J2Azerbaijan Airlines

Ucuz Azerbaijan Airlines Uçak Bileti

J2 Azerbaijan Airlines Hakkında

Azerbaycan'ın resmi havayolu şirketi olan Azerbaijan Airlines özellikle uygun fiyatları nedeniyle Türkiye'den çok sayıda kişinin tercihi konumunda. 1992 yılında kurulan Azerbaycan Hava Yolları'nın merkezi Başkent Bakü'dedir. Ana üssü ise Azerbaycan Haydar Aliyev Havalimanı'ndadır.

Azerbaijan Airlines; Ankara, İstanbul, Bodrum, Antalya, Trabzon ve İzmir'e direkt uçuşlar gerçekleştirmektedir. Seyahatlerinizde Azerbaycan Hava Yolları ile uçmak isterseniz, Enuygun uçak bileti sayfalarından karşılaştırma yaparak ucuz bilet sorgulayabilirsiniz.

 

Checkin İşlemleri Azerbaijan Airlines Check-In İşlemleri

Azerbaijan Havayolları ile uçuş gerçekleştirecek yolcular için online check-in işlemleri, kalkıştan 20 saat önce başlıyor. Havalimanında check-in işlemlerini gerçekleştirmek isteyen yolcular, Haydar Aliyev Havalimanı’nda uçuştan 20 saat önce, diğer havalimanlarında ise 24 saat öncesinden itibaren işlemlerini yapabilirler. Uçuştan 40 dakika önce tüm check-in işlemleri durduruluyor ve tüm yolcuların en geç uçuştan 20 dakika önce biniş kapısında olmaları isteniyor.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Azerbaijan Havayolları’nı tercih eden VIP sınıfındaki yolcularının, en fazla 32 kg ağırlığında 3 çanta hakları bulunuyor. Business sınıfı ve comfort club sınıfı yolcularda bu hak, yine 32 kg ağırlığında 2 çanta ile sınırlandırılıyor. Ekonomi sınıfı yolcuları ise 23 kg ağırlığında tek çanta ile seyahat edebiliyorlar. Bakü-New York arasındaki uçuşlara özel ekonomi sınıfı yolculara, 23 kg ağırlığında 2 çanta hakkı tanınıyor. Yolcuların yanına alacakları çantaların yükseklik, genişlik ve derinliklerinin toplamı en fazla 158 cm olabilir. Her yolcu için ayrıca yanlarına alabilecekleri 1 el çantası, kasa çantası veya dizüstü bilgisayar çantası hakkı bulunuyor. Yolculara tanınan ağırlıkların aşılması veya fazladan çanta getirilmesi durumunda, her parça için 50 euro talep ediliyor. Bu ekstra ücretin, uçuştan en az 3 saat öncesinde ödenmesi gerekiyor. Ödeme yapılmadığı takdirde fazla olan çantalar ve yükler uçağa alınmıyor. İki yaşın altındaki çocuklu yolcular, 10 kg’a kadar 1 ek bagaj hakkına sahipler. Bagajın boyutlarının toplamı 115 cm’i geçmemelidir.

Checkin İşlemleri Azerbaijan Airlines Koltuk Seçimi

Online veya havalimanında check-in işlemleri esnasında, koltuk numarası belirlenebiliyor. Diz mesafesini arttırmak isteyen ve konforlu bir koltuk tercih eden yolcular, ek 25 Euro ödeyerek koltuklarını değiştirebilirler. Özel alana sahip koltuk talep eden yolculardan ise ek 15 Euro talep ediliyor.

Checkin İşlemleri Azerbaijan Airlines Diz Mesafesi

VIP yolcular, düz yatak haline getirilebilen geniş koltuklar ile seyahat ediyorlar. Koltuklarda dizüstü bilgisayarlar için özel bölümler ve prizler bulunuyor. Banyo malzeme ve aksesuarları, pijamalar ücretsiz olarak servis ediliyor. Ayrıca her VIP yolcuya özel bir yastık bulunuyor. Business sınıfı ve Comfort Club sınıfında geniş açılı koltuklar ve daha fazla geniş diz mesafesi imkânı bulunuyor. Koltuklarda bulunan dokunmatik ekranlardan film izlenebiliyor. Ekonomi sınıfında ise normal koltuklar ve video monitör yer alıyor.

Checkin İşlemleri Azerbaijan Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Azerbaijan Havayolları uçaklarında uçuş süresine ve kalkış saatlerine göre sıcak ve soğuk yemek imkânı bulunuyor. VIP, Comfort Club ve Business yolcularına, Bakü’den başka bir bölgeye seyahat ederken uçuş saatine göre sıcak kahvaltı, özel menü veya sıcak yemek sunuluyor. Başka şehirlerden Bakü’ye gerçekleştirilen uçuşlarda ise sıcak yemekler ve hazır ürünler servis ediliyor. Ekonomi sınıfında ise sandviç ve soğuk yemek imkânı bulunuyor. Tüm sınıflardaki yolcular, vejetaryen, diyet veya çocuklara özel menü talep edebiliyor. Yolcuların bu taleplerini kalkıştan en geç 20 saat önce yetkililere bildirmeleri gerekiyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım Azerbaijan Airlines uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da Azerbaijan Airlines uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm Azerbaijan Airlines uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan Azerbaijan Airlines uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız Azerbaijan Airlines uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da Azerbaijan Airlines kampanyalarından faydalanabilir miyim?

Azerbaijan Airlines tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Azerbaijan Airlines Künye

IATA kodu: J2

Kuruluş tarihi: 04/07/1992

Uçak sayısı: 25 uçak

Uçuş noktaları: 40 nokta

Azerbaijan Airlines Haberleri
Para birimi