Rize Uçak Bileti Ara

En güzel Rize yolculuğu,
en uygun uçak biletiyle başlar!

Sizin için Seçtiğimiz Rize Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Rize Hakkında

Karadeniz Bölgesi'nin çayı ve yeşil doğasıyla meşhur olan şehri Rize, yaklaşık 330.000 nüfusu ile bölgenin kalabalık illerinden biridir.

Rize denilince akla çayın gelmesinin en önemli nedeni sürekli yağış almasıdır. Özellikle kıyı kesimleri çok yağış alan il, Türkiye sıralamasında da en çok yağışın olduğu yerdir. Yaz kış ılıman bir iklime sahiptir.

Anadolu'nun pek çok şehri gibi Rize de yaşama elverişli koşullarından dolayı birçok devlete ev sahipliği yapmıştır ve bölge mimarisi bu devletlerin tarihi izlerini taşıyor. Rize'yi turistlerin odağı yapan ise yayla turizmidir. Anzer Yaylası, Ayder Yaylası, İkizdere Yaylası ve Palovit Yaylası bu yaylaların en ünlüleri. Huzur ve sağlık arayanlar bu doğa harikası yeşilin içinde aradıklarını kesinlikle bulabilirler. Eski Rize evleri de bölgeye yapılacak ziyaretlerde görülmesi gerekenlerden. Hamsili pilav, turşu kavurma ve enişte lokumu Rize'ye özgü denenmesi gereken tatlardan bazılarıdır.

Karadere, Hemşin, Pazar ve Çayeli ilçeleri en büyükleri olmak üzere Rize'de toplamda 11 ilçe var. Kente deniz, kara, demir ve deniz yolu ile ulaşmak mümkün.

Rize Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
17ºC
24ºC
Cmt
12ºC
25ºC
Paz
16ºC
24ºC
Pzt
20ºC
26ºC
Sal
14ºC
24ºC
Uçuş Süreleri
1s 10dk
1s 20dk
1s 50dk
1s 30dk
1s 50dk
1s 30dk
Para birimi
x