Şanlıurfa Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Şanlıurfa Hakkında

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan ve Kurtuluş Savaşı sonrası "şanlı" ön adıyla ödüllendirilmiş olan Urfa'nın yaklaşık nüfusu 1.800.000'dir.

Güneyde yer alan ve denize kıyısı olmayan illerde olduğu gibi burada da karasal iklimin etkileri yazların sıcak ve kuru, kışlarınsa soğuk geçmesiyle kendini gösterir. Gece ve gündüz arasında yüksek oranda sıcaklık farkı oluştuğundan dolayı bölgeye gideceklerin bu duruma hazırlıklı olması faydalı olacaktır.

Hz İbrahim, Hz Eyüp, Hz Yakup, Hz Musa gibi birçok peygamberin yaşamlarının bir bölümünde Urfa'da yaşadığı ve şehri ziyaret ettiği bilindiğinden dolayı şehre Peygamberler Şehri de denir. İbrahim Peygamberi'n atıldığı ateşin suya odunların da balığa dönüştüğü söylenen Balıklı Göl bölgenin en çok turist çeken ve görülmesi gereken yeri. Eyyub Nebi Mağarası, Harran Evleri, Sakıbın Köşkü de görülmesi gereken yerlerden bazıları. Tarihin bir kısmının baraj yapımıyla sular altında kaldığı Halfeti de tekne turları ile gezebileceğiniz yerlerden. Urfa'ya yapılacak ziyaretlerde Urfa kebabı ve çiğ köfte yemenizi de ayrıca tavsiye ederiz.

Şanlıurfa merkez dışında Harran, Ceylanpınar, Suruç, Siverek gibi toplam 10 ilçesi bulunmaktadır. Şanlıurfa GAP Havalimanı ve kara, demir yollarıyla ulaşmanın mümkün olduğu kente İskenderun ve Mersin limanlarından yapılan yolları kullanarak da ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinde özellikle okul çıkış ve iş başlangıç saatlerinde trafik olabiliyor.

Havalimanından Şanlıurfa Şehir Merkezine Ulaşım

Şanlıurfa’da şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alan ve 2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren Şanlıurfa GAP Havalimanı bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren GAP Havalimanı, kendi açık otoparkına sahip olmakla birlikte şehir merkezine gidebilmeniz için çeşitli alternatifleri de sizlere sunuyor. Aynı şekilde şehir merkezinden GAP Havalimanı’na gidiş için de aynı alternatifleri kullanmanız mümkün.

Taksi

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Havaş

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan şehrin merkezine Havaş otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan Havaş otobüsleri ile yaklaşık 45 dakika süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Havaş otobüsleri, uçağınızın inişinden 25 dakika sonra havalimanından kalkıyor ve sırayla Tevhide Hatun Lisesi, Karaköprü İsmar, Karaköprü BİM, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Avşaroğlu Petrol güzergahından geçiyor.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofisleri ile Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Avis ve Baydili firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

24 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Şanlıurfa

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Şanlıurfa uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Şanlıurfa varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Şanlıurfa uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Şanlıurfa uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Şanlıurfa uçuşları Güney Anadolu Havalimanı'na düzenleniyor.

Şanlıurfa yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Şanlıurfa 1 saat, Ankara-Şanlıurfa 1 saat 10 dakika, Antalya-Şanlıurfa 1 saat 20 dakika, Bodrum-Şanlıurfa 1 saat 10 dakika, Gaziantep-Şanlıurfa 40 dakika, İstanbul-Şanlıurfa 1 saat 50 dakika, İzmir-Şanlıurfa 1 saat 10 dakika, Trabzon-Şanlıurfa 1 saat 20 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Şanlıurfa uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul, AnadoluJet İzmir, Ankara, İstanbul, Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Şanlıurfa uçuşları düzenliyor.

Şanlıurfa Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
18ºC
29ºC
Cmt
Paz
13ºC
28ºC
Paz
Pzt
14ºC
27ºC
Pzt
Sal
15ºC
28ºC
Sal
Çar
15ºC
30ºC
Çar
Uçuş Süreleri
1s 10dk
1s 20dk
1s 10dk
1s 50dk
1s 10dk
1s 20dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Şanlıurfa Alternatif Ulaşım
Para birimi