Belgrad Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Belgrad Hakkında

Sırbistan'ın başkenti Belgrad, büyük parkları, tarihi binaları ve nehir kenarı yerleşim alanlarıyla dikkat çeken bir şehirdir. Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği nokta üzerinde kurulan Belgrad, Avrupa'dan Türkiye'ye uzanan yol üzerinde yer alır. Türk vatandaşlarına vize istenmediği ve uçakla yaklaşık 1,5 süren yakın bir şehir olduğu için son zamanlarda popülaritesi artmıştır. Belgrad'ta kale, Sırbistan Ulusal Müzesi, Nikola Pasic Meydanı, Aziz Sava Katedrali, Nikola Tesla Müzesi, Taş Meydan, Usce, Zemun, Belgrad Sarayı gibi yerler gezilebilir. Kent yıl boyunca yağış alır. Özellikle de bahar ve kış ayları yağış daha fazla olur. Kentte şehir iç ulaşım tramvay, otobüs gibi araçlarla karşılanır. Diğer Avrupa kentlerine göre daha ucuz bir şehirdir. Yeme içme, eğlence konusunda fiyatları makuldür. Nüfusu 1 milyonu biraz aşkın Belgrad'ta yeme içme konusunda da damak tadımıza çok yabancı gelmeyecek yemekler bulunabilir. Belgrad Havalimanı kent merkezine 20 km uzaklıktadır. Havalimanından kent merkezine otobüs ve taksi ile ulaşım sağlanabilir. Bu arada kent içi otobüs ve tramvay ulaşımı ücretsizdir.

Havalimanından Belgrad Şehir Merkezine Ulaşım

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da yer alan Nikola Tesla Havalimanı, ülkenin en büyük ve en işlek havalimanı olma özelliğini taşıyor. Belgrad şehrinin güneyinde yer alan Nikola Tesla Havalimanı, yurtiçi uçuşlar düzenlediği gibi yurtdışı uçuşların da gerçekleştiği bir uluslararası havalimanı. Belgrad şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunan Nikola Tesla Havalimanı’nda yoğun olarak Aralık ve Ocak aylarında yolcu trafiği yaşanıyor.

Havalimanından şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz birçok ulaşım seçeneği bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da aynı seçenekleri kullanarak gitmeniz mümkün. Belgrad şehir merkezinden 18 kilometre uzaklıkta bulunan Nikola Tesla Havalimanı’ndan kent merkezine gitmek için kullanabileceğiniz ulaşım araçları içerisinde, taksi, otobüs ve araç kiralama seçenekleri bulunuyor.

Taksi

Hızlı ve kolay bir ulaşım aracı istiyorsanız taksiler sizin için uygun bir seçenek. Şehrin 6 ayrı bölgesine hizmet veren taksiler ile uygun fiyatlarla istediğiniz yere gidebilirsiniz. Nikola Tesla Havalimanı’nın bagaj teslim bölümünde bulunan taksi danışma masasından taksi ayarlayabilirsiniz. Şehrin 6 bölgesine göre ayrı fiyatlandırması olan taksiler ile hızlı ve konforlu şekilde şehir merkezine gitmeniz mümkün. Taksi fiyat listesini incelemek için havalimanının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Otobüs

Nikola Tesla Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüs. Taksilere göre daha ekonomik bir seçenek olan otobüsler ile şehir merkezine kolayca gidebilirsiniz. Gitmek istediğiniz bölgeye göre Mini Bus Line A1 ve PTC Belgrade Line 72 olmak üzere seçebileceğiniz iki otobüs hattı bulunuyor. Haftanın her günü kullanabileceğiniz otobüslere uçağınız indiği andan itibaren havalimanından ulaşmanız mümkün.

Araç Kiralama

Tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım seçeneği ise araç kiralama. Nikola Tesla Havalimanı’nın Terminal 2 binasında bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak rahat ve konforlu şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz birçok araç kiralama firması bulunuyor. Bunlar arasında; Auto Rent, Avaco, Avis, Beo, Budget, Dollar, Europcar, Hertz, AC Macura, Menadzer Express, Mobil & Auto, Moris, Mega Rent, Sixt, Thrifty, UniRent ve YU Tim yer alıyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Belgrad

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Belgrad uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Belgrad varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Belgrad uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Belgrad uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Belgrad uçuşları Nikola Tesla Havalimanı'na düzenleniyor.

Belgrad yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Belgrad 1 saat 50 dakika, Ankara-Belgrad 1 saat 20 dakika, Antalya-Belgrad 1 saat 30 dakika, Bodrum-Belgrad 1 saat 10 dakika, Gaziantep-Belgrad 2 saat, İstanbul-Belgrad 1 saat 30 dakika, İzmir-Belgrad 1 saat 40 dakika, Trabzon-Belgrad 2 saat sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Belgrad uçuşu düzenliyor?

AnadoluJet Ankara, Air Serbia İstanbul, Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Belgrad uçuşları düzenliyor.

Belgrad Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
14ºC
28ºC
Cmt
Paz
14ºC
28ºC
Paz
Pzt
17ºC
30ºC
Pzt
Sal
15ºC
29ºC
Sal
Çar
10ºC
24ºC
Çar
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Belgrad Alternatif Ulaşım
Para birimi