Koronavirüs, COVID-19 Hakkında Bilgilendirme

Koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse her gün yeni tedbirler açıklanıyor. Seyahatlerle ilgili alınan tedbirlerin son durumunu bu başlık altında özetliyoruz. Yazımızın içeriği günlük olarak değişiyor, o nedenle planlarınızdan hemen önce en güncel versiyonu ve aşağıdaki kaynakları yeniden kontrol etmenizi öneririz.

Devamını Gör

Türkiye'den UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren yerler

İnsanlık tarihine ışık tutmuş tarihi ya da ender bulunan doğal güzellikleriyle farklılık yaratan yerler, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınıyor. Ülkemizden bugüne kadar tam 18 yer, listeye dahil oldu. Tescilli dünya harikası bu yerlere göz atarak seyahat programlarını yapmaya ne dersin?

Devamını Gör

Pasaport nasıl alınır?

Yurt dışına seyahat edeceklerin çıkarmak zorunda olduğu bir belge türüdür pasaport. Peki pasaport nasıl çıkartılır, ne tür evraklar gerekir, ne kadar ücret ödenir ve nereden alınır? İşte pasaport çıkartacakların aradığı soruların yanıtı…

Devamını Gör

Temmuz'da 2 gün izin al, 5 gün tatil yap!

Endişeli günler geçirdik, kısa da olsa bir tatil hepimize iyi gelecektir. Kafasında soru işareti olanlar için yazıyorum. Kurallara uyarsan ve hijyen önlemi alan otelleri tercih edersen, önümüzdeki hafta yaza güzel bir başlangıç yapabilirsin. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çarşamba gününe denk geliyor ve resmi tatil. Öncesi ya da sonrasındaki iki gün için izin alarak toplam 5 günlük kısa soluklu bir tatile çıkabilirsin. Temmuz’da çok keyifli olan yerleri ve fiyatları merak ediyorsan bu yazı tam sana göre.

Devamını Gör
x