ImacLaptopTabletPhone

Enuygun: Türkiye’nin Seyahat Sitesi!

Biz, teknolojik gelişmelerin öncüsü olan, dijital düşünen ve bunu kullanıcılarımıza mükemmel deneyimi sunmak için kullanan, genç ve dinamik bir şirketiz. Her ay en uygun seçeneklerle buluşturduğumuz 20 milyonun üzerinde kullanıcımızla, Türkiye’de seyahat sektörünün online dönüşümüne yön veriyoruz. Dünyada da global markamız Wingie ile 5 dilde hizmet sunuyoruz. Uçak bileti, otel, otobüs bileti, araç kiralama, kredi ve sigorta, sunduğumuz hizmetlerin sadece bazıları. Amacımız, tüm insanların seyahat ihtiyaçlarını en kolay ve hesaplı bir şekilde uygulamaya geçirmelerini sağlamak. Enuygun, Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret A.Ş.’nin lisanslı ticari markasıdır.

Kaç yılında kuruldu?
2008
Kaç kişi çalışıyor?
350 + çalışan
Kaç bilet satıldı?
Son 3 yılda 15M+ bilet satışı
Kaç kullanıcısı var?
10M+ uygulama indirme
Linkedin Bizi LinkedIn'de takip edin.
Enuygun Kimdir?

2008 yılında kurulan Enuygun, şu an yaklaşık 350 kişilik genç ekibi ve 20 milyonun üzerinde ziyaretçisiyle, Türkiye’de seyahat sektörünün online dönüşümüne yön veriyor.

Enuygun ekibi olarak uçak bileti, otobüs bileti, otel ve kiralık araç gibi seyahat ürünlerinde, kullanıcılarımızın kendileri için en uygun seçenekleri en hızlı ve güvenilir şekilde bulmalarını, geniş destek ekibimizle de ihtiyaç duydukları anda en iyi desteği almalarını sağlıyoruz. Türsab’a bağlı A sınıfı bir seyahat acentesi olarak servis veren şirketimiz, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği IATA’nın da bir üyesidir.

Wingie Enuygun Şirketler Grubu altında farklı alanlarda da hizmet veriyoruz. Kredi ve sigorta gibi finans ürünlerinde bağımsız ve tarafsız bir karşılaştırma sunduğumuz ve uygun fiyatı bulduğumuz için tanınıyoruz. Bir karşılaştırma sitesi olarak bunun dışında çok daha fazlasını yapıyoruz.

Bankaların mevduat faizlerini ve kredi kartı ürünlerini, GSM şirketlerinin tarife ve paketlerini, internet sağlayıcılarının ürünlerini, araç kiralama firmalarının sunduğu teklifleri karşılaştırarak ziyaretçilerimize finansal kararlarında yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Size bir tavsiye ya da öneri sunmak yerine, ürün ya da hizmetler hakkında net bilgilere kolayca ulaşabilmenizi sağlayarak seçiminizi güvenle ve verilere dayalı olarak yapmanız için çalışıyoruz.

Enuygun'da hangi ürünler ve servisler bulunuyor?

Finansal kararları vermek için çok uzun zaman ayırmak istemediğinizi biliyoruz. Bırakın bu zor işi sizin için yapalım! Seyahat hatırlatıcılar, yenileme hatırlatmaları, akıllı aktarma, fiyat alarmı gibi işlemlerinizi kolay, hızlı ve karlı hale getirecek yenilikleri eklemek için hizmetimizi sürekli geliştiriyoruz.

Sizlere farklı kanallarımızdan sunduğumuz hizmet ve servislerimiz:

 • Uçak bileti
 • Otobüs bileti
 • Otel
 • Araç kiralama
 • İhtiyaç kredisi
 • Konut kredisi
 • Taşıt kredisi
 • Mevduat
 • Kredi Kartı
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Kasko
 • Trafik sigortası
 • Konut sigortası
 • Özel sağlık sigortası
 • DASK
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası
 • İnternet
 • GSM
Enuygun’da Yorumları Nasıl Alıyoruz?

Enuygun’da sizlerin seyahatiniz için en doğru seçimleri yapabilmenizi kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Bu nedenle de hem Enuygun’dan satın alma işlemi yapmış gerçek kişilerin yorumlarını hem de oteller özelinde Google yorumlarını derleyip sizlerle buluşturuyoruz. Böylelikle siz de rezervasyon yaptırmayı düşündüğünüz tesisle ilgili değerlendirmeleri görebiliyor ve kararınızı gerçek yorumlar doğrultusunda alabiliyorsunuz.

Enuygun’da hangi yorumlara yer veriyoruz?

Enuygun’da iki ayrı tarz yoruma yer veriyoruz

 • Yer verdiğimiz yorumlardan ilki satın alma işlemini Enuygun’dan yapmış gerçek kullanıcıların yorumları. Daha önce örneğin sitemizde yer alan otellerden birini ziyaret etmiş kişilerin gittikleri tesis hakkındaki yorumlarını derleyerek Enuygun kullanıcılarıyla buluşturuyoruz.
 • Enuygun’da Google üzerinden çektiğimiz yorumlara da yer veriyoruz.
Enuygun’da kullanıcılarımızdan yorum alırken nelere dikkat ediyoruz?

Enuygun olarak,

 • Gerçek kullanıcı yorumları kategorisi altında yer verdiğimiz değerlendirmelerde yalnızca söz konusu tesise gitmiş ve orada kalmış kişilerin değerlendirmelerine yer veriyoruz.
 • Yalnızca yeni kullanıcılara fikir verecek özellikteki açıklayıcı yorumları yayınlıyoruz.
 • Amacına uygun yorumları inceledikten sonra olumlu/ olumsuz olarak ayırmaksızın kullanıcılarımızla buluşturuyoruz.
 • Daha önce bizden satın alma işlemi yapmış kullanıcılarımızın yorumlarını olanca şeffaflığıyla Enuygun kullanıcılarına aktarmak istediğimiz için yorumlar üzerinde değişiklik yapmıyoruz.
 • Yayınladığımız yorumların kullanıcı kitlemize uygun olmasına özen gösteriyoruz. Küfür, argo, nefret söylemi içeren yorumları yayınlamıyoruz.
 • Yorumları yayınlarken yalnızca ismini paylaşmak isteyen kullanıcılarımızın ad ve soy ad bilgilerini yayınlıyoruz.
 • Genel değerlendirme puanı vermeyen kullanıcılarımız değerlendirme işlemlerini tamamlayamıyor. Bu nedenle puan vermeyen kullanıcılarımızın yorumlarını yayınlayamıyoruz.
Yayınladığımız yorumlarla ilgili önemli not:

Sitemizde yer verdiğimiz yorumlar kullanıcılarımızın yorumları olup Enuygun.com’un fikirlerini yansıtmamaktadır.

Enuygun nasıl para kazanıyor?

Müşterilerimize alacağı bir hizmet ya da yapacağı bir seyahat harcaması için daha iyi bir anlaşma veya teklif bulduğumuzda, bir seyahat acentesi olarak para kazanıyoruz. Bunun dışındaki hizmetlerimizde ise, örneğin, uygun banka kredisini bizim aracılığımız ile bulduktan sonra, ilgili finansal kuruluş bize bir hizmet ödemesi yapıyor. Enuygun Sigorta Acenteliği A.Ş’nin sunduğu sigorta acenteliği hizmetimizde ise, bir sigorta ürünü satın alındığında sigorta şirketi tarafından acente komisyon ücreti ödeniyor. Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz.

Ürün veya servis karşılaştırma hizmetimizin kullanımı tamamen ücretsizdir ve aldığımız ücret, açıkça sponsorluk çalışması olduğunu belirttiğimiz durumlar dışında, ürünleri sıralama şeklimizi etkilemez. Sonuçları sizin için en düşük fiyattan en yükseğe göre sıralarız. Bu sıralamanın en üstünde bazen sponsor konumunu satın almış firmaların tekliflerini gösterebiliriz. Bunu yaptığımız zamanlarda diğer sonuçlarla karışmaması için hem farklı renkte hem de sponsor konum olduğunu açıkça belirterek uygularız.

Seyahat ürünleri (Enuygun Seyahat acentelik hizmeti ile):
Uçak Bileti
Uçak Bileti
Enuygun üzerinden uçak bileti satın aldığınızda, Enuygun satın aldığınız biletin fiyatına bağlı olarak değişebilen bir servis komisyonu ekler.
Otel
Otel
Enuygun üzerinden otel rezervasyonu yaptığınızda, otel servis sağlayıcısı Enuygun’a toplam satın alma tutarınızın bir %’sini komisyon olarak öder.
Otobüs Bileti
Otobüs Bileti
Enuygun üzerinden otobüs bileti satın aldığınızda, otobüs bileti servis sağlayıcısı Enuygun’a toplam satın alma tutarınızın bir %’sini komisyon olarak öder.
Araç Kiralama
Araç Kiralama
Enuygun araç kiralama servisinden araç kiraladığınızda, araç kiralama servis sağlayıcısı Enuygun’a toplam satın alma tutarınızın bir %’sini komisyon olarak öder.
Sigorta ürünleri (Enuygun Sigorta Acenteliği A.Ş):
 • Zorunlu trafik sigortası
 • Kasko
 • DASK
 • Özel sağlık sigortası
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası
 • Konut sigortası
 • Seyahat sigortası

Sigorta sağlayıcılarımız, Enuygun üzerinden satın alınan her poliçe için Enuygun'a sabit bir % komisyon ücreti öder.

Bankacılık ürünleri (Enuygun Com A.Ş):
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi

Enuygun üzerinden bankalara yönlendirilen kredi başvurularından başarı ile sonuçlanan başvurular için bankalar Enuygun’a her kredi ürünü için farklı bir komisyon öder.

 • Mevduat

Enuygun üzerinden bankalara yönlendirilen mevduat başvuruları için bankalar Enuygun’a bir ücret öder.

 • Kredi Kartı

Enuygun üzerinden bankalara yönlendirilen kredi kartı başvuruları için bankalar Enuygun’a bir ücret öder.

Enuygun Kimlerle Çalışıyor?

Size harika fırsatları sunmak için Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen havayolları, Türkiye’nin önde gelen bankaları, sigorta firmaları, otobüs firmaları, GSM ve internet sağlayıcı firmaları ile birlikte çalışıyoruz. Yeterince kapsamlı olmasına rağmen kalite standartlarımızı sağlayamayan birkaç küçük servis ya da sağlayıcı çalıştığımız firmalar arasında bulunmayabilir.

Enuygun'un sağladığı sonuçlara güvenebilir miyim?

Enuygun, sağlayıcılardan bir ücret veya yapılan işlemden servis komisyonu alsa da, genellikle bir işlem yapıldığında, bu, sayfalardaki ürünleri sıralama şeklimizi etkilemez. Bilgilerinizi sitemize girdiğinizde, talep ve ihtiyaçlarınızı karşılayan teklifler ve fırsatlar sunacağız. Filtrelerimizi ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde kullanarak, sonuçlarınızı her zaman en ucuzdan en pahalıya doğru sıralayabilirsiniz.

Doğru seyahat ürününü veya finansal anlaşmayı bulmanıza yardımcı olmak için çok çeşitli ürün türlerinde düzinelerce sağlayıcıyla çalışıyoruz, ancak mevcut olan her sağlayıcının ve teklifin kapsandığını garanti edemiyoruz. Bununla birlikte, size çok az çabayla harika seçenekler sunmak için fiyatları ve fırsatları büyük, orta ve küçük sağlayıcılarla karşılaştırıyoruz. Karşılaştırma hizmetimizi kullanarak, hem çok fazla zaman kazanacak hem de harcamanızdan tasarruf etmiş olacaksınız.

Bilgilerimi nasıl koruyorsunuz?

Bilgilerinizin korunması, bizim için en önemli konulardan biri. Enuygun olarak, kişisel verilerin hukuka uygun olarak toplanması, saklanması ve paylaşılmasını sağlamak ve gizliliğini korumak amacıyla mümkün olan en üst seviyede güvenlik tedbirlerini alıyoruz. Enuygun’da yapacağınız tüm işlemler, SSL sertifikası ile güvence altında tutuluyor. Üyelik hesabınıza kaydettiğiniz banka, kredi kartı bilgileri PCI DSS standartlarına uygun kurumlar aracılığıyla korunuyor. Enuygun, satın alma işlemlerinizde 3D Security güvencesi de sunuyor.

Bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

Enuygun’a üye olduktan sonra üyelik bilgilerinizi Profilim sekmesinden değiştirebilirsiniz. İndirimler ve kampanyalardan haberdar olma tercihlerinizi de Profilim sekmesinde güncelleyebilirsiniz. Yolcularım sekmesinde bilet alırken kullandığınız yolcu bilgilerine ulaşabilir, değişiklik yapabilirsiniz. Kayıtlı Kartlarım sekmesinden satın alma aşamasında kaydettiğiniz kart bilgilerini düzenleyebilir, silebilirsiniz.

Enuygun ile nasıl iletişime geçebilirim?

Enuygun ile iletişime geçmek istediğinizde bize İletişim sayfamızdaki İletişim formundan ulaşabilir ya da 7/24 ücretsiz hizmet veren 0 850 333 88 88 numaralı seyahat hattımızdan bizi arayabilirsiniz. E-posta yoluyla bize ulaşmak isterseniz [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz. Bilet iptali, check-in, rezervasyon tamamlama, işlem geçmişini görme gibi işlemleri İletişim sayfamız üzerinden online olarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Uçak Bileti

Türkiye'nin en büyük uçak bileti sitesi Enuygun.com ile sadece birkaç saniye içinde, dilediğiniz yere en uygun ve en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.

Uçak bileti ara
Otobüs Bileti

Gitmek istediğiniz her yere yüzlerce otobüs firmasının biletlerini karşılaştırabilir, size en uygun otobüs biletini kolayca ve güvenle alabilirsiniz.

Otobüs bileti ara
Otel

Enuygun ile 400.000’den fazla otelin fiyatlarını ve özelliklerini karşılaştırarak beklentilerinize en uygun oteli bulup rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Otel rezervasyonu yap
Kredi

Enuygun’da, bireysel nakit ihtiyaçlarınız için kredileri karşılaştırıp başvurabilir ya da pek çok bankanın kredi kartlarından ihtiyacınıza en uygununu seçebilirsiniz. En uygun krediyi bul

Sigorta

Enuygun Sigorta Acenteliği ile kasko, zorunlu trafik sigortası, seyahat sigortası, sağlık sigortası, DASK ve konut sigortası yaptırabilirsiniz.

Sigorta seçeneklerini gör
İnternet

Enuygun, ADSL ve Fiber İnternet bağlantı tarifelerini de karşılaştırmanıza ve seçtiğiniz tarifeyi satın almanıza olanak tanır.

Tarifeleri karşılaştır
Mevduat

Enuygun mevduat servisi ile farklı bankaların faiz oranlarını karşılaştırabilir ve en kazançlı oranı kolayca bularak seçebilirsiniz.

Faiz oranlarını karşılaştır
GSM

Enuygun, güncel GSM tarifelerini sizin için karşılaştırarak ihtiyaçlarınıza en uygun tarifeyi bulmanıza yardımcı olur.

GSM tarifelerini karşılaştır
tursab

Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret AŞ, "Enuygun Seyahat" adıyla Türsab’a A-7153 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A Sınıfı Seyahat Acentesidir.