Ankara Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Orta
Orta
Ekonomik
Ekonomik
Üst
Üst
Lüks
Lüks
Minibüs
Minibüs
Elektrik
Elektrik

Ankara Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Ankara
Araç Sınıfları:Orta, Ekonomik, Üst, Lüks, Minibüs, Elektrik
Kiralama Noktaları40
Havalimanı Konumları:Esenboğa Havalimanı
Popüler Acenteler:Otocar
Ankara Hakkında

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, aynı zamanda ülkenin en kalabalık ikinci kenti olması bakımından önemli bir yere sahip. Özellikle Kurtuluş Savaşı sırasında hayati bir rol oynayan kentin sürdürülen mücadelenin merkezi olması bugünkü siyası konumunu belirleyerek, başkent olmasını sağladı. Şehrin geçmişine baktığımızda yerleşime ait izler milattan önce 3 binli yıllara uzanıyor. Bu da kentin Anadolu’da hüküm süren bütün medeniyetlerin izlerini taşıdığını ve bugün dahi Ankara’nın çehresi olduğunu gösteriyor.

Ankara denilince akla milli mücadele kadar kentin kültürünü oluşturan Seğmenler de gelir. Bu kültürün izini sürmek ve Ankara’yı oluşturan tarihi keşfetmek için mutlaka araç kiralama planını uygulamalısınız. Bu şekilde hem rahat hem de hızlı bir keşif sürecine imza atabilirsiniz.

Ankara’ya gidildiğinde ilk gidilmesi gereken yerlerden olan Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir, her gün binlerce insan tarafından ziyaret edilmeye devam ediyor.  Çankaya ilçe sınırlarında yer alan anıt mezar, 1953 yılında ilk olarak ziyarete açıldı. Ankara’da ayrıca Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Kalesi, Etnografya Müzesi, Kocatepe Camii, Hacı Bayram Veli Camisi, Kızılay Meydanı, Hamamönü, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Ankara Cumhuriyet Müzesi, Tabiat Tarihi Müzesi, Pembe Köşk, Augustus Tapınağı gibi daha birçok yeri ziyaret edebilirsiniz. Kentin doğal alanlarını görmek isterseniz, Botanik Parkı, Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, Eymir Gölü, Mavi Göl, Mogan Gölü ve Atatürk Orman Çiftliği’ni  tercih edebilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular