Rize Uçak Bileti Ara

 

En Ucuz Rize Uçak Biletleri

Sizin için Seçtiğimiz Rize Kalkışlı Uçuşlar

Sizin için Seçtiğimiz Rize Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Rize Hakkında

Karadeniz Bölgesi'nin çayı ve yeşil doğasıyla meşhur olan şehri Rize, yaklaşık 330.000 nüfusu ile bölgenin kalabalık illerinden biridir.

Rize denilince akla çayın gelmesinin en önemli nedeni sürekli yağış almasıdır. Özellikle kıyı kesimleri çok yağış alan il, Türkiye sıralamasında da en çok yağışın olduğu yerdir. Yaz kış ılıman bir iklime sahiptir.

Anadolu'nun pek çok şehri gibi Rize de yaşama elverişli koşullarından dolayı birçok devlete ev sahipliği yapmıştır ve bölge mimarisi bu devletlerin tarihi izlerini taşıyor. Rize'yi turistlerin odağı yapan ise yayla turizmidir. Anzer Yaylası, Ayder Yaylası, İkizdere Yaylası ve Palovit Yaylası bu yaylaların en ünlüleri. Huzur ve sağlık arayanlar bu doğa harikası yeşilin içinde aradıklarını kesinlikle bulabilirler. Eski Rize evleri de bölgeye yapılacak ziyaretlerde görülmesi gerekenlerden. Hamsili pilav, turşu kavurma ve enişte lokumu Rize'ye özgü denenmesi gereken tatlardan bazılarıdır.

Karadere, Hemşin, Pazar ve Çayeli ilçeleri en büyükleri olmak üzere Rize'de toplamda 11 ilçe var. Kente deniz, kara, demir ve deniz yolu ile ulaşmak mümkün.

Rize Seyahat Rehberi

Trabzon Ortalama Sıcaklık
GünMinMax
Sal12ºC15ºC
Çar13ºC19ºC
Per6ºC16ºC
Cum3ºC10ºC
Cmt2ºC12ºC
Uçuş Süreleri
ŞehirSüre
Adana1 saat 10 dk
Ankara1 saat 20 dk
Antalya1 saat 50 dk
Bodrum1 saat 30 dk
Gaziantep1 saat
İstanbul1 saat 50 dk
İzmir1 saat 30 dk
Trabzon20 dk
x