ve Fransız Guyanası bu denizaşırı topraklardan bazıları. Ülkenin güney kıyılarının açıklarında bulunan Korsika Adası da Fransa’ya bağlı. Geniş bir alana yayılan Fransa’nın kuzeyinde daha serin okyanus iklimi, başkent Paris’i de kapsayan iç kesimlerde karasal iklim, Marsilya ve Nice gibi ülkenin Akdeniz kıyıları boyunca uzanan şehirlerinde ise Akdeniz iklimi etkisini gösteriyor.

Fransız İhtilali gibi dünya tarihi değiştiren önemli gelişmelere de sahne olan Fransa, geçmişten günümüze Avrupa’nın en önemli siyasi, ticari ve kültürel merkezlerinden biri olarak anılıyor. Ülkenin başkenti Paris dışında Lyon, Toulouse, Nantes, Bordeaux ve Strazburg gibi şehirler ülkenin önde gelen merkezleri arasında.

Çok güçlü bir ekonomiye sahip ülkenin başlıca ticari faaliyetleri arasında tarım, kimyasal ürünler, uçak teknolojileri, otomobil, elektronik turizm ve tekstil gibi alanlar geliyor. Aynı zamanda dünyanın en ünlü şaraplarından da bazılarını üreten ülkede üzüm bağları da önemli bir alanı kaplıyor.

Her yıl düzenlenen Bordeaux Şarap Festivali ülkenin bu anlamda ününün daha da artmasını sağlayan etkinliklerden sadece biri. Bu festivalin dışında ülkede kutlanan en önemli festivaller arasında Uluslararası Cannes Film Festivali, Paris Müzik Festivali, Colmar Uluslararası Klasik Müzik Festivali ve Nice Karnavalı var. Ülkede caz sevenleri buluşturan Nice Caz Festivali de Akdeniz sahillerini caz tınıları ile birleştiren bir kutlama olarak biliniyor.

Gustave Eiffel tarafından inşa edilen ünlü Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Notre Dame Katedrali, dünyaca bilinen markaların ve kafelerin sıralandığı Şanzelize Caddesi, Zafer Takı, Orsay Müzesi ve Lüksemburg Bahçesi gibi çok sayıda gezilecek yer alternatifi sunan başkent Paris, alışveriş ve moda tutkunları için de tam bir cennet. Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu gibi önemli kurumları barındıran Strasbourg ise birçok özelliği sayesinde ‘’Avrupa’nın başkenti’’ olarak anılıyor.

Ülkeyi ziyaret etmek için neredeyse her mevsim uygun olsa da daha sıcak bir ortamda gezmek isteyenler ilkbahar ve yaz aylarını tercih edebilir. Côte d’Azur veya Fransız Rivierası olarak da bilinen Akdeniz sahilleri özellikle yaz aylarında hem Fransa’dan hem de farklı ülkelerden gelen turistlerle dolup taşıyor.

Ülkenin her biri sanat eseri niteliğinde olan ünlü şatolarını görmek içinse rotanızı Loire Vadisi’ne çevirebilirsiniz. ‘’Fransa’nın bahçesi’’ olarak da anılan bu bölgede Chambord, Valencay ve Cheverny gibi ülkenin güzelliği ile dillere destan olmuş şatolarını keşfedebilirsiniz.

Avrupa’nın en ünlü gurme merkezlerinden biri olan Fransa’da tadına bakabileceğiniz lezzetler neredeyse sayısız. Rokfor peyniri, genellikle sabahları kahvaltıda servis edilen kruvasan, ülkenin adıyla özdeşleşen baget ekmekler ve salyangoz gibi farklı tatlar Fransız mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında sayılabilir.

Başkent Paris veya Marsilya, Nice, Lyon, Nantes gibi Fransa’nın en güzel şehirleirne seyahat etmeyi planlıyorsanız en uygun uçak seferlerini Enuygun.com’dan karşılaştırarak biletinizi saniyeler içinde satın alabilirsiniz. En uygun Fransa uçak bileti için seyahat edeceğiniz tarihi seçin, en uygun Fransa uçak biletlerini kolayca görüntüleyin ve satın alın. 

Schengen ülkelerine dahil olan Fransa seyahatiniz öncesinde vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi için de sayfamıza göz atabilirsiniz.

Fransa Havalimanları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Fransa uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Fransa uçuşları için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Fransa uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Hangi hava yollarının Fransa uçuşları var?

Türk Hava Yolları, Wizz Air, Pegasus, Air France, Czech Airlines, AnadoluJet, Air Dolomiti, Ryanair, Transavia France, SunExpress, Egyptair Fransa uçuşları düzenliyor.

Türkiye’den hangi Fransa şehirlerine direkt uçuş var?

Türkiye’den direkt uçuş düzenlenen Fransa şehirleri: Nice, Marsilya, Paris.

Hangi hava yollarının aktarmasız Fransa uçuşu var?

Aktarmasız Fransa uçuşu düzenleyen hava yolları: Turkish Airlines, Pegasus.

En popüler Fransa havalimanları hangileri?

En popüler Fransa havalimanları: Charles De Gaulle, Beauvais Tille - Paris Beauvais, Orly, Lyon Saint Exupery, Nice Cote d'Azur, Basel Mulhouse Freiburg, Marseille Provence, Atlantique, Merignac.

En popüler Fransa şehirleri hangileri?

En popüler Fransa şehirleri: Paris, Lyon, Nice, Basel/Mulhouse, Marsilya, Nantes, Bordo.

Para birimi