Kars Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Kars Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kars Hakkında

Türkiye'nin en doğusunda bulunan illerinden biri olan Kars, Doğu Anadolu bölgesindedir ve yaklaşık 305.000 nüfusa sahiptir.

Kars'ın kışları genelde eksi derecelerde seyreder, kar yağışı ve buzlanma yüzünden özellikle geceleri dışarı çıkılması tavsiye edilmez. Karasal iklimin en sert geçtiği yerlerden biridir, fakat Kars en çok yağışı yaz aylarında almasıyla bö lgedeki diğer illerden ayrılır ve bu yağışlar sayesinde yaz ayları da ılıman geçer. Ermenistan sınırındaki Ani Harabeleri bölge medeniyetlerinin birleştiği ve yurt dışından da ziyaretçiler çeken eski yerleşim yerlerinden biridir. Kars Kalesi, Kars Müzesi, Havariler Kilisesi, Taş Köprü, Sarıkamış Katherina Av Köşkü gibi birçok tarihi mekanın ziyaret edilebileceği bu ilimizde son yılların gözde kayak merkezi olan Sarıkamış'a da uğramanızı tavsiye ederiz. Kars mutfağından hangel, haşıl, kaz dolması ve elma dolması bölgeye özel tadılması gereken yemeklerdir, tatlı olarak da umaç helvası ünlüdür.

Sarıkamış, Kağızman ve il merkezine ek olarak 5 ilçesi daha bulunmakta olan Kars'a Doğu Ekspresi aracılığıyla demir yolu ile ulaşım mümkündür. Şehirde bulunan Kars Havalimanı'na her gün uçuş vardır, ayrıca birçok otobüs firması çoğu şehirden düzenli seferler yapmaktadır. Kışın yola çıkacakların yolda kalmaya karşı emniyet önlemlerini almaları gerekmektedir.

Havalimanından Kars Şehir Merkezine Ulaşım

Kars Havalimanı şehir merkezine sadece 7 km uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine gitmek için taksi, belediye otobüsü, havayolları şirketleri ile anlaşmalı olarak servis hizmeti veren Sınır Turizm’in araçları ve araç kiralama gibi seçenekleriniz var. Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki otellerin havaalanı servisleri de bulunuyor.

Taksi

Kars Havaalanı’ndan şehir merkezine ya da çevre ilçe ve köylere gitmek için her zaman en kolay yöntem olan taksileri kullanabilir, hiç beklemeden 10 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen taksiler genellikle taksi dolmuş yöntemiyle birden fazla yolcu alarak hareket ediyorlar.

Bu yöntem hem havalimanında kısıtlı sayıda taksi olmasından hem de birden fazla yolcudan aynı ücreti talep edebilen taksilerin daha çok kazanma isteğinden kaynaklanıyor. Binmeden önce ücret paylaşımı yapılıp yapılmayacağını sormanızda fayda var.

Havaalanı Servisleri (Sınır Turizm)

Uçakların iniş saatlerine göre havaalanı servis hizmeti veren bu araçlar, Kars şehir merkezindeki Faikbey Caddesi'ne kadar giderek Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indiriyor. Aynı servis şirketi yine uçak iniş saatlerinden yarım saat sonra Kars Havalimanı’ndan Ardahan’a gitmek üzere yolcu taşıma hizmeti veriyor. Araçlar Ardahan merkezdeki Kongre Caddesinde Sınır Turizm Acentesine kadar gidiyor. Araç Kiralama Kars Havalimanı’nda hizmet veren Öz Sema Otomotiv adında sadece bir araç kiralama şirketi bulunuyor.

Bu sebeple araç kiralama yapmak isterseniz önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. 0-474- 212 08 18 numaralı telefondan yetkili kişiye ulaşabilirsiniz. Ani Ören Yeri, Sarıkamış Kış Sporları Merkezi gibi yerlere gidecekseniz ve birden fazla kişi seyahat ediyorsanız araç kiralama sizin için daha esnek ve pratik bir çözüm olabilir.

Otobüs

Kars Havalimanı’ndan belediye otobüsleri ile de şehir merkezine gitmeyi deneyebilirsiniz. Merkeze giden tek bir belediye otobüsü var ve o da uçak saatlerine göre çalışıyor. Havalimanından kalkan belediye otobüsü merkezdeki Aslan Heykellerinin önüne (Zafer Kuyumcusu önü) kadar geliyor. Çevre illere ya da Ani Ören Yeri gibi turistik alanlara gitmek için ise şehir merkezinden otogara geçebilirsiniz.

Otogar havalimanı ile ters istikamette olduğundan merkeze geldikten sonra otobüs şirketlerinin servislerini ya da otogara giden dolmuşları kullanabilirsiniz. Otobüs terminali kent merkezine 3 km uzaklıkta bulunuyor. Sarıkamış Kayak Merkezi’ndeki otellere gitmek için de şehir merkezinden hareket eden Sarıkamış Belediyesi’nin otobüslerini kullanabilirsiniz. Gerçi Sarıkamış’taki otellerin çoğu misafirlerini havaalanından servisleri ile karşılıyor ama ulaşım seçeneklerinizi değerlendirmek için konaklayacağınız otele alan transferleri olup olmadığını önceden sormalısınız. Kayak Merkezi Havaalanında 50 km, şehir merkezine ise 60 km uzaklıkta bulunuyor.

05 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Kars

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kars uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kars varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kars uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kars uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Kars uçuşları Kars Havalimanı'na düzenleniyor.

Kars yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Kars 1 saat 30 dakika, Ankara-Kars 1 saat 40 dakika, Antalya-Kars 1 saat 20 dakika, Bodrum-Kars 1 saat 40 dakika, Gaziantep-Kars 1 saat 10 dakika, İstanbul-Kars 1 saat 20 dakika, İzmir-Kars 1 saat 40 dakika, Trabzon-Kars 50 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Kars uçuşu düzenliyor?

Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Kars uçuşları düzenliyor. AnadoluJet İstanbul, Ankara şehirlerinden direkt Kars uçuşları düzenliyor. Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Kars uçuşları düzenliyor. SunExpress İzmir şehirlerinden direkt Kars uçuşları düzenliyor.

Kars Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
4ºC
25ºC
Çar
Per
6ºC
25ºC
Per
Cum
6ºC
23ºC
Cum
Cmt
4ºC
23ºC
Cmt
Paz
3ºC
22ºC
Paz
Uçuş Süreleri
1s 30dk
1s 40dk
1s 20dk
1s 40dk
1s 10dk
1s 20dk
1s 40dk
Haritada Görüntüle
Kars Alternatif Ulaşım
Para birimi