Yeni yıla nasıl girerseniz öyle geçermiş derler. Yeni yıla farklı bir şehir ya da ülkede girip bütün yıl gezmek gibi hayaller kuranlar eminim vardır. Ancak iş yoğunluğu ya da farklı sebeplerle henüz yılbaşı programı yapamamış olabilirsiniz. Bir iki gün izin alarak yeni yılı uygun fiyatlarla karşılayabileceğiniz yerler çok. Üstelik bu mevsim otel fiyatlarının de uygun olduğunu hemen hatırlatalım.

İzmir ya da Çeşme (Gidiş dönüş 140 TL)

Yılbaşı tatili bu sene yok. Ancak bir iki gün öncesi ya da sonrası izin alarak kısa süreli bir tatil yapabilirsiniz. Örneğin Çeşme. Kışın Çeşme’de ne yapılır diye düşünmeyin. Kaplıcası, şifalı suları aslında kışın da Çeşme’yi cazip kılıyor. Alaçatı’da bazı mekanların yılbaşı programı var. Çeşme’de açık oteller de şimdiden yılbaşı gala programı yapmış. İzmir için Çarşamba ya da Perşembe gidiş, Pazar günü de dönüş bilet fiyatları her şey dahil 130-140 TL aralığında.

Kütahya-Afyon (Tek yön 60 TL'ye bilet var)

Kışın aranan tatil bölgelerinden biri de Kütahya ve Afyon tarafları. Burada çok sayıda lüks ve konforlu, isteyenler için de daha ekonomik kaplıca otelleri var. Afyon ve Kütahya’ya gidenlerin kullandığı Zafer Havalimanı için bilet araması yaptım ve fiyatlar kışın diğer zamanlarına göre bile daha ekonomik. Örneğin 1 Ocak Pazar dönüş için 60 TL’ye bilet var.

Yılbaşı için son dakika fırsatları

 

Kıbrıs (Gidiş dönüş 300 TL)

Yılbaşının en popüler adreslerinden biri de Kıbrıs. Otellerin pek çoğu yılbaşı gala programı yapıyor. Gündüz de havuz, spa gibi seçeneklerle de kendinizi şımartabilirsiniz. Kıbrıs bilet fiyatları da uygun. Hele ki Pazartesi ya da salı günü dönmeyi göze alırsanız gidiş dönüş 300 TL’ye bilet bulabilirsiniz.

Yılbaşı için son dakika fırsatları

Kayseri (Erciyes) (Gidiş dönüş 149 TL)

Yılbaşında kayak severler için de Kayseri Erciyes’i önerebiliriz. Erciyes’te yılbaşında kar bekleniyor. Yani pistlerin tam kayacak kıvamda olacağı tahmin ediliyor. Üstelik gidiş dönüş her şey dahil 149 TL’ye bilet var. Şimdiden otel rezervasyonu yapmaya ne dersiniz?

Yılbaşı için son dakika fırsatları

 

Antalya (Gidiş dönüş 139 TL)

Antalya’da yılbaşında konforlu bir tatil yapabileceğiniz o kadar çok otel var ki. Otellerin geneli yılbaşı akşamı özel balo da düzenliyor. Hem otel fiyatları hem de uçak bileti fiyatları çok yüksek değil. Antalya için Pazar günü 70 TL’ye bile dönüş bileti var. Gidiş dönüş her şey dahil Antalya’da yılbaşı tatili yapmak için uçak biletine ayıracağınız bütçe gidiş dönüş her şey dahil 150 TL dolaylarında. İzmir gidiş dönüş 139 TL Çarşamba gidiş Pazar dönüş dönüş fiyatları da ortalama 70-80 TL dolayında çok pahalı değil gidiş daha ucuz.

Yılbaşı için son dakika fırsatları

Not: Fiyatlar anlıktır. Özellikle yılbaşı gibi tatil dönemlerinde fiyatlarlarda hızlı değişiklikler olabilir. Önceki gün ya da sonraki gün aramalarına bakarak daha ekonomik bilet fiyatlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2315 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.