Saraybosna Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Saraybosna Hakkında

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna, mimarisiyle, yemekleriyle, camileri ve medreseleriyle kendinizi hiç yabancı hissetmeyeceğiniz bir Balkan şehridir. Etrafı yeşil dağlarla çevrili ortasından Miljacka nehrinin geçtiği bu şirin kent aynı zamanda uzun yıllar hoşgörünün sembolü olmuştur. Müslüman, Katolik, Ortodoks ve Musevilerin içi içe yaşadığı bu şehir 1990'lı yıllarda yaşanan iç savaşta acı günler yaşamıştır. Bu savaşın izlerini bugün Yaşam Müzesi'nde görebilirsiniz. Bosna Hersek'e her türlü yardımın yasaklandığı günlerde yaşlı bir kadının evinin altına açılan tünel sonucu kente yiyecek, içecek ve silah yardımı yapılabilmiş.

Saraybosna'da Başçarşı, Ferhadiye Caddesi ve I.Dünya Savaşı'nı başlatan Latin Köprüsü gezilecek en popüler yerlerdir. Bunun dışında Hünkar Camisi ve diğer Osmanlı döneminden kalma camiler, kiliseler, bira fabrikası ve belediye binası gibi yerler de gezilebilir.

Saraybosna'da kışlar soğuk ve karlı geçer. Gezmek için en uygun zamanlar yaz mevsimi ve bahar aylarıdır. Yaklaşık 700 bin nüfuslu Saraybosna'da havayolu ulaşımı Saraybosna Uluslararası Havalimanı'ndan sağlanıyor. Havalimanından kent merkezine en kolay taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu ulaşım çok sık değil.

Havalimanından Saraybosna Şehir Merkezine Ulaşım

Bosna-Hersek’in Saraybosna şehri yakınlarında bulunan Saraybosna Uluslararası Havalimanı, ülkenin en büyük havalimanlarından. Saraybosna’nın güneybatısında konumlanmış olan havalimanı, yurtiçi ve yurtdışı uçuşların yanı sıra şehre düzenlenen kısa geziler için de kullanılan bir havalimanı özelliğinde. 1966 yılından beri hizmetini sürdüren Saraybosna Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için karayolu üzerinden ulaşım seçenekleri mevcut.

Karayolu üzerinden ulaşımın sağlandığı şehirde, merkez ile havalimanı arasında gidiş geliş için seçebileceğiniz farklı alternatifler mevcut. Saraybosna şehir merkezinden 9 kilometre uzaklıkta bulunan Saraybosna Uluslararası Havalimanı’ndan kent merkezine gitmek için kullanabileceğiniz ulaşım araçları içerisinde, taksi ve araç kiralama seçenekleri bulunuyor.

Taksi

Şehir merkezine gitmek için seçebileceğiniz konforlu ve hızlı bir seçenek olarak taksiler karşınızda. Saraybosna Uluslararası Havalimanı’nın Terminal B binasının yanında bulabileceğiniz taksiler ile şehir merkezine 10 dakika gibi kısa bir sürede gidebilirsiniz. Diğer ulaşım seçeneklerine göre daha maliyetli olan taksiler, mesafenin kısa olması sayesinde cebinizi çok yormayacak.

Araç Kiralama

Tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım seçeneği ise araç kiralama. Saraybosna Uluslararası Havalimanı’nda araç kiralayabileceğiniz çok sayıda firma bulunuyor. Bu firmalardan şoförlü veya şoförsüz araç kiralayarak çok uzak olmayan şehir merkezine kısa sürede gidebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz birçok araç kiralama firması bulunuyor. Bunlar arasında; Avis, Europcar, Dollar, Thrifty, Budget, Hyundai, Minell, City Car, Enterprise, Euro, Kapitals ve Guma yer alıyor.

02 Nis 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Saraybosna

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Saraybosna uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Saraybosna varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Saraybosna uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Saraybosna uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Saraybosna uçuşları Saraybosna International Havalimanı'na düzenleniyor.

Saraybosna yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Saraybosna 2 saat, Ankara-Saraybosna 1 saat 30 dakika, Antalya-Saraybosna 1 saat 30 dakika, Bodrum-Saraybosna 1 saat 20 dakika, Gaziantep-Saraybosna 2 saat 10 dakika, İstanbul-Saraybosna 1 saat 50 dakika, İzmir-Saraybosna 1 saat 50 dakika, Trabzon-Saraybosna 2 saat 10 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Saraybosna uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Saraybosna uçuşları düzenliyor.

Saraybosna uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Saraybosna uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Saraybosna Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
-5ºC
4ºC
Paz
Pzt
-1ºC
5ºC
Pzt
Sal
-9ºC
1ºC
Sal
Çar
-7ºC
3ºC
Çar
Per
-1ºC
7ºC
Per
Uçuş Süreleri
1s 30dk
1s 30dk
1s 20dk
2s 10dk
1s 50dk
1s 50dk
2s 10dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Saraybosna Alternatif Ulaşım
Para birimi