Elazığ Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Elazığ Hakkında

Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesi'nde 400 bin nüfuslu bir şehrimizdir. Şehir Keban Barajı'nın yapılmasından sonra gelişme göstermiş iklimi bile değişmiştir. Keban Barajı öncesi karasal iklime sahip olan Elazığ'da, baraj gölünden sonra iklim yumuşamış ve şehir daha çok yağış almaya başlamıştır. Eski adı Harput olan Elazığ'da Harput yerleşim alanı, Buzluk Mağarası, yapımında süt kullanılan Süt Kalesi, Hazar Gölü, Ulu Cami ve Arkeoloji Müzesi gezilebilir. Ayrıca kayak yapmak isteyenler için de pisti ve teleksi bulunan Hazar Baba Kayak Merkezi yer alır. Şehirde Fırat Üniversitesi eğitim hizmeti vermektedir. Elazığ Havalimanı'ndan yurt içi ve yurtdışı uçak seferleri yapılmaktadır. Havalimanının kent merkezine uzaklığı 12 kilometredir. Havalimanından kent merkezine otobüs ve taksiyle ulaşım sağlanabilir. Ayrıca Keban Barajı üzerinde feribot ulaşımı yapılır. Elazığ'ın plaka kodu 23'tür. Alacakaya, Arıca, Ağın, Baskil, Karakocan, Keban, Kovancılar, Maden, Palu, Sivrice Elazığ'a bağlı ilçelerdir. 

Havalimanından Elazığ Şehir Merkezine Ulaşım

Kent merkezine on iki kilometre uzaklıkta bulunan Elazığ Havalimanı, 1940 yılından beri hizmetini sürdürüyor. Hem askeri hem sivil kategoride hizmet veren havalimanına, otobüs, servis, taksi ve araç kiralama seçenekleri ile ulaşabileceğiniz gibi, özel aracınızla karayolunu kullanarak da rahatlıkla gidebilirsiniz. Aynı şekilde havalimanından şehir merkezine ulaşım da son derece rahat.

Taksi

Taksiler, Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine giderken tercih edilebilecek güvenilir araçlardan birisi. Güvenilir olmasının yanı sıra en hızlı seçenek olması ile de öne çıkan taksiler sayesinde şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Elazığ Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı otobüsler ile sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile yaklaşık 30 dakika süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Elazığ Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Europcar, AVIS ve National Car Rental gibi firmalardan bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. THY, Anadolujet, Pegasus, Onurair ve Bprajet firmalarının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmaları kullanarak Elazığ Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yolculuk yaptığınız havayolu firmasından servis bilgileri öğrenebilirsiniz.

16 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Elazığ uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Elazığ varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Elazığ uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Elazığ uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Elazığ uçuşları Elazığ Havalimanı'na düzenleniyor.

Elazığ yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Elazığ 1 saat 20 dakika, Ankara-Elazığ 1 saat 10 dakika, Antalya-Elazığ 1 saat 30 dakika, Bodrum-Elazığ 1 saat 20 dakika, Gaziantep-Elazığ 50 dakika, İstanbul-Elazığ 1 saat 50 dakika, İzmir-Elazığ 1 saat 20 dakika, Trabzon-Elazığ 50 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Elazığ uçuşu düzenliyor?

Pegasus İstanbul, İzmir şehirlerinden direkt Elazığ uçuşları düzenliyor. AnadoluJet İstanbul, Ankara şehirlerinden direkt Elazığ uçuşları düzenliyor. Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Elazığ uçuşları düzenliyor.

Elazığ Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
13ºC
27ºC
Çar
Per
14ºC
28ºC
Per
Cum
14ºC
27ºC
Cum
Cmt
13ºC
27ºC
Cmt
Paz
11ºC
25ºC
Paz
Uçuş Süreleri
1s 20dk
1s 10dk
1s 30dk
1s 20dk
1s 50dk
1s 20dk
Haritada Görüntüle
Elazığ Alternatif Ulaşım
Para birimi