Tahran Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tahran Hakkında

İran'ın başkenti aynı zamanda da en büyük şehri olan Tahran, 14 milyonu aşkın nüfusuyla oldukça kalabalık bir kent. Bu kozmopolit şehirde yaşam ise oldukça hareketli. Akşamları bile kentte trafik var. Ülkede petrol ucuz ve özellikle gençler arabayla gezmeyi çok seviyor. Tahran'da Azadi (Özgürlük) Heykeli, Ulusal Mücevher Müzesi, Gülistan Sarayı, Halı Müzesi, Niavaran Sarayı, Cam ve Seramik Müzesi, Surp Sarkis Kilisesi gibi yerler gezilebilir. İran şeriat yönetimiyle yönetildiği için özellikle kadınsanız giyiminize dikkat ediniz. Eskisi kadar baskıcı olmasa da kadınların başlarına bir şey örtmesi şart turist bile olsanız bu kurala uymanız gerekiyor. Ülkede alkol satışı yasak. Bir de Tahran'ın parkları meşhur. Kent içerisinde çok güzel parklar var. İnsanların geneli yardımsever ve Türkiye'den gelmeniz de artı puan. Türk insanını çok seviyorlar ve özellikle de Türk dizileri sayesinde çok sayıda Türkçe bilen gence rastlayabiliyorsunuz. Tahran'da kara iklimi hüküm sürüyor. Yazlar sıcak ve kurak kışlar ise soğuk ve zaman zaman kar yağışlı geçiyor. Gece ve gündüz sıcaklıkları arasında fark var. Gezmek için en ideal zamanların ilkbahar ve sonbahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. İran Uluslararası İmam Humeyni Havalimanı, şehir merkezine 40 km mesafede. Otobüs ya da taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yalnız trafik olduğundan yolculuğunuz 1 saati geçer. Şehir içerisinde taksi çok. Hatta özel taksi, dolmuş benzeri taksiler ve motorlu taksiler de var. Sadece kadınların binebileceği taksiler de var. Yine metro ve toplu ulaşımda kadın erkek ayrı bölümler bulunuyor. Ama karışık da binilebiliyor.

Havalimanından Tahran Şehir Merkezine Ulaşım

Imam Khomeini Intl Havalimanı

Şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan İmam Humeyni Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz birçok seçenek mevcut.

Taksi, otobüs ve metro gibi ulaşım araçlarıyla şehir merkezine konforlu ve hızlı şekilde gidebilirsiniz. Bunların yanı sıra kendi aracınızla gitmeyi de tercih edebilirsiniz.

Taksi

İmam Humeyni Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz araçlardan birisi taksiler. Hızlı ve konforlu şekilde ulaşım için iyi bir seçenek olan taksiler ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz.

Havalimanında sizin için bekleyen Samand, Tvyvtakmry ve Volkswagen markalı taksiler ile konforlu bir yolculuk sonrası kendinizi şehir merkezinde bulmanız mümkün. Taksi fiyatlarını incelemek için havalimanının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Metro

Metro, tercih edebileceğiniz ekonomik ulaşım seçeneklerinden biri olarak hizmetinizde. İmam Humeyni Havalimanı’nda yer altından binebileceğiniz metrolar ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Sizin için ekonomik bir seçenek olan metrolar ile Hat 1 üzerinden güney bölgeye seyahat edebilirsiniz. Kuzey bölge için yapılacak olan Hat 3 ise yakın gelecekte hizmetinize açılacak.

Otobüs

Ekonomik ulaşım seçeneklerinden bir diğeri de otobüsler. Şehir otobanını kullanarak giden otobüsler ile İmam Humeyni Havalimanı’ndan şehir merkezine diğer seçeneklere göre daha ekonomik olarak gitmeniz mümkün. Havalimanından binebileceğiniz otobüsler, uçağınız indiği andan itibaren sizleri bekliyor olacak.

02/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Mehrabad Intl Havalimanı

İran’ın başkenti olan Tahran’daki Mehrabad Havalimanı’ndan şehir merkezine farklı ulaşım seçenekleri ile gidebilirsiniz. Otobüs, taksi ve metro gibi araçlar şehir merkezine gitmeniz için hizmetinizde olan seçenekler. Ayrıca otoban veya karayolundan kendi aracınızla gitmeyi de tercih edebilirsiniz.

Taksi

Mehrabad Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz en hızlı ve konforlu ulaşım seçeneği taksiler. Havalimanında sizin için bekleyen son teknoloji ile donatılmış taksiler ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Taksi fiyatlarını incelemek için havalimanının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Metro

Tercih edebileceğiniz ekonomik ulaşım seçeneklerinden birisi metro. Mehrabad Havalimanı’nda yer altından binebileceğiniz metrolar ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Sizin için ekonomik bir seçenek olan metrolar ile Hat 1 üzerinden güney bölgeye seyahat edebilirsiniz.

Otobüs

Diğer bir ekonomik ulaşım seçeneği ise otobüsler. Otoban üzerinden giden şehir otobüsleri, sizi rahat bir yolculuk sonrası şehir merkezine ulaştıracak. Havalimanından binebileceğiniz otobüsler, uçağınız indiği andan itibaren sizleri bekliyor olacak.

02/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tahran uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Tahran varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Tahran uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tahran uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Tahran uçuşları Imam Khomeini Intl Havalimanı ve Mehrabad Intl Havalimanı'na düzenleniyor.

Tahran yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Tahran 1 saat 40 dakika, Ankara-Tahran 2 saat, Antalya-Tahran 2 saat 20 dakika, Bodrum-Tahran 2 saat 40 dakika, Gaziantep-Tahran 1 saat 30 dakika, İstanbul-Tahran 2 saat 30 dakika, İzmir-Tahran 2 saat 40 dakika, Trabzon-Tahran 1 saat 20 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Tahran uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul, Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Tahran uçuşları düzenliyor.

Tahran Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
12ºC
25ºC
Paz
Pzt
13ºC
24ºC
Pzt
Sal
12ºC
24ºC
Sal
Çar
11ºC
23ºC
Çar
Per
11ºC
24ºC
Per
Uçuş Süreleri
1s 40dk
2s 20dk
2s 40dk
1s 30dk
2s 30dk
2s 40dk
1s 20dk
Haritada Görüntüle
Tahran Alternatif Ulaşım
Para birimi
x