Saraybosna Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Saraybosna Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Saraybosna Hakkında

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna, mimarisiyle, yemekleriyle, camileri ve medreseleriyle kendinizi hiç yabancı hissetmeyeceğiniz bir Balkan şehridir. Etrafı yeşil dağlarla çevrili ortasından Miljacka nehrinin geçtiği bu şirin kent aynı zamanda uzun yıllar hoşgörünün sembolü olmuştur. Müslüman, Katolik, Ortodoks ve Musevilerin içi içe yaşadığı bu şehir 1990'lı yıllarda yaşanan iç savaşta acı günler yaşamıştır. Bu savaşın izlerini bugün Yaşam Müzesi'nde görebilirsiniz. Bosna Hersek'e her türlü yardımın yasaklandığı günlerde yaşlı bir kadının evinin altına açılan tünel sonucu kente yiyecek, içecek ve silah yardımı yapılabilmiş.

Saraybosna'da Başçarşı, Ferhadiye Caddesi ve I.Dünya Savaşı'nı başlatan Latin Köprüsü gezilecek en popüler yerlerdir. Bunun dışında Hünkar Camisi ve diğer Osmanlı döneminden kalma camiler, kiliseler, bira fabrikası ve belediye binası gibi yerler de gezilebilir.

Saraybosna'da kışlar soğuk ve karlı geçer. Gezmek için en uygun zamanlar yaz mevsimi ve bahar aylarıdır. Yaklaşık 700 bin nüfuslu Saraybosna'da havayolu ulaşımı Saraybosna Uluslararası Havalimanı'ndan sağlanıyor. Havalimanından kent merkezine en kolay taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu ulaşım çok sık değil.

Havalimanından Saraybosna Şehir Merkezine Ulaşım

Bosna-Hersek’in Saraybosna şehri yakınlarında bulunan Saraybosna Uluslararası Havalimanı, ülkenin en büyük havalimanlarından. Saraybosna’nın güneybatısında konumlanmış olan havalimanı, yurtiçi ve yurtdışı uçuşların yanı sıra şehre düzenlenen kısa geziler için de kullanılan bir havalimanı özelliğinde. 1966 yılından beri hizmetini sürdüren Saraybosna Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için karayolu üzerinden ulaşım seçenekleri mevcut.

Karayolu üzerinden ulaşımın sağlandığı şehirde, merkez ile havalimanı arasında gidiş geliş için seçebileceğiniz farklı alternatifler mevcut. Saraybosna şehir merkezinden 9 kilometre uzaklıkta bulunan Saraybosna Uluslararası Havalimanı’ndan kent merkezine gitmek için kullanabileceğiniz ulaşım araçları içerisinde, taksi ve araç kiralama seçenekleri bulunuyor.

Taksi

Şehir merkezine gitmek için seçebileceğiniz konforlu ve hızlı bir seçenek olarak taksiler karşınızda. Saraybosna Uluslararası Havalimanı’nın Terminal B binasının yanında bulabileceğiniz taksiler ile şehir merkezine 10 dakika gibi kısa bir sürede gidebilirsiniz. Diğer ulaşım seçeneklerine göre daha maliyetli olan taksiler, mesafenin kısa olması sayesinde cebinizi çok yormayacak.

Araç Kiralama

Tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım seçeneği ise araç kiralama. Saraybosna Uluslararası Havalimanı’nda araç kiralayabileceğiniz çok sayıda firma bulunuyor. Bu firmalardan şoförlü veya şoförsüz araç kiralayarak çok uzak olmayan şehir merkezine kısa sürede gidebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz birçok araç kiralama firması bulunuyor. Bunlar arasında; Avis, Europcar, Dollar, Thrifty, Budget, Hyundai, Minell, City Car, Enterprise, Euro, Kapitals ve Guma yer alıyor.

02/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Saraybosna

Saraybosna Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
6ºC
17ºC
Cmt
Paz
8ºC
18ºC
Paz
Pzt
10ºC
14ºC
Pzt
Sal
7ºC
18ºC
Sal
Çar
9ºC
20ºC
Çar
Uçuş Süreleri
1s 30dk
1s 30dk
1s 20dk
2s 10dk
1s 50dk
1s 50dk
2s 10dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x