Rize Uçak Bileti Ara

Maalesef Rize şehrinde havalimanı bulunmuyor. Bu konuma en yakın havalimanı olan Trabzon Trabzon Havalimanı'na karayolu ile 1 saat 4 dakikada ulaşabilirsiniz.

Rize Hakkında

Karadeniz Bölgesi'nin çayı ve yeşil doğasıyla meşhur olan şehri Rize, yaklaşık 330.000 nüfusu ile bölgenin kalabalık illerinden biridir.

Rize denilince akla çayın gelmesinin en önemli nedeni sürekli yağış almasıdır. Özellikle kıyı kesimleri çok yağış alan il, Türkiye sıralamasında da en çok yağışın olduğu yerdir. Yaz kış ılıman bir iklime sahiptir.

Anadolu'nun pek çok şehri gibi Rize de yaşama elverişli koşullarından dolayı birçok devlete ev sahipliği yapmıştır ve bölge mimarisi bu devletlerin tarihi izlerini taşıyor. Rize'yi turistlerin odağı yapan ise yayla turizmidir. Anzer Yaylası, Ayder Yaylası, İkizdere Yaylası ve Palovit Yaylası bu yaylaların en ünlüleri. Huzur ve sağlık arayanlar bu doğa harikası yeşilin içinde aradıklarını kesinlikle bulabilirler. Eski Rize evleri de bölgeye yapılacak ziyaretlerde görülmesi gerekenlerden. Hamsili pilav, turşu kavurma ve enişte lokumu Rize'ye özgü denenmesi gereken tatlardan bazılarıdır.

Karadere, Hemşin, Pazar ve Çayeli ilçeleri en büyükleri olmak üzere Rize'de toplamda 11 ilçe var. Kente deniz, kara, demir ve deniz yolu ile ulaşmak mümkün.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Rize uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Rize varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Rize uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Rize yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Rize 1 saat 10 dakika, Ankara-Rize 1 saat 20 dakika, Antalya-Rize 1 saat 50 dakika, Bodrum-Rize 1 saat 30 dakika, Gaziantep-Rize 1 saat, İstanbul-Rize 1 saat 50 dakika, İzmir-Rize 1 saat 30 dakika, Trabzon-Rize 20 dakika sürüyor.

Rize uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Rize uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Rize Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
15ºC
28ºC
Cum
Cmt
15ºC
22ºC
Cmt
Paz
14ºC
28ºC
Paz
Pzt
13ºC
20ºC
Pzt
Sal
16ºC
19ºC
Sal
Uçuş Süreleri
1s 10dk
1s 20dk
1s 50dk
1s 30dk
1s 50dk
1s 30dk
Haritada Görüntüle
Rize Alternatif Ulaşım
Para birimi