Muş Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Muş Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Muş Hakkında

Tarihi boyunca çeşitli uluslara ev sahipliği yapmış olan Muş, Doğu Anadolu Bölgesi'ndedir ve 420.000 nüfusa sahiptir. Karasal iklimin en sert geçtiği illerden biri olduğundan dolayı kışın yapacağınız ziyaretlerde sıkı giyinmiş olmanız faydalı olacaktır. İklimler arasında derece farkı çoktur. Yazın yüksek sıcaktan şikayet ederken kışın kar yağışları ve dondan dolayı 0'ın altında derecelere alışmanız gerekecektir.

Tarihe tanıklık etmiş Muş Kalesi, Arak Manastırı (Kilisesi), Muş Varto yolundaki Murat Köprüsü, Alaaddin Bey Hamamı, Varto Kayalıdere Ören Yeri ve Malazgirt Kalesi gezilmesi gereken tarihi binalarından bazılarıdır. İlde özellikle Urartu Uygarlığı'ndan kalma eserler göze çarpıyor. Türklerin Anadolu'ya girişi olarak bilinen Malazgirt Meydan Muharebesi Muş'ta gerçekleşmiştir. Muş köftesi ve hez dolması kesinlikle tatmanız gereken yöresel yemeklerdir.

Muş şehir merkezi dışında Bulanık, Hasköy, Korkut, Malazgirt ve Varto olmak üzere 5 ilçesi var. Muş Havalimanı'ndan yurt içinde İstanbul, Ankara, Antalya, Trabzon, Diyarbakır gibi illere uçak seferleri yapılıyor, yurt dışına uçak seferi yok. Kışları kapanan yolları açmak için sıklıkla yol çalışmaları yapılıyor.

Havalimanından Muş Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunan Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs, taksi ve araç kiralama gibi ulaşım imkanlarıyla gidebileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün. Yaklaşık yarım saatlik uzaklıkta bulunan şehir merkezine gidebilmeniz için uçağınız andan itibaren ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Muş Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Muş Havalimanı’ndan şehrin merkezine otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile yaklaşık yarım saat süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Uçağınızdan indiğiniz andan itibaren beklemeden otobüsler ile gideceğiniz yere kolaylıkla gitmeniz mümkün.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerden araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Muş Havalimanı içinde bulunan araç kiralama firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Muş Havalimanı Rent A Car ve Veysel Baba yer alıyor.

09 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Muş uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Muş varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Muş uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Muş uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Muş uçuşları Muş Havalimanı'na düzenleniyor.

Muş yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Muş 1 saat 10 dakika, Ankara-Muş 1 saat 30 dakika, Antalya-Muş 1 saat 10 dakika, Bodrum-Muş 1 saat 30 dakika, Gaziantep-Muş 1 saat 30 dakika, İstanbul-Muş 1 saat 20 dakika, İzmir-Muş 1 saat 30 dakika, Trabzon-Muş 50 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Muş uçuşu düzenliyor?

AnadoluJet Bursa, Ankara şehirlerinden direkt Muş uçuşları düzenliyor. Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Muş uçuşları düzenliyor. Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Muş uçuşları düzenliyor.

Muş Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
11ºC
26ºC
Çar
Per
10ºC
23ºC
Per
Cum
8ºC
22ºC
Cum
Cmt
6ºC
21ºC
Cmt
Paz
-1ºC
19ºC
Paz
Uçuş Süreleri
1s 10dk
1s 30dk
1s 10dk
1s 30dk
1s 30dk
1s 20dk
1s 30dk
Haritada Görüntüle
Muş Alternatif Ulaşım
Para birimi