İstanbul Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

İstanbul Hakkında

İstanbul 14 milyonluk nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık ve en gelişmiş şehridir. İki kıta üzerine kurulmuş şehrin Avrupa kıtasında kalan kısmına Avrupa yakası, Asya yakasıdaki bölümüne de Anadolu yakası denir. Ve bu iki yaka arasında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleriyle bağlantı kurulur. Ayrıca 3. Köprünün de yapımına başlanmıştır. İki kıta arasında denizin altından tüp geçit ile ikiyi yakayı birbirine bağlayan Marmaray isimli tren ulaşımı vardır. Kentte yine iki yaka arasında vapur ve motorlarla ulaşım sağlanır. Dünyanın en eski kentlerinden biri olan İstanbul sırasıyla Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmıştır. Bu yüzden çok sayıda tarihi eser bulunur. Şehirde Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye Camileri, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Taksim Meydanı, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Su Kemerleri, Yerebatan Sarnıcı, Fener Rum Patrikhanesi, yüzlerce cami, kilise ve sinagog gezilebilir.
 
Farklı inanç gruplarından insanların yaşadığı İstanbul'da 3 semavi dine ait ibadethaneler bulunur. İstanbul'un en gözde yeri Boğaziçi'dir. Kentin ortasından akıp geçen boğazın güzelliklerine tekne turları yaparak şahitlik edebilirsiniz. Kent genel olarak Karadeniz ve Akdeniz iklim kuşağının etkisi altındadır. Ilıman bir iklimi vardır. Şehirde biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki havalimanından ulaşım sağlanır. Avrupa yakasında Yeşilköy'deki Atatürk Havalimanı'nda metro ile ulaşım vardır. Anadolu Yakası'ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ise ulaşım otobüs ya da taksiyle sağlanır. Kentte metro, hafif raylı sistem tramvay ve metrobüs ya da otobüs ve dolmuşlar ulaşım sağlanabilir. 34 plakalı İstanbul'a bağlı ilçeler ise şunlardır: Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bahçelievler, Bağcılar, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu.

Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı, Pendik ilçesinin Kurtköy semtinde konumlanıyor. Havalimanı Pendik ilçe merkezine 12, Kadıköy’e 40, Taksim’e ise 50 kilometre mesafede yer alıyor. TEM otoyoluna direkt bağlantı sağladığı için Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul’un farklı semtlerine ulaşım imkanları oldukça kolay. İBB tarafından işletilen belediye otobüsleri, HAVABUS, taksi, transfer hizmetleri ve araç kiralama gibi birçok seçenek bulunuyor. Havalimanından özel aracınızla merkezi ilçelere gidecekseniz TEM otoyoluna bağlanıp Anadolu Yakası'ndaki ilçelere ya da TEM'den çıktıktan sonra köprülerden devam ederek Avrupa Yakası'ndaki ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Anadolu ve Avrupa Yakası’nın birçok merkezi noktasına İETT otobüslerini kullanarak ulaşmanız mümkün. Havalimanından şehir merkezine ulaşmanın en uygun fiyatlı seçeneği olan otobüsler sayesinde Pendik, Bostancı, Kadıköy, Sultanbeyli ve 4. Levent gibi semtlere direkt ulaşım imkanı bulunuyor. Havalimanından hareket eden otobüsler gelen yolcu katındaki kapıdan çıktıktan sonra hemen yolun karşısında sizleri bekliyor. Otobüsler genelde 20 dakikada bir hareket ediyorlar ve yolculuk süresi trafik yoğunluğuna bağlı olarak değişiyor. Eğer İstanbul kartınız varsa doldurabileceğiniz yoksa da alabileceğiniz otomatlar otobüs duraklarında mevcut.

E10: Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kadıköy’e ulaşmak için E10 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. E10, haftanın her günü 24 saat boyunca 20 dakikada bir sefer düzenliyor. Kurtköy’ün içinden geçerek E5’e ulaşan otobüsle yolculuk yaklaşık 1 saat 30 dakika sürüyor. Bilet bedeli olarak 2 tam bilet ücreti alınıyor.

E11: Kadıköy’e ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer otobüs ise haftanın her günü sabah 06.00 ile gece 01.00 arasında sefer düzenleyen E11. Bu otobüsü öne çıkaran özellik ekspres hat olması. E11, TEM otoyolunu kullanıyor ve otoyola girdikten sonra Yeni Sahra durağına kadar hiç durmuyor. Yolculuk yaklaşık 1 saat 30 dakika sürüyor ancak çok sayıda durakta durmaması nedeniyle E11 daha çok tercih ediliyor. E11 için de 2 tam bilet ücreti kesiliyor.

E3: Havalimanından 4. Levent’e ulaşmak için E3’e binebilirsiniz. E3 seferleri sabah 05.30’da başlayıp gece 01.00’e kadar devam ediyor. TEM otoyolu üzerinden giden otobüs Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden Avrupa Yakası’na geçiyor. Otoyola girdikten sonra sadece Ataşehir, Ümraniye ve Beykoz’da 3 durakta duruyor. Bu yüzden de ekspres hat olarak kullanılıyor. Yolculuk trafik koşullarına bağlı olarak 2 saat sürüyor. 3 tam bilet ücreti alınıyor.

122H: 4. Levent için bir diğer opsiyon ise 122H. Ancak bu otobüs hafta içi günlerinde sadece belirli saatlerde hizmet veriyor. Bu otobüs Sultanbeyli, Sancaktepe ve Çekmeköy semtlerinden de geçtiği için bu semtlere gitmek istiyorsanız saatlerini kontrol edip tercih edebilirsiniz.

E9: Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bostancı’ya gitmek için E9’u tercih edebilirsiniz. Sahil yolu üzerinden sefer yapan E9, saat 06.00 ile 23.30 arasında hizmet sağlıyor. Yolculuk yaklaşık olarak 1 saat 20 dakika sürüyor. Bilet bedeli ise 2 tam bilet ücreti.

16S: Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Metrobüs’e ulaşmak isterseniz Uzunçayır Metrobüs durağına sefer düzenleyen 16S’yi kullanmalısınız. 16S, Pendik’in içinden Kartal’a geçip Kartal’dan E5’e bağlanıyor. Uzunçayır Metrobüs durağından sonra ise Harem’e kadar devam ediyor. Sabah 05.30’dan akşam 23.00’e kadar sefer düzenleyen 16S’nin hafta sonu seferleri daha erken saatlerde bitiyor ve sefer aralıkları azalıyor. Cumartesi 20.30, Pazar ise 21.25’e kadar sefer düzenliyor. Yolculuk yaklaşık 1 saat 40 dakika sürerken bilet ücreti 1 tam bilet tutarında.

131C: Havalimanından Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy ve Ümraniye semtlerine ulaşmak isterseniz 131C daha sık sefer düzenleyen bir otobüs olduğu için tercih edebilirsiniz. Hafta içi 05.00 ile 22.00 arası hafta sonu ise 09.00’a kadar sefer düzenleyen otobüsle son durak Necip Fazıl Metro’ya ulaşım yaklaşık olarak 1 saat sürüyor. Tek bilet ücreti ödeniyor.

132H: İstanbul’dan trenle başka bir şehre seyahat edecekseniz havalimanından Pendik’teki hızlı tren durağına 132H ile ulaşabilirsiniz. Sabah 07.00’den akşam 22.00’ye kadar hizmet veren 132H ile tren garına kolayca gidebilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 40 dakika sürüyor ancak trafik koşullarına bağlı olarak bu durum değişiklik gösterebilir. Bu nedenle uçuşunuzla tren seferiniz arasındaki saat farkını trafik koşullarına göre ayarlamanızı öneririz.

Metro

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine henüz direkt metro seferi bulunmuyor. Ancak Tavşantepe – Kadıköy arası ulaşım sağlayan metro hattından yararlanabilirsiniz. İsterseniz taksiyle Pendik metro durağına ulaşabilirsiniz. Eğer taksi kullanmak istemezseniz Pendik’e ulaşım sağlayan 132H ya da Kartal Köprüsü’nden geçen 16S’ye binerek metroya ulaşabileceğiniz duraklara gelebilirsiniz. Bu duraklardan metroya binerek metrobüs için Ünalan durağında ve Marmaray için Ayrılıkçeşme durağında inebilirsiniz. Böylece metro sayesinde farklı yerlere ulaşabileceğiniz duraklara da hızla gelebilirsiniz. Direkt olarak Kadıköy’e ulaşmak için de metro kullanabilirsiniz.

Marmaray

Halkalı ile Gebze arasında ulaşım sağlayan Marmaray hattı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Avrupa Yakası’ndaki birçok noktaya kolayca ulaşabilirsiniz. Trafik sorunu yaşamadan Avrupa Yakası’na geçmek için Marmaray oldukça hızlı bir çözüm. Havalimanından Marmaray’a ulaşmak için önce Tavşantepe ile Kadıköy arasında sefer düzenleyen metroya ulaşmanız gerekiyor. Taksiyle ya da otobüsle kısa süren bir yolculuk sonrası Pendik ya da Kartal istasyonlarından birine gelebilir, Kadıköy yönüne hareket eden metroyu kullanarak Ayrılık Çeşmesi istasyonuna ulaşabilirsiniz. Bu duraktan Marmaray’a aktarma yaparak Avrupa Yakası’nda Sirkeci, Yenikapı, Kazlıçeşme, Zeytinburnu, Bakırköy, Ataköy, Florya, Küçükçekmece ve Halkalı gibi semtlere gidebilirsiniz.

İstanbul’dan Bandırma, Yalova, Avşa, Bursa ve Çınarcık gibi Marmara Bölgesi’nin farklı noktalarına gitmek isterseniz, Yenikapı durağında inerek Yenikapı İDO İskelesi’ni kullanabilirsiniz. Bu iskeleden hareket eden deniz otobüsleri ve feribotlarla gitmek istediğiniz noktaya hızlıca ulaşabilirsiniz.

HAVABUS

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Avrupa Yakası’nda Taksim, Anadolu Yakası’nda ise Kadıköy ve Yenisahra’ya ulaşmak için HAVABUS otobüslerini kullanabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarına göre daha konforlu bir seçenek olan HAVABUS gelen yolcu katından çıktığınızda yolun tam karşısında sizleri bekliyor. Ara duraklarda durmadan direkt olarak yolculuk imkanı sundukları için çok sık tercih ediliyor. Seferleri sabah 06.30’dan gece 00.30’a kadar her yarım saatte bir sefer düzenlenen HAVABUS haftanın her günü hizmet veriyor. HAVABUS otobüslerinde İstanbul Kart ve kredi kartı ile ödeme yapılmıyor. 6 yaşından küçük çocuklar içinse bilet ücreti alınmıyor.

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezinde gitmek istediğiniz yerlere ulaşmak için tercih edebileceğiniz en hızlı ve rahat araç taksi. Gelen yolcu kapısından çıktığınızda birçok taksi olduğunu görebilirsiniz. Ancak bayram tatili gibi havalimanında çok yoğunluk olduğu dönemlerde taksi bulmak zorlaşabilir. Havalimanında ekonomik olan sarı taksiler, konforlu olan turkuaz taksiler ve lüks sınıftaki siyah taksiler olmak üzere 3 farklı tür taksi bulabilirsiniz. Bu 3 taksi tipinin ücret tarifesi değişiklik gösteriyor ancak gece ile gündüz arasında ücret farkı bulunmuyor.

Taksi seçeneğinde yol durumu ve İstanbul’da yaşanan trafik yoğunluğu belirleyici faktörler haline geliyor. Eğer sabah trafiğine denk gelecek saatlerde ya da iş çıkışı yoğunluğunun olduğu saatlerde uçaktan indiyseniz ve uzak mesafe için yolculuk yapacaksanız taksi sizin için doğru bir seçenek olmayabilir. Yoğun saatlerde kısa mesafeler için taksi kullanmayı tercih etmeniz ancak daha uzak noktalara ulaşmak için otobüs, metro ya da HAVABUS opsiyonlarından birini seçmeniz daha iyi olur.

Araç Kiralama

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehrin merkezi noktalarına ulaşım için araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Dünyanın birçok yerinde hizmet veren uluslararası araç kiralama firmasının ofisleri gelen yolcu katında sizleri bekliyor. İsterseniz havalimanına gittiğinizde araç kiralama seçeneğini değerlendirebilir, isterseniz Enuygun üzerinden uçak biletinizi aldıktan sonra aracınızı kiralayabilirsiniz. Araç kiralama işleminizi öncesinde yaparsanız istediğiniz aracı seçerek özelliklerini belirleme şansı elde etmiş olursunuz. Ayrıca uçaktan indiğinizde aracınız hazırlanmış olacağından vakit kaybı yaşamazsınız.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı, İstanbul’un kuzeybatısında Arnavutköy’de konumlanıyor. Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alan havalimanından Taksim yaklaşık 40-45 kilometre, Sultanahmet yaklaşık 52 kilometre ve Kadıköy yaklaşık 60-65 kilometre uzaklıkta.

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM bağlantı yolu kullanılıyor. Kuzey Marmara Otoyolu’ndan Avrupa Yakası’na Başakşehir, Göktürk Kemerburgaz ya da Sarıyer ayrımlarından çıkmak mümkün. Halkalı-Bakırköy taraflarına gidecekseniz, Başakşehir yolunu takip edebilirsiniz. Anadolu Yakası’na geçecekseniz, Çekmeköy ya da Sancaktepe sapağını kullanabilirsiniz. Ayrıca Kuzey Marmara Otoyolu Sabiha Gökçen Havalimanı’na çıkış bağlantı yolu da mevcut. Havalimanı’nda geniş bir otopark bulunması da önemli bir artı. Teknolojik gelişmelere göre dizayn edilmiş İstanbul Havalimanı’nda, ‘Aracım Nerede’ uygulaması sayesinde otomobilinizin olduğu yeri bulma, park ücretini mobil olarak ödeme ve yer ayırtma gibi işlemleri kısa sürede yapabilirsiniz.

Otobüs

İstanbul Havalimanı’ndan İETT Belediye otobüslerini kullanarak İstanbul’un Mahmutbey, Halkalı, Sarıyer, Cevizlibağ gibi birçok noktasına ulaşabilirsiniz. Gelen yolcu katının çıkışında konumlanan otobüsler belirli saat aralıklarında seferler düzenliyor.

H1: İstanbul Havalimanı’ndan Mahmutbey’e H1 numaralı otobüsle ulaşabilirsiniz. Sabah 07:10 ile akşam 21:10 arasında hizmet veren H1 ile Mahmutbey Metro durağına gidebilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 98 dakika sürüyor ve bilet ücreti olarak 2 tam bilet tutarı alınıyor.

H2: Havalimanından Mecidiyeköy’e gitmek için H2 numaralı otobüsü tercih edebilirsiniz. Sabah 06.10’dan itibaren başlayan seferler gece 00.00’a kadar devam ediyor. Sınırlı sayıda durakta duran otobüs ekspres hat olarak biliniyor. Yolculuk trafiğe bağlı olarak 1 saat 40 dakika sürüyor. Bilet bedeli ise 2 tam bilet ücreti tutarında.

H3: Havalimanı ile Halkalı arasında ulaşım sağlayan H3, Başakşehir ve Küçükçekmece’ye gitmek isteyenler için uygun bir hat. Bu hat ile son durağa kadar yolculuk yapacaksanız yaklaşık olarak 2 saat sürüyor. 2 tam bilet ücreti ödenen hattın seferleri sabah 06.00’da başlıyor ve 19.40’da son otobüs havalimanından kalkıyor.

H6: Havalimanından Arnavutköy’deki farklı noktalara gidecekseniz ya da Başakşehir veya Sultangazi’ye gitmek istiyorsanız H6’ya binmelisiniz. Sabah 05.30’da başlayan seferler düzenli olarak 22.40’a kadar devam ediyor. Bu hatta 00.10’da ve 02.50’de de sefer yapılıyor. Son durağa kadar yolculuk 1 saat 30 dakika sürüyor ve 2 tam bilet ücreti alınıyor.

H8: İstanbul Havalimanı’ndan Sarıyer’e ve Hacıosman Metro’ya ulaşmak isterseniz H8’e binebilirsiniz. Bu otobüsle Hacıosman Metro’ya ulaştıktan sonra metro hattını kullanarak gitmek istediğiniz noktalara kolayca ulaşabilirsiniz. Ancak H8’in seferleri oldukça az. 07.20, 10.35, 14.00, 17.55 ve 20.35’te seferleri olan otobüsle seyahat etmek yaklaşık 2 saat 30 dakika sürüyor. Yolculuk için 2 tam bilet ücreti alınıyor.

H9: Havalimanından Cevizlibağ’a gitmek ve metrobüse ulaşmak için H9’a binebilirsiniz. H9 ile İncirli Metrobüs durağına ulaşarak metrobüs ile Anadolu Yakası’na kadar yolculuk yapmanız mümkün. Ancak bu otobüsün de seferleri az. 08.30, 11.30, 17.45 ve 21.00’de sefer düzenleyen otobüsle yolculuk trafiğin durumuna bağlı olarak 2 saat sürebiliyor. Bilet ücreti 2 tam bilet tutarında.

Metro

İstanbul Havalimanı için metro çalışmaları yapılıyor. 2022 yılının ikinci çeyreğinde hizmet vermesi planlanan Gayrettepe – İstanbul Havalimanı metro hattı tamamlandığında havalimanından şehir merkezine ulaşım kolaylaşmış olacak. Öncelikli olarak Gayrettepe’ye kadar ulaşım sağlayan hattın bitirilmesi planlanıyor. Daha sonrasında ise Halkalı’ya ulaşım sağlayan bir hat daha yapılacak. Gayrettepe hattı sayesinde havalimanından M2 adlı Yenikapı – Hacıosman metrosuna ve metrobüse ulaşım mümkün olacak. Halkalı hattı ile de Marmaray’a aktarma sağlanabilecek.

Marmaray

İstanbul Havalimanı’ndan Marmaray kullanarak şehir merkezine ulaşmak isterseniz H3 numaralı otobüsü kullanarak Halkalı Marmaray durağında inebilirsiniz. Bu sayede Marmaray’a ulaşıp Avrupa Yakası’ndaki Marmaray ulaşım noktalarına ve Anadolu Yakası’na ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Marmaray’ın Yenikapı durağına ulaştığınızda İstanbul’dan Bandırma, Yalova, Çınarcık gibi noktalara Yenikapı İDO İskelesi’nden kalkan deniz otobüsü ve feribotla ulaşım sağlanabilir.

Havaist

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için en geniş seçeneği Havaist sunuyor. İstanbul’un yaklaşık olarak 50 farklı noktasına ulaşım sağlayan Havaist sayesinde konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Taksim ve Beşiktaş gibi İstanbul’un popüler turistik noktalarına kolayca ulaşabilirsiniz. Havaist otobüslerinde ödemeler sadece İstanbul Kart ya da kredi kartı ile yapılıyor. Nakit ödeme kabul edilmiyor.

HVSIT-5: Havalimanından 15 Temmuz Demokrasi Otogarı yani halk arasında bilinen adıyla Esenler Otogarı’na ulaşmak isterseniz HVSIT-5’e binebilirsiniz. Yaklaşık 50 kilometre boyunca süren yolculuk trafik yoğunluğuna bağlı olarak 1 saat 30 dakika kadar sürebiliyor. Bu nedenle uçuşunuzla otobüs seferiniz arasında yeterli süre bıraktığınızdan emin olmanızı öneririz. Seferler sabah 06.10’da başlayarak belirli aralıklarla 00.20’ye kadar düzenli olarak yapılıyor. Gece 02.00 ve 03.40’ta da sefer düzenleniyor.

HVSIT-6: İstanbul Havalimanı ile Halkalı arasında seyahat etmek isterseniz HVSIT-6’yı tercih edebilirsiniz. Bu sefer, Başakşehir Metrokent ve Güneşpark Evleri gibi duraklarda da duruyor. 45 kilometrelik yolculuk yaklaşık 1 saat 30 dakika sürüyor. 07.10’da başlayan seferler yaklaşık 1 saatlik aralıklarla 00.40’a kadar sürüyor. Akşam saatlerinde sefer saatlerinin aralıkları 1 saat 20 dakikaya çıkabiliyor. Gece 02.20 ve 04.30’da da sefer yapılıyor.

HVSIT-8: Havalimanından Beylükdüzü’ne gitmek isterseniz HVIST-8’i kullanabilirsiniz. Büyükçekmece ve TÜYAP duraklarına da uğrayan HVIST-8 yaklaşık 67 kilometrelik bir mesafede ulaşım sağlıyor. Yolculuk süresi 1 saat 30 dakika. 24 saat boyunca seferlerini bulabileceğiniz otobüsün gecenin ilerleyen saatlerinde seferleri arasındaki süre biraz artıyor.

HVIST-9: Avcılar’a ulaşmak isteyenler HVIST-9’u kullanabilirler. Bahçeşehir Merkez ve Haramidere Sanayi Sitesi’nde de duran otobüs 68 kilometrelik bir yolculuk düzenliyor. Havalimanından Avcılar’a ulaşmak yaklaşık 2 saat sürüyor. Sabah 06.00 ile gece 04.30 arasında 1 saat 15 dakika aralıklarla sefer düzenleniyor.

HVIST-10: İstanbul Havalimanı’ndan Yenibosna (Kuleli), Şirinevler, Ataköy 3. Kısım ve Bakırköy İDO’ya ulaşım sağlayan HVIST-10 50 kilometre boyunca yolculuk yapıyor. Bu yolculuk yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika sürüyor. Saat 08.20’den 21.10’a kadar 35 dakikalık aralıklarla düzenlenen seferler 21.10’dan sonra 40 dakika aralıklarla 23.10’a kadar sürüyor. 23.45, 00.30, 01.40, 03.10, 05.40, 06.20, 07.00 ve 07.40 saatlerinde seferler var.

HVIST-12: Ayvansaray, Ulubatlı, Aksaray Metro ve Aksaray – Beyazıt Meydan’a gitmek isteyenler HVIST-12 isimli otobüse binmeliler. Bu otobüsle son durağa kadar yolculuk 53 kilometre ve 1 saat 30 dakika sürüyor. Seferler 24 saat boyunca farklı aralıklarda olmak üzere düzenleniyor.

HVIST-13: İstanbul Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidecekseniz HVIST-13’ü kullanmalısınız. 109 kilometrelik yolculuk yaklaşık 2 saat sürüyor. Seferler 24 saat boyunca devam ediyor olsa da gün içinde seferlerin aralıkları değişiklik gösterebiliyor. Eğer İstanbul Havalimanı’ndaki uçuşunuzdan inip Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki bir uçuşa gidecekseniz sefer saatlerini ve trafiğe bağlı olarak yolculuk süresinin uzayabileceğini göz önünde bulundurarak uçuşlarınızı ayarlamanızı öneririz.

HVIST-14: İstanbul Havalimanı’ndan Anadolu Yakası’na geçmiş için HVIST-14’e binebilirsiniz. Kavacık, Tepeüstü, Yenisahra, Acıbadem Metro ve Kadıköy’e ulaşım sağlayan otobüsle yolculuk yaklaşık 2 saat sürüyor. Seferler 07.00’dan 10.30’a kadar 1 saat 10 dakika aralıkla 10.30’dan 20.30’a kadar 1 saat aralıklarda düzenleniyor. Sonrasında sabah 05.30’a kadar olan seferlerin aralıkları değişiklik gösteriyor.

HVIST-15: 4. Levent, Zincirlikuyu Metrobüs ve Beşiktaş Meydan’a ulaşım için HVIST-15 kullanılıyor. 45 kilometrelik yol boyunca yolculuk yaklaşık 1 saat 20 dakika sürüyor. Seferler sabah 09.00’dan 23.30’a kadar saatte 1 kez olacak şekilde düzenlenirken gece 00.20, 01.15, 02.45 ve 04.15’te de sefer yapılıyor.

HVIST-16: İstanbul Havalimanı’ndan Taksim’e gitmek isteyenler HVIST-16’yı kullanabilir. Yolculuk 46 kilometre ve 1 saat 30 dakika sürüyor. Seferler 24 saat boyunca yapılıyor. Gün içinde yarım saatte bir Taksim otobüsleri kalkarken akşam saatlerinde ve gece saatlerinde aralıklar azalıyor.

Taksi

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi konforunda yolculuk yapabilirsiniz. İç hat ve dış hatların gelen yolcu çıkışlarında sıralanmış taksiler haftanın 7 günü 24 saat boyunca hizmet veriyor. Sarı, turkuaz ve siyah renkte taksilerin bulunduğu havalimanında taksi ücretlerinde gece ve gündüz tarifesi uygulanmıyor. Turkuaz taksiler sarı taksilere göre yaklaşık %15 oranda daha pahalı olurken siyah taksiler ise sarı taksi yolculuğunun 2 katı tutuyor. İstanbul Havalimanı şehir merkezine çok yakın olmadığından ve trafik faktöründen dolayı taksi en avantajlı seçenek olmuyor.

Araç Kiralama

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için kısa ya da uzun süreli araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. İstanbul Havalimanı’nda birçok ulusal veya uluslararası araç kiralama firmalarının ofisi bulunuyor. Bu ofisler gelen yolcu katında konumlanıyor. Eğer dilerseniz Enuygun üzerinden uçak biletinizi aldıktan sonra araç kiralama sayfasından rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Böylece aracınızı kendi isteklerinize göre seçebilirsiniz.

Havalimanı Bilgisi

Son derece konforlu ve teknolojik açıdan gelişmiş özellikleri bulunan İstanbul Havalimanı’nda yolcu bilgilendirme masaları ve danışma robotları gibi yolculara yardım sağlayacak birçok imkan sunuluyor. Online rezervasyon yapabileceğiniz hatta bagajınızı kendinizin teslim edebileceğiniz noktalar da var. Böylece havalimanında yaşanan yoğunluklardan etkilenmemiş oluyorsunuz. Ferah ve geniş bekleme alanları, biometrik geçiş kapıları ile 32 bin metrekare alana yayılmış kafe ve restoranları da dikkat çekici. Maksimum konfor minimum bekleme hedefiyle hizmet verecek İstanbul Havalimanı’nda bagaj bekleme süresini ekranlarda takip edebilir, aracınızın yerini öğrenebilir, mobil uygulama üzerinden ön siparişle duty free ürünlerini alabilirsiniz. 100 bin metrekare alana yayılmış duty free bölgesinde dünyanın ve Türkiye’nin önemli markalarının da mağazaları bulunuyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz İstanbul uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, İstanbul varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm İstanbul uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

İstanbul uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

İstanbul uçuşları Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı'na düzenleniyor.

İstanbul yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-İstanbul 1 saat 20 dakika, Ankara-İstanbul 1 saat 10 dakika, Antalya-İstanbul 1 saat, Bodrum-İstanbul 1 saat 30 dakika, Gaziantep-İstanbul 1 saat 40 dakika, İzmir-İstanbul 1 saat 10 dakika, Trabzon-İstanbul 1 saat 40 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt İstanbul uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları Adana, Antalya, Gaziantep, Ağrı, Rize, Samsun, Diyarbakır, Bodrum, Hatay, Malatya, Kayseri, Van, Ankara, Bingöl, Trabzon, Siirt, Kars, Sivas, Ordu, Erzincan, Nevşehir, Şırnak, Adıyaman, İzmir, Mardin, Pegasus İzmir şehirlerinden direkt İstanbul uçuşları düzenliyor.

İstanbul Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
13ºC
24ºC
Cmt
Paz
13ºC
21ºC
Paz
Pzt
13ºC
21ºC
Pzt
Sal
14ºC
23ºC
Sal
Çar
11ºC
19ºC
Çar
Uçuş Süreleri
1s 20dk
1s 10dk
1s 30dk
1s 40dk
1s 10dk
1s 40dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

İstanbul Alternatif Ulaşım
Para birimi