Van Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Van Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Van'ın yüzölçümü oldukça geniştir ve nüfusu da yaklaşık 1.060.000'dir.

Van da bölgenin diğer illeri gibi karasal iklimin etkisindedir. Kışlar sert yazlarsa sıcak geçer. Van Gölü bölgede iklimi yumuşatan bir etmendir.

Adını sıkça duyduğumuz Akdamar Kilisesi, Mahi Çayı üzerinde kurulmuş olan Şeytan Köprüsü, Halime Hatun Kümbeti, Urartular tarafından yapılmış Van Kalesi ve şehrin adının duyurulmasında başrol oynayan Van Gölü gezilmesi gereken tarihi ve doğal güzelliklerinden bazılarıdır. Türkiye'nin hemen hemen her yerinde kahvaltı denilince akla gelen yerlerden biri de Van'dır. Ciğer kavurması da çok meşhurdur. Tandır balığı ve murtuğa da Van'a uğrayanların yemesi gereken yemeklerdir.

Ferit Melen Havalimanı'nın da bulunduğu şehre hava, kara ve demir yoluyla ulaşmak mümkündür. Erciş, Muradiye ve Başkale'nin de aralarında bulunduğu 11 ilçesi bulunmaktadır.

Havalimanından Van Şehir Merkezine Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunuyor. Şehir merkezine ulaşım taksi, minibüs veya belediye otobüsleri ile sağlanıyor.

Ayrıca havaalanında bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşmanız mümkün.

Taksi

Şehir merkezine ulaşmanın en kolay yollarından biri taksiye binmek. Havalimanı ile şehir merkezi arası uzak bir mesafe olmadığı için bu seçenek cazip hale geliyor.

Belediye Otobüsü

Bir başka seçenekte belediye otobüslerine binmek. Terminal binasına 300 metre uzaklıkta olan otobüs durağından şehir merkezine giden otobüslere binebilirsiniz.

Minibüs

Ulaşımı sağlamanın bir diğer alternatifi olan minibüsleri de kullanabilirsiniz. Ancak bunun için biraz yürümeyi göze almanız gerekiyor.

Terminale 900 metre uzaklıkta olan minibüs yolundan ‘’İskele’’ minibüslerine binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında bulunan Avis, Budget, Europcar gibi firmalardan araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Kiralayacağınız aracı şehre gelmeden önce internetten veya telefonla ayırtmak size hem zaman kazandıracak hem de olası aksiliklerin önüne geçecektir.

03 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Van

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Van uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Van varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Van uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Van uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Van uçuşları Ferit Melen Havalimanı'na düzenleniyor.

Van yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Van 1 saat 30 dakika, Ankara-Van 1 saat 50 dakika, Antalya-Van 1 saat 20 dakika, Bodrum-Van 1 saat 40 dakika, Gaziantep-Van 1 saat, İstanbul-Van 1 saat 30 dakika, İzmir-Van 1 saat 40 dakika, Trabzon-Van 1 saat 20 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Van uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul, SunExpress Antalya, İzmir, AnadoluJet Ankara, İstanbul, Pegasus İstanbul, Adana şehirlerinden direkt Van uçuşları düzenliyor.

Van Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
5ºC
17ºC
Cmt
Paz
6ºC
17ºC
Paz
Pzt
2ºC
13ºC
Pzt
Sal
4ºC
16ºC
Sal
Çar
3ºC
17ºC
Çar
Uçuş Süreleri
1s 30dk
1s 50dk
1s 20dk
1s 40dk
1s 30dk
1s 40dk
1s 20dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Van Alternatif Ulaşım
Para birimi