Frankfurt Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Frankfurt Hakkında

Almanya'nın fuarlarıyla ünlü şehridir. Hessen eyaletinin en büyük, aynı zamanda da Almanya'nın 5. büyük kentidir. Borsası, Avrupa Merkez Bankasıyla ekonomik anlamda da Almanya'nın önemli şehirlerinden birisidir.
Ren Nehri havzasında yer alan ve Main nehrinin ortadan ikiye böldüğü kentin bir tarafında eski şehir, diğer yanında ise gökdelenler yer alır. Bir çok bankanın yönetim merkezinin yer aldığı Frankfurt'un en ünlü gökdeleni Commerzbank Tower'dır. İlaç sanayi ve otomotiv firmalarının da merkezleri bulunur. Yılın hemen tamamında fuarlar düzenlenir ve kitap, otomobil, tekne gibi fuarları çok popülerdir. Fuar şehri olunca konaklama konusunda da iyi alternatifler barındırır. Kent içi ulaşım ağı gelişmiştir. Tren, metro ulaşımı yaygındır. Nehir içerisinden de nakliyat ulaşım vs. yapılmaktadır.
Frankfurt'ta nemli bir iklim hakimdir. Yazları sıcak geçse de zaman zaman yağmur yağar. Kış ayları ise genelde soğuk ve kar yağışlıdır. Yaz sıcaklık ortalaması 27 derece, kış ortalaması ise sıfırın altındadır. Commerzbank Tower'den şehrin kuşbakışı manzarasını seyredebilir, nehir kenarında yürüyüş yapabilir, eski şehir Römer meydanına gidebilir, opera binası, St.Paul Kilisesi ve çok sayıda Mısır eseri barındıran Liebieghaus Müzesi gezilebilir.
Avrupa'nın en yüksek suç işleme oranına sahip şehirlerinden biri olan Frankfurt'ta dikkatli olmanızda fayda var. Kente Frankfurt Havalimanı hizmet verir. Şehir merkezine taksi, otobüs ya da trenle ulaşabilirsiniz. Trenle ulaşım 15 dakika sürüyor.

Havalimanından Frankfurt Şehir Merkezine Ulaşım

Frankfurt Havalimanı

Frankfurt Uluslararası Havalimanı şehir merkezinin 12 km güneybatısında bulunur. Havalimanından şehre ulaşmak için otobüs, banliyö treni ve taksi kullanabilirsiniz.

Tren

Havalimanında iki tren istasyonu bulunmakta. Biri şehir merkezine giden banliyö trenleri için, diğeri de çevredeki diğer şehirlere giden trenler için. Şehir merkezine gitmek için ‘’S’’ harfi ile gösterilen banliyö tren istasyonuna gitmek gerekiyor. Bu istasyondan kalkan S8 ve S9 hatları ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Frankfurt Havalimanı’nda Terminal 1 veya Terminal 2’den şehir merkezine hareket eden otobüsler kalkmaktadır. Bu otobüslerden yararlanarak şehre ulaşabilirsiniz.

Taksi

Taksi de değerlendirilebilecek başka bir seçenek. Şehir merkezine yaklaşık 30 dakikada taksiyle ulaşabilirsiniz. Ödeyeceğiniz ücret ise çok yüksek değildir.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Rhein Main Afb Havalimanı

Frankfurt Rhein Main Afb Havalimanı’nın tarifeli uçuşlara kapalı olması nedeniyle havalimanına yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Frankfurt am Main Uluslararası Havalimanı’nı kullanarak şehre ulaşabilirsiniz. Frankfurt am Main Uluslararası Havalimanı’ndan Almanya’nın en önemli ticaret, sanat ve kültür şehirlerinden biri olan Frankfurt’un merkezine ulaşmak için havalimanı otobüsü, halk otobüsü ve özel servisler gibi toplu ulaşım araçlarını kullanabilir veya şehirde kullanabileceğiniz bir bisikletiniz varsa Frankfurt’un merkezine bisikletinizi sürerek gelebilirsiniz. 

Otobüs

Frankfurt Uluslararası Havalimanı’nda terminaller arasında yolculuk yapmak için otobüslerden yararlanabilirsiniz. 10 dakika süren ücretsiz otobüs yolculuğu farklı terminallere gelmek isteyen yolculara kolaylık sağlıyor. 

Otel Servisleri

Frankfurt am Main Afb Havalimanı’ndan şehir merkezinde bulunan pek çok otelin servisiyle otelinize transfer fırsatından yararlanabilirsiniz. ACHAT Hotel, Best Western Amedia Frankfurt Airport, Holiday Inn Express Frankfurt Airport, Holiday Inn Frankfurt Airport North, InterCityHotel Frankfurt Airport, Mercure Hotel Frankfurt Airport Kelsterbach, NH Hotel Frankfurt Airport West, NH Frankfurt Niederrad, Ramada Frankfurt Messe ve Ramada Niedernhausen Micador gibi otellerin servisleriyle havalimanından doğrudan otelinize transfer olanaklarından faydalanabilirsiniz. Havalimanı transferini ücretsiz veya düşük bir ücret karşılığında yolculara sunan oteller sayesinde bu araçlarla yolculuk aynı zamanda bu rota üzerinde değerlendirilebilecek en ekonomik ve uygun fiyatlı ulaşım seçenekleri arasında. 

Havalimanı Servisleri 

Özel transfer firmaları tarafından sağlanan havalimanı servislerini kullanarak da Frankfurt Uluslararası havalimanı terminalleri önünden şehir merkezine kadar gelme şansınız var. Havalimanı servisleri merkezin birçok noktasına kadar yolcuları doğrudan ulaştırıyor. Havalimanı servislerini kullanmak isterseniz havalimanına inmeden önce telefonla görüşerek veya internet üzerinden rezervasyon yaptırmalısınız. Servis görevlilerine uçacağınız havalimanı ile ilgili bilgi verdiğinizde servis sürücüsü uçağınızın ineceği terminale en yakın noktada bekleyerek sizi alacak ve şehir merkezinde seyahat etmek istediğiniz yerin kapısına kadar getirecektir. Havalimanı servisleri ile merkeze kadar gelmek genellikle çok uzun sürmüyor ancak zaman zaman yaşanabilecek trafik sıkışıklığını da hesaba katarak plan yapmanızda yarar var. Bu sayede merkezde ulaşmak istediğiniz yere herhangi bir gecikme yaşamadan gelebilirsiniz. Havalimanı servislerine doğrudan veya seyahat firmaları aracılığı ile rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Paylaşımlı Araçlar 

Frankfurt Uluslararası Havalimanı’ndan merkeze uygun fiyatlı ve rahat ulaşım alternatifleri arasında paylaşımlı araçlar da sayılabilir. Terminal 1’in dışında bulunan P29 park alanında yolcular için hazır bekleyen paylaşımlı araçlara gitmek istediğiniz yeri bildirerek uygun bir araca binebilirsiniz. Önceden sisteme üye olarak bu araçlardan kolayca yararlanma ve daha uygun fiyatlarla seyahat etme şansınız da var.

Araç Kiralama

Havalimanında uluslararası araç kiralama şirketlerinden birçoğunun ofisini bularak aracınızı hiç zorluk yaşamadan kiralayabilirsiniz. Frankfurt Uluslararası Havalimanı’nda araç kiralama seçeneklerinden yararlanmak istiyorsanız öncelikle geçerli sürücü belgesi ve gerekli olabilecek diğer yolculuk evraklarınızın tam ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız. Araç kiralama için gerekli belgeler, yapma ız gereken işlemler ve diğer konularda merak ettikleriniz için Frankfurt Havalimanı’nda hizmet veren kiralama ofisleri ile telefon veya e-posta yolu ile iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz. Aracınızı kiralarken dönüşte seyahat edeceğiniz terminalde bulunan ofislerden birinden kiralamayı tercih edin. Böylece farklı bir terminale transfere gerek duymadan doğrudan aracınızı kiralama ofisine teslim edebilir ve daha sonra uçağınıza binebilirsiniz. 

Taksi

Frankfurt am Main Uluslararası Havalimanı terminallerinin her birinin önünde günün herhangi bir saatinde taksi bulabilirsiniz. Frankfurt’ta taksiler diğer birçok şehirde olduğu gibi havalimanından merkeze doğrudan gelmenin en kolay, konforlu ve rahat alternatiflerinden biri. Havalimanı terminalleri önünde bineceğiniz taksiler kredi kartıyla da ödeme kabul edebiliyorlar. Ancak bu seçenekten yararlanmak için öncelikle karıtınız yurt dışında kullanıma açtırmanızın gerekebileceğini unutmamalısınız. Havalimanında 7 yolcuyu aynı anda taşıyabilen geniş taksiler de hizmet veriyor. Havalimanından yola çıktığınızda merkeze yolculuk ise trafiğe bağlı olarak 20-30 dakika arasında değişebiliyor. Taksi ücreti ise gidilen mesafeye ve trafiğin durumuna göre farklılık gösterebiliyor ancak öncesinde taksi sürücüsü ile görüşerek ödemeniz gereken ortalama ücretle ilgili bilgi alabilirsiniz. 

Tren

Frankfurt şehir merkezi ile Hanau, Mainz, Aschaffenburg ve Wiesbaden gibi yerlerle doğrudan bağlantısı bulunan tren istasyonu sayesinde havalimanından Frankfurt’un merkezine veya tüm bu şehirlere direkt olarak trenle yolculuk yapabilirsiniz. Trenle yolculuğun en büyük avantajı başta taksi ve araç kiralama olmak üzere diğer birçok seçeneğe kıyasla daha uygun fiyatlı ulaşım olanağı sağlaması. Hız konusunda ise özellikle trafiğin açık olduğu zamanlarda trenler taksilerin ve kiralık araçların gerisinde kalabiliyor ancak yine de trafiğe takılmadan yolculuk yapma olanağı sayesinde trenler bu anlamda yolculara fazlasıyla zaman kazandıran araçlar arasında.  S8, 21, S9, 55 ve 75 gibi farklı hatlarla hizmet veren trenlere binerek Frankfurt şehir merkezine kadar doğrudan gelebileceğiniz gibi Almanya’nın farklı bölgelerinde yer alan birçok noktaya doğrudan seyahat edebilirsiniz. Rail & Fly servisi ile önceden rezervasyon yaptırarak daha uygun fiyatlarla seyahat etme fırsatı yakalayabilirsiniz. 

11 May 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Frankfurt uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Frankfurt varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Frankfurt uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Frankfurt uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Frankfurt uçuşları Frankfurt Havalimanı, Frankfurt Hahn Havalimanı, Neu-Isenburg Havalimanı, Rhein Main Afb Havalimanı, Frankfurt (Main) Hauptbahnhof Havalimanı'na düzenleniyor.

Frankfurt yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Frankfurt 3 saat, Ankara-Frankfurt 2 saat 30 dakika, Antalya-Frankfurt 2 saat 40 dakika, Bodrum-Frankfurt 2 saat 20 dakika, Gaziantep-Frankfurt 3 saat 10 dakika, İstanbul-Frankfurt 2 saat, İzmir-Frankfurt 2 saat 10 dakika, Trabzon-Frankfurt 3 saat sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Frankfurt uçuşu düzenliyor?

AnadoluJet Ankara, İstanbul şehirlerinden direkt Frankfurt uçuşları düzenliyor. Türk Hava Yolları İstanbul, Adana şehirlerinden direkt Frankfurt uçuşları düzenliyor. SunExpress Gaziantep, İzmir, Ankara, Elazığ, Malatya, Kayseri şehirlerinden direkt Frankfurt uçuşları düzenliyor. Corendon Airlines Bodrum, Antalya, Kayseri, İzmir, Ankara şehirlerinden direkt Frankfurt uçuşları düzenliyor. TUI fly Dalaman şehirlerinden direkt Frankfurt uçuşları düzenliyor. Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Frankfurt uçuşları düzenliyor.

Frankfurt Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
14ºC
28ºC
Sal
Çar
15ºC
25ºC
Çar
Per
13ºC
25ºC
Per
Cum
15ºC
25ºC
Cum
Cmt
12ºC
24ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Frankfurt Alternatif Ulaşım
Para birimi