Büyük Britanya Uçak Bileti Ara

Currency
Büyük Britanya Para Birimi
GBP
İstanbul - Londra (Başkent) Uçuş süresi
3 saat 30 dk
Büyük Britanya Hakkında

Büyük Britanya ya da Birleşik Krallık'ın merkezi İngiltere'dir ve tarihten günümüze dünyanın en önemli merkezlerinden olmuştur. İngiltere'nin yanı sıra Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler'in yer aldığı Birleşik Krallık nüfusunun yaklaşık %85'i yani yaklaşık 50 milyonu İngiltere'de yaşar. İngiltere bir ada devletidir. Avrupa kıtasından, Fransa'dan Manş deniziyle ayrılır.

Ancak Avrupa'ya Manş tüneliyle demir yolu bağlantısı bulunur. İngilizce'nin de anavatanı İngiltere, parlamenter monarşiyle yönetilir. Devlet geleneklerinin hala sıkı kurallara bağlı bulunduğu İngiltere'de Kraliçe ve ailesi büyük saygı görür. Hatta kraliyet ailesinin düğünleri, doğumları vs. törenleri büyük ilgi görür. İngiltere'nin başkenti Londra'dır, para birimi ise Pound (Sterlin). Londra'nın yanı sıra Manchester, Birmingham, Leeds, Liverpool, Newcastle, Sheffield, Nottingham ve Bristol gibi önemli şehirleri vardır.

Avrupa Birliği ülkesi olmasına rağmen, Schengen vizesine dahil değildir. Para birimi olarak da Euro'yu kullanmaz. Manchester United, Liverpool, Chelsea gibi dünyanın önemli futbol kulüplerine de ev sahipliği yapar. Futbolun anavatanı olarak bilinir. Aynı zamanda rugby ve kriket sporununu da anavatanı sayılır.

Ülkede her yıl dünyanın en önemli tenis organizasyonlarından biri olan Wimbledon Tenis Turunvası da düzenlenir. İngiliz halkı geleneklerine bağlı bir millettir. Başkent Londra, dünya ekonomisinde söz sahibi olan önemli başkentlerden biridir. Aynı zamanda kültür sanat ve moda zenginliği açısından da adından söz ettirir.

Sanayisi gelişmiş bir ülke olan İngiltere, sanayi devrimini Avrupa'da ilk gerçekleştiren ülkedir. İngiltere'de ılıman bir iklim vardır. Hava sıcaklıkları genelde 0 derecenin altına inmezken, 30 derecenin de üzerine çıkmaz. Yıl boyunca yağmur alır ancak yağmurlar yazın az yağdığı için gezmek için yaz ayları tercih etmek doğru olur.

Her yıl spor, edebiyat, eğlence gibi 100'ün üzerinde festival düzenlenir. Ülke içinde şehirler arası ulaşım genelde trenle sağlanır. Ülke trafiğinin de soldan aktığını unutmayın. Yakın zamanda İngiltere'ye seyahat etmeyi planlıyorsanız, vize işlemleri ile ilgili sayfamıza göz atabilirsiniz.

Büyük Britanya Havalimanları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Büyük Britanya uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Büyük Britanya uçuşları için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Büyük Britanya uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Hangi hava yollarının Büyük Britanya uçuşları var?

Jet2 Büyük Britanya uçuşları düzenliyor.

Türkiye’den hangi Büyük Britanya şehirlerine direkt uçuş var?

Türkiye’den direkt uçuş düzenlenen Büyük Britanya şehirleri: Londra.

Hangi hava yollarının aktarmasız Büyük Britanya uçuşu var?

Aktarmasız Büyük Britanya uçuşu düzenleyen hava yolları: Pegasus.

En popüler Büyük Britanya havalimanları hangileri?

En popüler Büyük Britanya havalimanları: East Midlands.

En popüler Büyük Britanya şehirleri hangileri?

En popüler Büyük Britanya şehirleri: Nottingham.

Yakın Ülkeler

Para birimi