Dalaman Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Dalaman Hakkında

Muğla'nın uluslararası havalimanına sahip bir ilçesidir. Yaz aylarında tatilciler ve yatçıların popüler yeri olan Dalaman'ın yerleşik nüfusu ise yaklaşık 35 bin kişidir. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Dalaman'da yazlar sıcak ve kurak kışlar ılık ve yağışlı geçer. Dalaman'da bulunan havalimanının en önemli özelliği Fethiye, Marmaris gibi turistik ilçelere hava ulaşımının sağlandığı yer olmasıdır. Havalimanın Fethiye'ye uzaklığı 70, Marmaris'e ise 105 km'dir. Aynı zamanda Antalya'nın Kaş Kalkan gibi ilçelerine gidenlerin de tercih ettiği bir havalimanıdır. Marmaris ve Fethiye'ye uçuş saatlerine uygun olarak HAVAŞ seferleri düzenlenmektedir.

Dalaman'da yat turizmi de çok gelişmiştir. Marinası vardır, özellikle Göcek ve koyları mavi yolculuklarıyla yatçıların popüler rotalarından biri haline gelmiştir. Dalaman çevresi ve koylarında butik oteller bulunur.

Havalimanından Dalaman Şehir Merkezine Ulaşım

Dalaman, Muğla’nın yaklaşık 35 bin nüfuslu küçük bir ilçesidir. Kavşak yolları üzerinde olması ve düz bir araziye sahip olması sebebiyle ilk olarak 1976 yılında buraya bir havalimanı yapılmış. Havalimanı, 1981 yılında ise uluslararası taşımacılığa açılmıştır.

Fethiye, Marmaris, Göcek, Akyakaya gibi Türkiye’nin önemli turistik noktaları Dalaman Havalimanı’nı kullanır. Yine Muğla şehir merkezi hatta Antalya’nın turistik ilçeleri, Kaş ve Kalkan civarı da bu havalimanını kullanabilir. İlçede turizmin yanı sıra sera tarımı da önemli bir gelir kapısıdır. Dalaman kuş çeşitliliği bakımından zengin bir deltadır. Yat turizmi açısından çok elverişli koylara sahiptir. Ilıman bir iklimi vardır. Yıllık ortalama sıcaklığı 20 derecedir. Kış ayları yoğun yağış alır.

Taksi

Dalaman Havalimanı’nda 24 saat hizmet veren taksi durağı bulunur. Taksiyle ulaşım kolaydır ancak eğer Marmaris ya da Fethiye gibi bölgelere gidecekseniz fiyatı biraz yüksek gelebilir.

Havaş

Dalaman Havalimanı’ndan pek çok önemli noktaya Havaş servisleri kalkar. HAVAŞ otobüslerinin saatleri uçakların iniş durumuna göre değişmekle birlikte örneğin gece yarısı saat 01:00’den akşam 21:00’e kadar neredeyse her saat başı HAVAŞ servisi kalkar. Havalimanına indikten sonra görevlilerden servis saatleri ve kalkış yeri hakkında bilgi alınabilir.

Marmaris Servisi

Gökova, Köyceğiz, Ortaca’ya da uğrar. Yolculuk yaklaşık 1 saat sürer. Havaş HAVAŞ’ın Fethiye merkezine yani Otogarı’na kadar giden servisi bulunuyor. Göcek üzerinden Fethiye’ye giden otobüslerin de yolculuğu yaklaşık bir saat sürer. Servisler saat başı ya da bazı zamanlarda 2 saatte bir hareket ediyor.

Araç Kiralama

Dalaman Havalimanında araç kiralama şirketlerinin ofisleri bulunur. Avis, Budget, Almira ve Europcar gibi araç kiralama şirketleri bulunur.

16 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Dalaman

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Dalaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Dalaman varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Dalaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Dalaman uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Dalaman uçuşları Dalaman Havalimanı'na düzenleniyor.

Dalaman yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Dalaman 1 saat 10 dakika, Ankara-Dalaman 1 saat 40 dakika, Antalya-Dalaman 50 dakika, Bodrum-Dalaman 30 dakika, Gaziantep-Dalaman 1 saat 30 dakika, İstanbul-Dalaman 1 saat 30 dakika, İzmir-Dalaman 40 dakika, Trabzon-Dalaman 1 saat 20 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Dalaman uçuşu düzenliyor?

Pegasus İstanbul, Türk Hava Yolları İstanbul, AnadoluJet İstanbul, Ankara şehirlerinden direkt Dalaman uçuşları düzenliyor.

Dalaman uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Dalaman uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Dalaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
14ºC
17ºC
Cum
Cmt
13ºC
17ºC
Cmt
Paz
13ºC
20ºC
Paz
Pzt
15ºC
19ºC
Pzt
Sal
12ºC
18ºC
Sal
Uçuş Süreleri
1s 10dk
1s 40dk
1s 30dk
1s 30dk
1s 20dk
Haritada Görüntüle
Dalaman Alternatif Ulaşım
Para birimi