Adıyaman Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Adıyaman Hakkında

Adıyaman Kommagene Krallığı’nın kalıntıları ve Nemrut dağıyla ünlü bir şehrimizdir. Nemrut Dağı turizmi sayesinde yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği bir şehirdir. Bu dağa kent merkezinden kalkan Kültür Bakanlığı’na bağlı servis minibüsleriyle çıkılır. Belli bir noktadan sonra özel arabanızla çıkmanıza izin verilmez. Dağın zirvesinde MÖ 62 yılında yaptırılmış ve bugün hala ayakta duran heykeller bulunur. Turlar genelde güneşin batışına ya da doğuşunu izlemeye yönelik yapılır. Şehirde ayrıca Nemrut Milli Parkı içerisinde bulunan Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü ve şehir merkezindeki Ulu Cami ile St. Paul Süryani Kilisesi gezilebilir.
273 bin nüfuslu Adıyaman’da yazları sıcak ve kurak geçen, kışları ise soğuk geçen karasal iklim hüküm sürer. Kentte turizm dışında bir başka gelir de besi hayvancılığından elde edilir. Son yıllarda besi çiftliklerinin sayısı artmıştır. Adıyaman Havalimanı’ndan sadece iç hat uçuşları yapılabilir ve şehir merkezine otobüs seferleri vardır. Adıyaman Üniversitesi’nin eğitim verdiği kentin, plaka kodu ise 02’dir. Adıyaman’a bağlı ilçeler ise şunlardır: Besni, Çelikhan, Gerger, Sincik, Tut, Kahta, Gölbaşı, Samsat.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adıyaman varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adıyaman uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Adıyaman uçuşları Adıyaman Havalimanı'na düzenleniyor.

Adıyaman yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Adıyaman 50 dakika, Ankara-Adıyaman 1 saat, Antalya-Adıyaman 1 saat 20 dakika, Bodrum-Adıyaman 1 saat 50 dakika, Gaziantep-Adıyaman 30 dakika, İstanbul-Adıyaman 1 saat 40 dakika, İzmir-Adıyaman 1 saat 50 dakika, Trabzon-Adıyaman 1 saat 10 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Adıyaman uçuşu düzenliyor?

AnadoluJet İstanbul, Ankara şehirlerinden direkt Adıyaman uçuşları düzenliyor. Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Adıyaman uçuşları düzenliyor.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
17ºC
29ºC
Çar
Per
21ºC
33ºC
Per
Cum
20ºC
34ºC
Cum
Cmt
18ºC
35ºC
Cmt
Paz
16ºC
32ºC
Paz
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi