Denizli Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Denizli Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Denizli Hakkında

Ege Bölgesi'nin 566 binlik nüfusuyla en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir. Son yıllarda sanayisi hızlı gelişen kent Pamukkale, travertenleriyle ünlenmiştir. Bünyesindeki karbonatlı su nedeniyle bembeyaz bir örtüye bürünmüş Pamukkale, UNESCO tarafından da Dünya Kültür Mirası listesine alınmıştır. Burada çok sayıda kaplıca oteli bulunur. Pamukkale neredeyse yılın her mevsimi yerli yabancı turist akınına uğrar. Denizli'de ayrıca Hierapolis Antik Kenti, Yeşildere Şelalesi, Keloğlan Mağarası ve Kırmızı Su gibi yerler de gezilebilir. Denizli'de yazın sıcak ve kurak, kışın soğuk geçen bir iklim hüküm sürer. Ege Bölgesi'nin deniz ılımanlığı etrafındaki dağlar nedeniyle şehre ulaşmaz. Kente havayolu, karayolu ve tren yolu ile ulaşım sağlanabilir. Havayolu ulaşımı Çardak Havalimanı'ndan yapılır. Kent merkezine uzaktır. Ancak HAVAŞ seferleri yapılmaktadır.

Plaka kodu 20 olan Denizli'de Pamukkale Üniversitesi eğitim hizmeti vermektedir. Denizli'ye bağlı ilçeler ise şunlardır: Honaz, Kale, Buldan, Sarayköy, Acıpayam, Akkök, Çardak, Çivril, Sarayköy, Serinhisar, Babadağ, Baklan, Bekili, Bozkurt, Çameli ve Tavas.

Havalimanından Denizli Şehir Merkezine Ulaşım

Denizli’de şehir merkezine 63 kilometre uzaklıkta yer alan, iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren Denizli Çardak Havalimanı bulunuyor. Sivil ve askeri kategoride hizmet veren Denizli Çardak Havalimanı, kendi açık otoparkına sahip olmakla birlikte şehir merkezine gidebilmeniz için çeşitli alternatifleri de sizlere sunuyor. Aynı şekilde şehir merkezinden Denizli Çardak Havalimanı’na gidiş için de aynı alternatifleri kullanmanız mümkün.

Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs, servis, taksi ve araç kiralama gibi ulaşım imkanlarıyla gidebileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün. Yaklaşık 45 dakikalık uzaklıkta bulunan şehir merkezine gidebilmeniz için uçağınız indiği andan itibaren ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren Pamukkale Taksi firmasının araçları sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehrin merkezine otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile yaklaşık 45 dakika süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Otobüslere uçağınızdan iner inmez ulaşabilir ve bekleme yapmadan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise yolcu servisleri. Türk Hava Yolları’na ait yolcu servisleri ile hem havalimanından şehir merkezine hem de şehir merkezinden havalimanına gitmeniz oldukça kolay.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerden araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Denizli Çardak Havalimanı içinde bulunan araç kiralama firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz. Hizmet veren firmalar arasında; Avis, Baytur, Budget, Europcar ve Varlık yer alıyor.

24 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Denizli

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Denizli uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Denizli varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Denizli uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Denizli uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Denizli uçuşları Çardak Havalimanı'na düzenleniyor.

Denizli yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Denizli 1 saat, Ankara-Denizli 1 saat 20 dakika, Antalya-Denizli 50 dakika, Bodrum-Denizli 50 dakika, Gaziantep-Denizli 1 saat 20 dakika, İstanbul-Denizli 1 saat 10 dakika, İzmir-Denizli 50 dakika, Trabzon-Denizli 1 saat 50 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Denizli uçuşu düzenliyor?

Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Denizli uçuşları düzenliyor. Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Denizli uçuşları düzenliyor. AnadoluJet İstanbul şehirlerinden direkt Denizli uçuşları düzenliyor.

Denizli Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
20ºC
29ºC
Çar
Per
18ºC
32ºC
Per
Cum
16ºC
34ºC
Cum
Cmt
19ºC
34ºC
Cmt
Paz
11ºC
33ºC
Paz
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Denizli Alternatif Ulaşım
Para birimi