Batman Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Batman Hakkında

Batman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sonradan il olan bir kentimizdir. Şehir son yıllarda sular altında kalacağı açıklanan tarihi Hasankeyf ilçesiyle gündeme gelmektedir. Hasankeyf, Dicle nehri kenarına kurulmuş yaklaşık 10 bin yıllık tarihi olan bir yerleşim alanıdır. Buranın Ilısu Barajı'nın devreye girmesiyle sular altında kalma tehlikesi vardır.
 
Şehirde ayrıca Malabadi Köprüsü, Yolgeçen Hanı, Hızır Bey Camii ve Mor Kiryakus Manastırı gezilebilir.
 
Batman petrolün çıktığı yer olarak da bilinir. Kentte hala faaliyette olan petrol kuyuları bulunur. Şehirde yazları sıcak ve kurak kışları ise sert ve az yağışlı Uzak Akdeniz iklimi hüküm sürer. Batman'a havayolu, karayolu ya da tren yoluyla ulaşım sağlanır. Havalimanı şehre 7 km. mesafededir. Otobüs ya da taksiyle ulaşım sağlanabilir. 534 bin nüfuslu şehir hızlı göç almaya devam etmektedir. Şehirde Batman Üniversitesi eğitim hizmeti vermektedir. Batman'ın plaka kodu ise 72'dir. Sason, Kozluk, Hasankeyf, Beşiri, Gercüş kente bağlı ilçelerdir.

Havalimanından Batman Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Batman Havalimanı’ndan kent merkezine ulaşmak çok kolay. Bu kısa mesafe için uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre düzenlenen belediye otobüslerinden yararlanabileceğiniz gibi havayolu servislerini tercih edebilir veya taksilere binebilirsiniz. Özel transfer araçları ise kalabalık gruplar veya organizasyonlar için harika bir alternatif.

Otobüs

Batman’da havalimanından şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz en rahat ve ekonomik araçların başında belediye otobüsleri geliyor. Sabah saat: 07:00’den 18:20’ye kadar gerçekleşen otobüs seferleri uçakların havalimanına iniş saatine göre düzenleniyor ve yolcularını yaklaşık 10-15 dakika gibi bir sürede Batman kent merkezine ulaştırıyor.

Batman Havalimanı’ndan hareket eden otobüsler Gültepe Kavşağı, Diyarbakır Caddesi, İlçe Otogarı ve Belediye gibi yerlere kadar yolcularını taşıyor. Eğer şehirde farklı noktalara yolculuk yapmak isterseniz bu duraklardan birinde inerek farklı otobüs hatlarına veya minibüslere ve taksilere aktarma yapabilirsiniz. Batman’da şehir merkezinin çok büyük olmaması havalimanı ile kent merkezi arasında mesafelerin de genel olarak kısa olmasını sağlıyor.

Taksi

Havalimanı önünde bekleyen taksiler de Batman şehir merkezine ulaşım için alternatifler arasında. Batman’da havalimanı ile kent merkezi arasında ulaşım taksilerle hem hızlı hem de rahat. Özellikle küçük çocuklarıyla veya ağır bavullarıyla birlikte yolculuk yapanlar rahatlıkla bu araçları tercih edebilirler. Taksinin maliyeti de şehirde birçok kente kıyasla oldukça uygun. Eğer sadece şehrin merkezine gelmek için kullanacaksanız taksilere ödeyeceğiniz tutar oldukça düşük olacaktır. Şehrin çevresinde yer alan farklı merkezlere yolculuk yapmayı planlıyorsanız taksi ile otogara gelerek buradan otobüslere de aktarma yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Havalimanı servisleri de hem ekonomik hem de hızlı seçenekler arasında. Havalimanından Batman şehir merkezine Anadolujet Havayolları’nın servisleri ile rahatça ulaşabilirsiniz. Havalimanı terminal girişinden yolcularını alan servisler kent merkezinde Batman Belediyesi önüne kadar geliyor. Eğer bu servisten yararlanmayı düşünüyorsanız öncesinde 0541 272 81 26 numaralı telefonla görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Özel Yolcu Servisleri

Batman Havalimanı ile kent merkezi arasında ulaşım için özel yolcu servislerinin rahat ve konforlu araçlarını da tercih edebilirsiniz. Bu servisler sadece birkaç dakika içinde dilediğiniz noktaya ulaşmanızı sağlıyor.

Özel servislerin bir diğer avantajı ise havalimanı kapısından alarak gideceğiniz yerin kapısına kadar bırakmaları. Şehirde servis olanağı sunan çok sayıda firma bulunuyor. Bu firmalardan biri ile görüşerek veya internet üzerinden rezervasyon yaptırarak uçağınızın Batman’a iniş saatinde terminal kapısında hazır bulabilirsiniz.

Özel yolcu servisleri ile Batman şehir merkezinin dışında kentin çevresinde bulunan Hasankeyf, Kurtalan, Silvan, Midyat gibi farklı rotalara da kolayca seyahat edebilirsiniz.

Özel Araç

Batman Havalimanı’ndan kendinize veya yakınlarınıza ait özel aracınızla şehir merkezine yaklaşık 10 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Havalimanı önünde yer alan bekleme alanları ve daha uzun süreli duraklamalar için park alanı özel araçların bu rotada en kullanışlı ve cazip seçeneklerden biri olmasını sağlıyor.

Araç Kiralama

Araç kiralama Batman’da havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım için çok sık tercih edilen bir seçenek değil. Bunun nedeni ise havalimanının kent merkezine oldukça yakın bir konumda yer alması. Eğer yine de araç kiralamak ve şehrin çevresini rahatça keşfetmek isterseniz Batman’da her bütçeye uygun araç kiralama seçeneklerini bulabilir ve aracınızı kolayca kiralayabilirsiniz.

08/05/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Batman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
21ºC
40ºC
Cmt
Paz
24ºC
39ºC
Paz
Pzt
19ºC
36ºC
Pzt
Sal
21ºC
38ºC
Sal
Çar
22ºC
40ºC
Çar
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Para birimi
x