Ankara Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Ankara Hakkında

Türkiye'nin başkenti aynı zamanda yaklaşık 5 milyonluk nüfusuyla en kalabalık ikinci şehridir. Cumhuriyetin kuruluşundan önce küçük bir şehir olan Ankara, başkent olduktan sonra hızlı bir büyüme sergilemiştir. Kentin en görkemli binaları bakanlık ve büyükelçilik binalarıdır. Mustafa Kemal Atatürk'ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir, Ankara'nın en çok ziyaretçi çeken yeridir. Kentte aynı zamanda Arkeoloji Müzesi, Etnografya, Resim Heykel Müzeleri gezilebilir. Ayrıca kenti tepeden gören Atakule ve Karum Alışveriş Merkezi de en popüler yerleridir. Kızılay, Gençlik Parkı, Atatürk Orman Çiftliği gibi şehir içi parkları vardır. Aynı zamanda özellikle içerisinde su sporları da yapılabilen Gölbaşı bulunur. Kent içi metro ağı ve otobüs taşımacılığı yaygındır. Havalimanı ise kent merkezine uzaktır. Havalimanı ulaşımı HAVAŞ ya da belediye otobüsleriyle yapılmaktadır. Ankara yazları sıcak ve kuru kışları soğuk geçen karasal iklime sahiptir. 
 
Ankara Uluslararası Film Festivali, Ankara Uluslararası Müzik Festivali ve Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali gibi kültürel organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Ankara'da eğitim veren üniversiteler ise şunlardır: Ankara, Gazi, Hacettepe, Ortadoğu Teknik, Yıldırım Beyazıt, Atılım, Başkent, Bilkent, Çankaya, TED, TOBB Ekonomi ve Teknoloji, Turgut Özal, Türk Hava Kurumu ve Ufuk Üniversiteleri. Ankara'nın 18'i merkez 25 ilçesi bulunur.

 

Havalimanından Ankara Şehir Merkezine Ulaşım

Başkentin tek havalimanı olan Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktaları olan Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus’a Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi ve özel araçlarla ulaşım mümkün.

Akyurt ilçesinde yer alan havalimanı içerisinde ayrıca araç kiralama noktaları da bulunuyor.

Belko Air

Havalimanı ile şehrin önemli noktalarından Kızılay, Sıhhiye ve Ulus gibi noktaları arasında çalışan otobüsler Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri. 442/A ve 442/K hat numaralı otobüsler iki yönde de 06.00 ile 00.00 arası hizmet veriyor. 45 kişilik otobüslerde host hizmeti de bulunuyor.

EGO Otobüsleri

Sık olmayan aralıklarla havalimanı terminallerinin çıkışlarından hareket eden 442-3 hat numaralı otobüs sizi AKM, Ankara Arena, Güvenpark, Ulus ve Sıhhiye’ye ulaştıracaktır.

Taksi

Ankara’da taksi genel olarak ekonomik bir ulaşım aracı ancak havalimanı şehir merkezine çok yakın bir mesafede bulunmadığı için diğer araçlara kıyasla daha pahalı bir alternatif.

Araç Kiralama

Esenboğa Havalimanı’nın iç hatlar terminali içerisinde Sixt, Avis, Budget, Central ve Hertz gibi firmaların da aralarında bulunduğu 11 araç kiralama şirketi bulunuyor. Bu şirketlerin şubelerini şehrin merkezi noktalarında da bularak aracınızı kiralayabilirsiniz. Trafik yoğunluğu iş çıkış saatleri dışında fazla olmadığından rahatça otomobil kullanabilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Ankara

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ankara uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Ankara varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ankara uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Ankara uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Ankara uçuşları Esenboğa Havalimanı'na düzenleniyor.

Ankara yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Ankara 1 saat 10 dakika, Antalya-Ankara 1 saat 10 dakika, Bodrum-Ankara 1 saat, Gaziantep-Ankara 1 saat, İstanbul-Ankara 1 saat 10 dakika, İzmir-Ankara 1 saat, Trabzon-Ankara 1 saat 10 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Ankara uçuşu düzenliyor?

Pegasus İstanbul, İzmir, Antalya, Lefkoşa, Bodrum, Tekirdağ şehirlerinden direkt Ankara uçuşları düzenliyor. AnadoluJet Van, Gaziantep, Diyarbakır, İzmir, Trabzon, Erzurum, İstanbul, Şanlıurfa, Rize, Malatya, Mardin, Bingöl, Ağrı, Bodrum, Erzincan, Çanakkale, Adıyaman, Şırnak, Hatay, Iğdır, Hakkari, Muş, Antalya, Batman, Adana, Kars, Kahramanmaraş, Dalaman, Lefkoşa, Ordu, Samsun, Elazığ şehirlerinden direkt Ankara uçuşları düzenliyor. Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Ankara uçuşları düzenliyor.

Ankara Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
10ºC
21ºC
Çar
Per
9ºC
18ºC
Per
Cum
9ºC
18ºC
Cum
Cmt
10ºC
18ºC
Cmt
Paz
5ºC
16ºC
Paz
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Ankara Alternatif Ulaşım
Para birimi