Düsseldorf Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Düsseldorf Hakkında

Almanya'nın en önemli moda ve fuar kentlerinden biri olan Düsseldorf, aynı zamanda Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin de başkentidir. Ortasından Ren nehrinin aktığı bu tarihi şehirde gezecek çok sayıda yer bulabilirsiniz. Kentin en işlek yerlerinden biri Altstadt adı verilen ve dünyanın en uzun bar masası olarak lanse edilen yeridir. Burada sıra sıra barlar vardır ve birbirine bitişik yüzlerce masa bulunur. Şehirde ayrıca Rhine Kulesi, Parlamento binası, Benrath Sarayı, Marktplatz ve Opera binaları da gezilebilir.
Düsseldorf belki de Almanya'nın en şık insanlarını görebileceğiniz bir şehirdir. Moda bu şehirde çok önemlidir dünyaca ünlü markaların mağazaları bu şehirde şube açmayı tercih eder. Genelde zengin Almanların yaşadığı söylenir aynı zamanda şehirde çok sayıda Türk de yaşar.
Bu kent genelde yağışlı bir iklime sahiptir. Şehre yazın ya da bahar aylarında gitmek daha cazip olacaktır. Diğer Alman kentlerinde olduğu gibi bu şehirde de ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. Tren, tramvay gibi ulaşım araçlarıyla toplu ulaşımda problem yaşamazsınız. Havalimanı şehir merkezine yakındır. 5-6 km mesafedeki Düesseldorf Havalimanı'ndan kent merkezine toplu ulaşım bulunur.
Özellikle sanayi fuarlarıyla ünlenmiş bu şehirde gece yaşamı da hareketlidir. Kentte gündüzleri tarihi yerleri gezip geceleri eğlence mekanlarına gidebilirsiniz. Ren nehri ve parklar da şehre doğal güzellik katar.
 

Havalimanından Düsseldorf Şehir Merkezine Ulaşım

Duesseldorf Havalimanı

Düsseldorf şehir merkezinin 6 kilometre kuzeyinde bulunan Düsseldorf Havalimanı’ndan şehrin birçok merkezi noktasına taksi, havaalanı servisleri, tren, otobüs ve özel servisler ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Sertifikalı havalimanı taksileri ile rahatlıkla şehir merkezine gidebilirsiniz. Ödeme seçenekleri arasında kredi kartı da bulunan havalimanı taksileri ayrıca çocuklu aileler için özel yükseltici koltuklar da bulunduruyor.

Otobüs

Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. Ana varış binasında bulunan otobüsler ile şehrin çeşitli merkezlerine gidebilirsiniz. İki adet otobüs istasyonu bulunmakla birlikte bu istasyonlardan gidebileceğiniz yerleri havalimanının internet sitesinden inceleyebilirsiniz.

Tren

Şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri trenler. Havalimanı içerisinde iki tane tren istasyonu bulunuyor. C terminalinin yanında bulunan istasyondan Bergish Gladbach merkez istasyonuna kadar ulaşabilirsiniz. Raylı sistemlerde tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise SkyTrain. Bu araç sayesinde terminal binaları ile istasyonlar arasında hızlıca ve rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama merkezindeki ofislerden araç kiralayarak şehir merkezlerine gitmek mümkün. Avis, Buchbinder, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz, Dollar, Sixt ve Trifty firmaları tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında yer alıyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Duesseldorf-Moenchengladbach Havalimanı

Düsseldorf şehir merkezinin 15 kilometre batısında bulunan Düsseldorf Mönchengladbach Havalimanı’ndan şehrin birçok merkezi noktasına taksi ve otobüs ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Düsseldorf Mönchengladbach Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Taksiler ile rahatlıkla şehir merkezine gidebilirsiniz. Ödeme seçenekleri arasında kredi kartı da bulunan havalimanı taksileri ayrıca çocuklu aileler için özel yükseltici koltuklar da bulunduruyor.

Otobüs

Düsseldorf Mönchengladbach Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. Termnal binasında bulunan otobüsler ile şehrin çeşitli merkezlerine gidebilirsiniz.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Weeze Havalimanı

Düsseldorf şehrinin Lower Rhine bölgesinde bulunan Weeze Havalimanı’ndan şehrin birçok merkezi noktasına taksi, havaalanı servisleri, tren, otobüs ve özel servisler ile gidebileceğiniz gibi özel aracınızla gelerek özel park alanlarından da faydalanabilirsiniz.

Taksi

Weeze Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım için tercih edebileceğiniz seçeneklerden biri taksi. Sertifikalı havalimanı taksileri ile rahat ve hızlı şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz taksi firmaları arasında; Taxi Dams, Niers Taxi ve Taxi Wolff bulunuyor.

Otobüs

Weeze Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. Ana varış binasında bulunan otobüsler ile şehrin çeşitli merkezlerine gidebilirsiniz. Çok sayıda bölgeye gidebileceğiniz otobüslerin saatleri ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Weeze Havalimanı’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tren

Şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri trenler. Araba ile havalimanına 5 dakikalık mesafede bulunan tren istasyonundan şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Yarım saatte bir gelen trenler hem rahat hem ucuz bir yolculuk yapmanızı sağlayacak.

Araç Kiralama

Terminalin ana varış bölümünün karşısında yer alan ofislerden araç kiralayarak şehir merkezlerine gitmek mümkün. Avis, Budget, Europcar, Hertz, Sixt ve Trifty firmaları tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında yer alıyor.

Transfer Servisleri

Weeze Havalimanı’ndan kalacağınız otele gitmenizi sağlayacak olan transfer araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz transfer firmaları bilgilerine Weeze Havalimanı’nın internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Limuzin

Şehir merkezine ulaşım için seçeneklerinizden biri de limuzinler. Havalimanında beklememek için önceden arayarak limuzinlerin sizi karşılamasını sağlayabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz limuzin firmaları arasında; Taxi von Agris GmbH, Taxi Arns, Exclusive Drive Limousine ve Euro Road Cruise bulunuyor.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Düsseldorf uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Düsseldorf varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Düsseldorf uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Düsseldorf uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Düsseldorf uçuşları Station Havalimanı, Duesseldorf Havalimanı, Duesseldorf-Moenchengladbach Havalimanı, Weeze Havalimanı'na düzenleniyor.

Düsseldorf yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Düsseldorf 3 saat 20 dakika, Ankara-Düsseldorf 2 saat 50 dakika, Antalya-Düsseldorf 3 saat, Bodrum-Düsseldorf 2 saat 50 dakika, Gaziantep-Düsseldorf 3 saat 30 dakika, İstanbul-Düsseldorf 2 saat 30 dakika, İzmir-Düsseldorf 2 saat 40 dakika, Trabzon-Düsseldorf 3 saat 20 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Düsseldorf uçuşu düzenliyor?

Corendon Airlines İzmir, Adana, Ankara, AnadoluJet İstanbul, Antalya, Ankara, SunExpress Samsun, Adana, İzmir, Gaziantep, Eskişehir, Kayseri, Ankara, Pegasus Adana, Trabzon, Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Düsseldorf uçuşları düzenliyor.

Düsseldorf uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Düsseldorf uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Düsseldorf Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
11ºC
21ºC
Per
Cum
13ºC
22ºC
Cum
Cmt
13ºC
23ºC
Cmt
Paz
12ºC
21ºC
Paz
Pzt
10ºC
21ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
3s 20dk
2s 50dk
2s 50dk
3s 30dk
2s 30dk
2s 40dk
3s 20dk
Haritada Görüntüle
Düsseldorf Alternatif Ulaşım
Para birimi