Ordu Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Ordu Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Ordu Hakkında

Ordu Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve Karadeniz’e kıyısı olan bir kenttir. 1920 senesinde bağlı bulunduğu Trabzon’dan ayrılarak il olan Ordu, 730 binden fazla nüfusa sahiptir. Son derece tarihi bir kent olan Ordu, M.Ö. 400 yılından önce şehir merkezinin 5 km kadar dışında kalan ve halk arasında Bozukkale olarak bilinen “Kotyora” adıyla kurulmuştur. Kent, Boztepe, Teleferik ve Ulugöl gibi yerlerin dışında gezilip görülecek birçok doğal varlığa, kaleye, müzeye ve tarihi yapıya sahiptir.

Orta Karadeniz’de konumlanan Ordu’nun, kuzeyini Kuzey Anadolu Dağları’nın kıyı sıraları kaplamaktadır. Kentin en yüksek tepesi Aşut Obası’ndaki Gönderiç Tepesi’dir. Ordu’nun ekonomisi ise büyük oranda tarıma dayanmaktadır. Kent Türkiye fındık üretiminin %51’ini sağlamaktadır. Sanayisi fazla gelişmemiş olmasına karşın dalında tek sayılabilen laminant parke fabrikası ile çikolata ve fındık fabrikası, bu şehirde yer almaktadır. Kent ayrıca zengin bir turizm potansiyeline sahiptir. Ordu’da kıyı turizmi, yayla turizmi, yamaç paraşütü ve trekking gibi etkinliklere olanak sağlayacak unsurlar vardır.

Şehrin, yemyeşil tepelerin ve Karadeniz’in muhteşem manzaralarına sahip olan Boztepe, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle sonbaharda yaprakların sararması neticesinde harika bir renk armonisinin meydana geldiği Ulugöl ise kentin mutlaka gezilip görülmesi gereken bir diğer yeridir. Şehirde ayrıca Ohtamış Şelalesi, Perşembe Yaylası, Ünye Kalesi, Gölköy Kalesi, Paşaoğlu Konağı ve Efirli Plajı gibi gezilecek yerler de vardır. Ordu hava ulaşımı Ordu-Giresun Havalimanı ile sağlanabilmektedir. Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 17 km gibi yakın bir mesafede yer almaktadır. İstanbul – Ordu arası uçuşlar ise aktarmasız uçuşlarda yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Havalimanından Ordu Şehir Merkezine Ulaşım

Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunan Ordu-Giresun Havalimanı’ndan kent merkezine gitmek için taksi, Havaş, otobüs, araç kiralama gibi seçenekleri kullanabileceğiniz gibi, havalimanındaki park alanı sayesinde kendi aracınızla gitmeyi de tercih edebilirsiniz.

Taksi

Ordu-Giresun Havalimanı’ndan kent merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler. Şehre yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Ordu-Giresun Havalimanı’ndan hem Ordu kentine hem de Giresun kentine taksiler ile yaklaşık 20 dakikada gitmeniz mümkün. Diğer seçeneklere göre daha maliyetli olan taksiler, avantajını kent merkezine daha hızlı ulaşmanızı sağlayarak gösteriyor. Uçağınız indiği andan itibaren sizi bekleyen taksilere Ordu-Giresun Havalimanı’nın terminal binasından ulaşabilirsiniz.

Havaş Servisleri

Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise Havaş servisleri. Taksiye göre daha hesaplı olan Havaş, havalimanına inen tüm uçuşlar için servisler düzenliyor. Uçağınız indiği andan itibaren 25 dakika sonra servisler kent merkezine gitmek için hareket ediyor. Yaklaşık yarım saatte sizi şehir merkezine ulaştıracak olan Havaş servisleri, Ordu için sırayla Kumbaşı Metro Yazıhanesi Önü, Fındık Diyarı, Belediye Durağı, Eski Üstgeçit, Fakülte Sapağı, Gülyalı güzergahını izlerken, Giresun için ise sırayla Liman Otoparkı, Şehiriçi Opet Karşısı Cep, Stadyum Üst Geçit Altı, Devlet Hastanesi Kavşağı ve Sahil Yolu güzergahını izliyor.

Araç Kiralama

Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralayarak gitmeniz de mümkün. Fly Rent A Car firmasının Honda, Hyundai, Ford, Renault, Fiat ve Opel markalı araçları ile kısa sürede şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanından pasaport veya sürücü belgenizi göstererek kiraladığınız araç ile kent merkezine ulaştıktan sonra, Fly Rent A Car merkez ofisine aracınızı teslim edebilirsiniz.

19 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Ordu

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ordu uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Ordu varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ordu uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Ordu uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Ordu uçuşları Ordu Giresun Havalimanı'na düzenleniyor.

Ordu yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Ordu 1 saat, Ankara-Ordu 1 saat 30 dakika, Antalya-Ordu 1 saat 30 dakika, Bodrum-Ordu 1 saat 10 dakika, Gaziantep-Ordu 1 saat 30 dakika, İstanbul-Ordu 1 saat 30 dakika, İzmir-Ordu 1 saat 50 dakika, Trabzon-Ordu 40 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Ordu uçuşu düzenliyor?

AnadoluJet İstanbul, Ankara, İzmir şehirlerinden direkt Ordu uçuşları düzenliyor. Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Ordu uçuşları düzenliyor. Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Ordu uçuşları düzenliyor.

Ordu Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
19ºC
24ºC
Çar
Per
20ºC
25ºC
Per
Cum
19ºC
25ºC
Cum
Cmt
19ºC
25ºC
Cmt
Paz
18ºC
25ºC
Paz
Uçuş Süreleri
1s 30dk
1s 30dk
1s 10dk
1s 30dk
1s 30dk
1s 50dk
Haritada Görüntüle
Ordu Alternatif Ulaşım
Para birimi