• Anasayfa
  • Bilgi
  • İstanbul şimdi Bari ve San Francisco’ya daha da yakın

İstanbul şimdi Bari ve San Francisco’ya daha da yakın

muratekinay

Dünyanın dört bir yanında uçuş ağını hızla geliştiren Türk Hava Yolları şimdi İstanbul’dan San Francisco ve Bari’ye direkt uçuyor. THY, yeni açılan hatlarla gitgide genişleyen uçuş ağına İtalya’nın en önemli ulaşım noktalarından Bari’yi ve dünyanın en büyük teknoloji merkezlerinden San Francisco’yu da ekledi.

İçindekiler

İtalya’da 10. destinasyon Bari

Avrupa’nın en çok ziyaretçi çeken ülkeleri arasında ilk sıralarda yer alan İtalya’nın Bari şehrine uçuşlarını başlatan Türk Hava Yolları bu yeni destinasyonla ülkede Roma, Venedik, Cenova, Napoli, Torino, Milano, Katanya, Bologna ve Pisa ile birlikte toplamda 10 noktaya İstanbul’dan direkt uçmuş olacak. Karşılıklı düzenlenen haftalık seferler Salı, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri İstanbul’dan yerel saatle 13:25’te, Bari’den ise 15:25’te hareket edecek.

Bari

Lezzet diyarına yolculuk

Lezzetli pizza ve makarnaların anavatanı İtalya’nın Napoli’den sonra en büyük ikinci kenti Bari, konumu ve işlek limanıyla tarih boyunca bölgenin en önemli ticaret merkezlerinden biri oldu. Şehrin en dikkat çeken özelliklerinden biri ise, dama tahtası şeklindeki planı. Şehirde dolaşırken cadde ve sokakların dizilişine dikkat ederseniz, bu sıradışı planı hemen fark edersiniz. Akdeniz ikliminin şekillendirdiği bu liman kentinde mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında Noel Baba olarak da bilinen Aziz Nikola adına inşa edilen Aziz Nikola Bazilikası, irili ufaklı teknelerin sıralandığı Porto Veccihio (Eski Liman) ve Porto Nuovo (Yeni Liman) ile tarihi dar sokaklar geliyor. Bari’de gezmek için en ideal araçsa, bisiklet. Şehrin keyfini sürmek için kent merkezinde bulunan dükkanlardan çok uygun fiyata bisiklet kiralayabilirsiniz. Kentin tarihini yakından görmek ve tanımak isterseniz, şehir merkezinde bulunan Bari Arkeoloji Müzesi’ni gezebilirsiniz. Biraz daha farklı ve heyecan verici bir deneyim yaşamak içinse kentin en dikkat çekici adreslerinden olan Adrenalin Zone’da tırmanış gibi farklı sporları deneyebilirsiniz.

Uçak Bileti

 

Silikon Vadisi’ni Türk Hava Yolları ile keşfedin

Dünyaca ünlü şarapları, Amerikan film endüstrisinin kalbi Hollywood ve Malibu gibi yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı sahilleriyle Batı Amerika’nın en dikkat çekici destinasyonların biri olan Los Angeles’ın ardından şimdi de San Francisco’ya direkt uçmaya başlayan Türk Hava Yolları, Kaliforniya’nın en gözde iki destinasyonunu İstanbul’a bağlıyor. Tarihsel ve kültürel benzerlikleriyle öne çıkan İstanbul ve San Francisco’yu buluşturan Safranbolu B777 – 300 uçağını bu seferler için özel olarak giydiren Türk Hava Yolları, sislerle çevrili tepeleriyle misafirlerini karşılayan San Francisco’ya Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma ve Pazar olmak üzere haftanın beş günü karşılıklı uçuyor. Seferler İstanbul’dan yerel saat ile 13:05’te, San Francisco’dan ise 18:10’da gerçekleşiyor. Kentte yılın her dönemi etkili olan siste kimi zaman kaybolan ve sonra tekrar beliren ünlü Golden Gate Köprüsü, kendine has mimarisi ile dikkat çeken az katlı evleri, dik yokuşlu sokakları ve yılda 1 milyona yakın ziyaretçiyi kendisine çeken Alkatraz Hapishanesi ile dünyanın en heyecan verici şehirlerinden San Francisco’ya Türk Hava Yolları’nın direkt seferleri ile uçma ayrıcalığını yaşamak için acele edin. Hemen tıklayın, Stanford gibi dünyaca ünlü üniversitelerin, Apple, Google ve diğer birçok teknoloji devinin yanı başında bulunan San Francisco’yu en hızlı, en rahat ve en ekonomik alternatiflerle keşfetmenin keyfini yaşayın.

San Francisco


muratekinay
Murat Ekinay
452 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN