İstanbul’dan yaklaşık 2 saat uçarak vardığınız Kiev’de şimdilerde bir türlü kararmayan uzun günlerin de keyfini sürerek hoş bir tatil yapabilirsiniz.

Bu hafta seyahat durağımıza karşılıklı vizelerin kaldırılmasının ardından gidilmesi daha da kolaylaşan Ukrayna ve Kiev’i ekledik.  Yemesi içmesi ucuz, kızları kadınları güzel, eğlence hayatının dolu dizgin gittiği, yeşiller içinde bir ülke Ukrayna. Özellikle Kiev, sahil şehri Yalta ve Odessa...

Kiev’e indiğinizde parklar içinde bir şehir karşılar sizi. Rus yapımı büyük taş binalar, geniş caddeler ve maydanlar tipik Doğu bloğu ülkesini anımsatır. Şehrin ortasından geçen Dinyeper nehrinin kışın buz tuttuğuna tanıklık edebilirsiniz. Yazın ise bir türlü kararmayan hava sizi şaşırtabilir! Ülke bizim daha kuzeyimizde olduğu için yazın hava oldukça çok geç kararıyor.

Ukrayna

Özellikle kadınlarının güzelliğiyle nam salmış bu ülkede gerçekten de sokaklarda yürürken güzel olmayan, bakımsız bir kadın görmek neredeyse imkansız.  Konaklamanın pahalı,yemek içmenin ucuz olduğu Ukrayna’da dilerseniz birkaç odalı apartmanlardan da kiralayabilirsiniz. Bunların kiraları genelde 60 dolar civarında ve buralarda isterseniz 1, istersenzi 10 kişi kalabilirsiniz. Seyahatinizde Ukraynalıların neredeyse tamamının İngilizce bilmediğini de hesapa katın. “İngilizcem bana bu gezide yeter” derseniz yanılırsınız. Rusça, Ukraynaca, hatta Türkçe bile işinizi görebilir. Ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 15’in oluşturan Tatar ve Özbek Türklerine her yerde rastlayabilirsiniz.

Uçak Bileti
İçindekiler

kiev

Başkent Kiev’den trenle tarihi bir anımız olan Sivastopal’a ya da Kırım Yarımadası’na geçebilirsiniz. Ukrayna turlarına genelde buraları da dahil ediyorlar. Tabii bir de Kırım yarımadasının en güneyinde kalan Karadeniz’e kıyı Yalta’yı unutmayalım. Yalta bu ülkenin en güzel şehirlerinden biri. Burada çok sayıda turistik otel, eğlence yeri, kafe ve restaurant bulmanız mümkün. Ukrayna’da eğlence hayatı da bize göre ucuz ve çok hareketli.

Kiev’e giden uçaklardan birine bilet alın ve eğer kalabalık gidecekseniz apatmanlardan kiralayın. Uçak ve otel dışında yeme, içme, gezme konusunda çok fazla para harcamadan gönlünüzce eğlenip yeni yerler keşefedebilirsiniz. Sizin için birkaç otel de derledik... Enuygun.com otel sayfasını da ziyaret ederek oteller hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Vizesiz seyahat edilecek başka ülkeler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz de Vizesiz gidilebilecek yerler yazımıza da göz atabilirsiniz.

Premier Palace Hotel

Kiev’in sağ kıyısında Opera Binası ve Volodymyr Katedraline’e yakın merkezi otelde 5 yıldız konforuna sahip bir konaklama tesisidir.  Kapalı yüzme havuzu, sauna, spor salonu gibi sosyal olanaklara sahip bu otelde kablosuz internet erişimi de mevcut. Otelin Temmuz ayı çift kişilik konaklaması 577 TL'den başlıyor.

Villa Elena Hotel and Residences

Ukrayna’nın tatil şehri Yalta’nın en ihtişamlı otellerinden biri Villa Elena. Tarihi binada konaklarken kendinizi Çarlık Rusya’sının ihtişamlı günlerinde gibi hissedebilirsiniz. 5 yıldızlı bu otelde her türlü konforu bulmanız mümkün. Otelin Temmuz ayında çift kişilik konaklama ücreti 3900 TL’de başlıyor.

Boutique Hotel Riviera on Podol

Kiev’in şehir içi bir başka butik oteli de Buutique Hotel Riviera on Podol. 4 yıldızlı bu otel şehir merkezinde ve yürüyerek pek çok turistik yeri ziyaret edebilirsiniz. Bu otelin Temmuz ayı çift kişilik konaklama ücreti 403 TL’den başlıyor.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1482 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar