Kahire Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kahire Hakkında

Mısır’ın başkenti Kahire aynı zamanda 17 milyonu bulan nüfusuyla Arap yarımadası ve Afrika kıtasının da en büyük kentidir. Oldukça eski bir yerleşim yeri olan Kahire piramitler, Nil Nehri turları ve tarihi eserleriyle çok sayıda turist çeker. Kahire’nin eski şehri UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır.

Kentte Giza Piramidi, Sakara Piramidi, Keops Piramidi, Kefren Piramidi gibi Firavunlara ait çok sayıda eser vardır. Onun dışında Kahire’de Mısır Müzesi, Kahire Kalesi, Khan El Khalili Çarşısı, Tahrir Meydanı, Mahmud Halil Müzesi, Bakire Meryem Kilisesi, Eski Kahire bölgesi, Kopt Müzesi, Han-ul Halili Çarşısı, El Hekim Camisi, Cezire Adası, Roma Babil Kulesi, Amr İbn El As Camisi, Ben-Ezra Sinagogu gibi çok sayıda tarihi yeri gezebilirsiniz. Kent nüfusunun yüzde 90’u Müslümandır. Onun dışında Mısırlı Hristiyan ve az sayıda Yahudi nüfus da bulunur. Şehrin kozmopolit bir yapısı vardır. Turistlerin mutlaka yaptığı bir başka etkinlik de Nil Nehri turlarıdır. Kahire’de ayrıca kültür sanat yönünde zengin seçenekler sunan etkinlikler de bulunur.

Kahire’de çöl iklimi görülür. Yazlar sıcak ve kurak kışlar ise ılık geçer. Temmuz-Ağustos ayları çok sıcak geçer. Gezmek için yaz ayları dışındaki ayları tercih edebilirsiniz. Ancak turistlerin en çok tercih ettiği dönem kış aylarıdır. Kahire Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 22 km uzaklıktadır. Havaalanından kent merkezine otobüs ya da taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havalimanından Kahire Şehir Merkezine Ulaşım

Tarih, turizm ve kültürün en önemli şehirlerinden Mısır’ın başkenti Kahire, her yıl bu özelliği ile milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Şehrin tek havalimanı olan Kahire Uluslararası Havalimanı’nı kullanarak şehre gelenler için şehir merkezine ulaşım ise bunca ziyaretçiyi ağırlayan diğer dünya başkentlerinin aksine pek de kolay değil.

Şehrin merkezine 30 kilometre uzaktaki Heliopolis’te bulunan havalimanından şehre gelmek ancak özel shuttle, kiralık araç ve taksilerle mümkün. Ayrıca metro hatlarına ulaşmanızı sağlayacak belediye otobüsleri de mevcut.

Cairo Airport Shuttle Bus

Kahire, Nil Nehri’nin çeşitli yarımadalar ve adalar oluşturarak şekillendirdiği bir şehir. Bu yüzden şehrin birkaç merkezi var. Wasat Al Balad denen merkez, Zamalek isimli ada ve Nil’in doğusunu oluşturan piramitlerin de bulunduğu Giza ilçesi bu merkezlerin en önemlileri. Bu bölgelerin tamamı havalimanına 25 ila 30 kilometre arasında bulunuyor. Bu güzergahta ise en sık kullanılan araç shuttle. 

Havalimanında 19970 numaralı telefonu arayarak ya da daha önceden aynı numara ve internet üzerinden yapacağınız rezervasyon ile shuttle size özel olarak geliyor. Maksimum 7 kişi + 7 bagaj ya da 10 kişi + 0 bagaj kapasitesine sahip araçlarla Wasat Al Balad ve Zamalek’e uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Giza için ise biraz daha fazla ödemeniz gerekiyor.

Şehiriçi Otobüsleri

Kahire Uluslararası Havalimanı’nın Terminal 1 binası karşısından kalkan 111 numaralı belediye otobüsüyle Ramses metro istasyonuna gidebilir buradan da metroya binerek şehir merkezine ve önemli merkezlere ulaşabilirsiniz. Ancak belediye otobüsleri trafik ve fazla sayıdaki otobüs durakları nedeniyle yarım saatlik yolu bir ila bir buçuk saate çıkarıyor.

Ayrıca otobüsler ile Heliopolis ve Nasr bölgelerine giderek buradan inşası yeni tamamlanan metro istasyonlarına ulaşabilirsiniz. Şehirdeki üç metro hattından biri olan Yeşil Hat’ın gelecek sene havalimanına ulaşması bekleniyor.

Özel Servisler

Kahire Uluslararası Havalimanı’nda bir de lüks transfer şansınız var. Şehre ulaşım için Londra tipi taksi, limuzin, lüks midibüs ve otobüsleri tercih edebilirsiniz. Ücret olarak daha pahalı olan bu araçlarda pazarlık şansınız bulunmuyor. Her bölgeye göre belirlenen fiyatlar ile yolculuk edeceğiniz araçlar Kahire’ye gelen işadamları ve zenginlerin en çok rağbet ettiği ulaşım türü.

Araç Kiralama

Havalimanında Budget, Avis, Hertz ve Europecar gibi şirketlerin araç kiralama ofisleri yer alıyor. Bu ofislerin ayrıca herhangi bir probleme karşı şehrin değişik bölgelerinde de ofisleri bulunuyor. Buradan kiralayacağınız araçlar ile Oroba yolunu kullanarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Araçlarla havalimanına giriş ise 5 Mısır Poundu. Havalimanı ayrıca özel araçlar için 3 bin 612 araçlık otoparka da sahip.

09 May 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kahire uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kahire varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kahire uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kahire uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Kahire uçuşları Cairo Intl. Havalimanı, Capital Intl. Havalimanı'na düzenleniyor.

Kahire yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Kahire 1 saat 40 dakika, Ankara-Kahire 1 saat 20 dakika, Antalya-Kahire 1 saat 30 dakika, Bodrum-Kahire 1 saat 40 dakika, Gaziantep-Kahire 1 saat 50 dakika, İstanbul-Kahire 1 saat 30 dakika, İzmir-Kahire 1 saat 10 dakika, Trabzon-Kahire 1 saat 40 dakika sürüyor.

Kahire Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
23ºC
37ºC
Çar
Per
23ºC
38ºC
Per
Cum
24ºC
38ºC
Cum
Cmt
23ºC
38ºC
Cmt
Paz
24ºC
37ºC
Paz
Uçuş Süreleri
1s 40dk
1s 20dk
1s 30dk
1s 40dk
1s 50dk
1s 30dk
1s 10dk
1s 40dk
Haritada Görüntüle
Kahire Alternatif Ulaşım
Para birimi