Malatya Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Malatya Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Malatya Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Malatya, tarih boyunca önemli medeniyetlerin kurulduğu bir kent olmuştur. Nüfusu yaklaşık 775.000 olan Malatya'nın nüfus yoğunluğu il merkezinde yoğunlaşmıştır.

Karasal iklimin tüm özelliklerinin görüldüğü Malatya'da, kış ayları yoğun kar yağışı ve soğukla geçerken yaz aylarında sıcaklık çok yüksek düzeylerdedir ve zaman zaman kuraklık da görülür.

Aslantepe Höyüğü ve Arkeoloji Müzesi Milattan Önceki yaşamlara ait fikir vermesi açısından, Orduzu Pınarbaşı ve Arapgir doğal hayatın eşsiz güzelliklerini sunması açısından bölgenin önde gelen yerleridir. Malatya denilince akla gelen ilk şey kayısıdır. Kağıt kebabı, külah dolması ve dut helvası da Malatya'yı ziyaret edenlerin denemesi gereken tatlar.

Arguvan, Pütürge ve Arapgir de dahil olmak üzere 13 ilçe ve bir il merkezi bulunmaktadır. Malatya Havalimanı'nın da bulunduğu kente ulaşım hem kara hem de demir yoluyla yapılabilmektedir.

Havalimanından Malatya Şehir Merkezine Ulaşım

Malatya Erhaç Havalimanı şehir merkezine 34 km uzaklıkta ve şehrin Akçadağ ilçesinde bulunuyor. Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksi, Havaş, araç kiralama gibi seçenekleriniz bulunuyor. Şehir Merkezinden Akçadağ’a gelen belediye otobüsleri de var ama bunlar havalimanının uzağından geçtiği için tercih edilmiyor.

Taksi

Malatya Erhaç Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Havaş

Yolcu çıkışının tamamlanmasının ardından kalkan Havaş eervisleri ile Malatya şehir merkezi ve yol üzerindeki bazı duraklara ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine gitmenin en hesaplı yolu zaten Havaş. Havaş servisleri Malatya şehir merkezine ulaşırken sırasıyla MAŞTİ (Otogar), Çevre Yolu, Sivas Caddesi güzergâhını takip ediyor. Yolculuk süresi gidilecek mesafeye ve durağa göre değişiyor ama toplamda bu güzergâhın tamamlanması yaklaşık 45 dakikayı buluyor. Yolcular bu güzergâh kapsamında aşağıda belirtilen duraklarda inebiliyor.

Onbin Konut, Polis Kantini, Polis Okulu, AFRA, MAŞTİ, 2.Ordu TSK Lojman Kavşağı, Beydağı Devlet Hastanesi (SSK), Altın Kayısı, Eski Garaj, Emeksiz Kavşağı, Doğu Garajı, İnönü Stad Karşısı Havaş Ofisi. Taksi Çok da düşük olmayan bir ücretle taksi ile şehir merkezine gitmeyi de düşünebilirsiniz. Ayrıca birkaç kişi birleşerek taksi dolmuş uygulaması da yapılabiliyor. Bu Malatya Havaalanı için oldukça yaygın bir uygulama.

Araç Kiralama

Havalimanında Enterprise, Avis gibi bazı firmaların ofislerini bulabilirsiniz.

04 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Malatya uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Malatya varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Malatya uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Malatya uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Malatya uçuşları Erhaç Havalimanı'na düzenleniyor.

Malatya yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Malatya 50 dakika, Ankara-Malatya 1 saat 30 dakika, Antalya-Malatya 1 saat 20 dakika, Bodrum-Malatya 1 saat 50 dakika, Gaziantep-Malatya 50 dakika, İstanbul-Malatya 1 saat 40 dakika, İzmir-Malatya 1 saat 50 dakika, Trabzon-Malatya 1 saat sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Malatya uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul, İzmir şehirlerinden direkt Malatya uçuşları düzenliyor. AnadoluJet İstanbul, Ankara şehirlerinden direkt Malatya uçuşları düzenliyor. Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Malatya uçuşları düzenliyor. SunExpress İzmir, Antalya şehirlerinden direkt Malatya uçuşları düzenliyor.

Malatya Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
14ºC
30ºC
Çar
Per
15ºC
32ºC
Per
Cum
16ºC
32ºC
Cum
Cmt
14ºC
31ºC
Cmt
Paz
13ºC
29ºC
Paz
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Malatya Alternatif Ulaşım
Para birimi