En Uygun ADSL / Fiber / Kablo / Bilgisayardan İnternet Bağlantı Tarifeleri

Lütfen istediğiniz bağlantı hızını seçin:
8 Mbit ve üzeri En uygun tarifeyi bul 16 Mbit ve üzeri En uygun tarifeyi bul 20 Mbit ve üzeri fiber bağlantı En uygun tarifeyi bul
Sağlayıcı Kampanya Hız / Limit
1000 Mbps'e kadar / Limitsiz
Başvur
100 Mbps'e kadar / Limitsiz
Başvur

ADSL, Fiber internet ve Uydunet bağlantı servislerini karşılaştırın

İnternet kullanımı, modern yaşamın ayrılmaz bir parçası. Dünyada yaklaşık bir milyar, Türkiye'de 30 milyon internet kullanıcısı var. Bu da milyonlarca ev ve işyerinin internete, hızlı olduğu için ADSL teknolojisi ile bağlı olması anlamına geliyor. Peki ADSL internet faturaları ve bağlantı hızınız size uygun mu?

Türkiye'de ADSL, Fiber ve Kablo internet bağlantı servisi veren 7 ayrı kuruluş var. Bu kuruluşlar, farklı hızlarda, farklı veri aktarım limiti seçeneklerinde, ve çeşitli kampanyalar içeren seçenekler sunuyorlar. Bu kadar çok seçenek arasından sizin için en uygun internet bağlantı tarifesini seçmek, size her yıl ciddi miktarlarda tasarruf olanağı sağlayacaktır.

Enuygun, Türkiye'deki tüm internet servis sağlayıcıların tarifelerini rahatça listeleyebileceğiniz, kolay önyüzüyle karşılaşıtrabileceğiniz bir ortam sunuyor. Enuygun'u kullanarak:

  • Tüm ADSL, fiber ve kablo internet bağlantı seçeneklerini liste formatında görebilirsiniz
  • ADSL tarifelerinin fiyat avantajlarını karşılaştırabilirsiniz
  • Modem, ücretsiz kullanım gibi hediye seçeneklerini rahatça değerlendirebilirsiniz

Enuygun internet bağlantı tarifeleri karşılaştırma formunu kullanarak, tüm internet bağlantı seçeneklerini karşılaştırın. Sizin için en uygun bağlantı seçeneğini seçerek, internet bağlantısından önemli miktarda tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca kullanım alışkanlıklarınıza göre doğru ADSL, Fiber ya da kablo internet bağlantı hızı ve bağlantı limitini seçerek, tasarrufunuzu daha da artırmış olursunuz.

ADSL / İnternet bağlantı seçeneklerinin farklılıkları

İnternet kullanıcı sayısı arttıkça, servis sağlayıcı sayısı ve bağlantı seçenekleri de artıyor. Seçeneklerin karmaşıklığı, seçimi daha da zorlaştırıyor. Bu durumda hangi tarifeyi nasıl seçeceğinize karar vermeniz için size ufak ipuçları sunuyoruz. Böylece ADSL Hız Testi yapmadan önce kararınızı daha sağlıklı veriyorsunuz.

Eğer internet bağlantısını yalnızca epostalarınıza bakmak için, web sayfalarında günde bir iki saat gezinmek için kullanıyorsanız, 1 Megabit gibi nispeten düşük hızlı, ve limitli bağlantı seçeneği sizin için daha uygun olacaktır. Bu konuda 1 Megabit ve üzeri bağlantı seçeneklerine göz atmak isteyebilirsiniz.

İnternet kullanım alışkanlığınız arttıkça, daha yüksek hızda ve daha yüksek limitli tarifelere geçmeniz doğru olur. İnterneti yoğun olarak kullanıyor, sevdiğiniz şarkıları, resimleri, filmleri bilgisayarınıza indiriyorsanız, hem daha yüksek hızları, hem de limitsiz bağlantıyı tercih edebilirsiniz. Bunun için sırasıyla 8 Megabit ve üzeri ve 16 Megabit ve üzeri bağlantı hızlarını karşılaştırmanız yararlı olacaktır.

ADSL ve Fiber internet ve sağlayıcıları

Türkiye'de 7 büyük kuruluş ADSL, Fiber ve Kablo TV üzerindeninternet bağlantı servisi sunuyor:

  • Turk Telekom: Türkiye'nin ilk ve en büyük ADSL servis sağlayıcısı. Türk Telekom, ADSL - hızlı internet erişimi, Dial-up çevirmeli ağ erişimi, Wi-Fi kablosuz internet erişimi, G.SHDSL, Metro Ethernet, ATM ve Frame Relay internet erişim servisleri veriyor.
  • D-smart Net: Doğan Grubu'na bağlı Doğan Telekom'un markası. D-smart Net, yaygın dağıtım ağı ve uygun fiyatlı bağlantı ve iletişim seçenekleri sunuyor.
  • Superonline: Turkcell grup şirketi olan Superonline, ADSL ve fiber internet bağlantı servisleri veriyor. Fiber internet servisi, Superonline tarafından şu an İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Afyon, Antalya, Aydın, Diyarbakır ve Kocaeli'de bazı sitelerde sunuluyor.
  • TurkNet: Ses ve veri aktarım servisleri sunan öncü şirketlerden. TurkNet, sunduğu ADSL hizmetini santralden itibaren kendi yaygın omurgasına alan tek şirket. Ayrıca ulusal ve uluslararası bağlantılar için fiber altyapısını geliştirmeyi de sürdürüyor.
  • Millenicom: Türkiye’de alternatif telekom sektörünün öncülüğünü yapan Millenicom Türkiye, kurulduğu 2004 yılından bu yana, müşterilerine telekom ve iletişim hizmetleri sunmakta ve uygun fiyat avantajlı, sorunsuz ve kaliteli bir internet ile kullanıcılarını dünyaya bağlamaktadır. Bireysel müşterilerine Adsl, Vdsl, hem Superonlie hem de Türk Telekom altyapısı ile sunduğu fiber internet ve sabit telefon hizmetleri sunan Millenicom, güncellenen cazip fiyatlı kampanyalar, gerçek limitsiz internet ve ücretsiz kurulum gibi avantajların yanı sıra mevcut müşterilerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vererek müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedefllemektedir. 2016 yılı başında hisseleri EWE Turkey Holding tarafından %100 satın alınan Millenicom Türkiye; EWE AG’nin enerji ve telekomünikasyon alanındaki zengin uluslararası deneyimini Türkiye’deki yerel uzmanlığıyla birleştirerek müşteri memnuniyetini daima ön planda tutan faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.
  • Kablonet: Kablonet, Türksat'ın Kablo TV şebekesi üzerinden sunduğu geniş bant internet servisidir. Kablonet, Türkiye'nin 24 şehrinde doğrudan evlerde bulunan kablolu televizyon hattına takılan modem ile internet hizmeti sağlıyor. Ekonomik tarifeler sunan Kablonet'ten yararlanmak için önce KabloTV abonesi olmanız gerekiyor.

Peki hangi şehirler? ADSL / internet bağalntısı isteğinizi yalnızca İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Samsun, İzmit, Bursa, Mersin (İçel), Trabzon gibi büyük şehirlerde değil, Türkiye'nin her yerinden iletebilirsiniz. Birlikte çalıştığımız internet servis sağlayıcıları Türkiye'nin her noktasına hizmet veriyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun.com, internet sağlayıcılarının bağlantı tarifelerine dair verileri güncel olarak sunar ve bu tarifeler arasında karşılaştırma yapıp size en uygun tarifeyi bulmanızı sağlar.
Enuygun.com üzerinden Vodafone, Turkcell Superonline, Türk Telekom, Millenicom, Türksat Kablonet, Türknet, Dsmart, Digitürk ve Oris Telekom’a ait internet bağlantı tarifelerini karşılaştırabilirsiniz.
Evet, Enuygun.com üzerinden sizin için en uygun olan internet bağlantı tarifesini seçerek online başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.
x