DHMİ'nin 'Uçuş Rehberi' uygulaması ile uçak kaçırmaya son!

Seyahat edeceğin uçuş ve havaalanlarıyla ilgili tüm bilgileri tek bir uygulamada bulmak ister miydin? Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) ‘Uçuş Rehberim’ uygulaması ile havaalanlarında mevcut uçuş programı, pistlerin durumu, PNR sorgulaması, son dakika gelişmeleri, hatta aracının bulunduğu otoparka kadar tüm bilgileri tek bir uygulama ile kontrol edebilirsin. Üstelik ücretsiz internet desteği de var.

Devamını Gör

Her 4 kişiden 3'ü seyahat için aşı pasaportu almayı kabul edecek

Covid-19 gündeminde aşı ve aşılanma ilgili her gün yeni haberler almaya devam ediyoruz. Aşı pasaportu ihtimali de son günlerde sık duyduğumuz haberlerden. Aşılanmanın yaygınlaşmasıyla zorunlu hale gelebilecek aşı pasaportu, seyahat anlayışımızın tamamen değişeceğine işaret ediyor. Peki seyahat severler bu konuda ne düşünüyor?

Devamını Gör

2021’de EN çok seyahat hayali kurulan şehirler

2020 yılında seyahat alışkanlıklarımızda büyük değişiklikler yapmak zorunda kaldık. Özellikle yurt dışı seyahat planları olanlar, tüm planlarını iptal etmek zorunda kaldı. Ne yazık ki, yurt dışı seyahatlerimizi ne zaman için planlayabileceğimiz oldukça belirsiz. Hepimiz yurt dışında seyahate çıkabileceğimiz o ilk günü dört gözle bekliyoruz ve hayaller kuruyoruz. İşte Enuygun kullanıcılarının 2021 yılında seyahat hayali kurduğu şehirler.

Devamını Gör

Ocak 2021 koronavirüs seyahat tedbirleri

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede alınan kararlara göre, 01.12.2020 tarihi itibarıyla hafta içi her gün saat 21.00 ile sabah 05.00 arası sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Hafta sonları ise cuma akşamı saat 21.00'den pazartesi sabahı saat 05.00'e kadar sokağa çıkmak yasak. Sokağa çıkma kısıtlamaları ve yasaklar, şehirler arası seyahat edecek kullanıcılarımızı etkilemeyecek. Uçak ya da otobüs ile seyahat edecek kullanıcılarımız bilet ya da rezervasyon kodu (PNR kodu) göstererek seyahat edebilirler. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde konuyla ilgili maddeyi aşağıda görebilirsiniz.

Devamını Gör
x