Hakkari Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hakkari Hakkında

Türkiye'nin en doğusunda bulunan kentlerden birisi olan Hakkari, tarihi binlerce yıl öncesine dayanan çok eski bir yerleşim yeri. Tarih boyunca Persler, Sasaniler ve Osmanlı Devleti gibi farklı devletlerin egemenlik kurduğu kentte bu kültürlerin izini sürmek mümkün.

Karasal bir coğrafyanın hakim olduğu Hakkari'de karasal iklim hakim. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise genellikle soğuk ve kar yağışlı geçiyor. Kente ister karayolu isterseniz de havayolu ile ulaşım mümkün. Ayrıca demiryolu ile Van'a kadar gelerek buradan kısa sürede kente ulaşabilirsiniz. Sert iklim koşulları nedeniyle Hakkari'yi ziyaret etmek için en uygun dönemse ilkbahar ve yaz ayları.

Havalimanından Hakkari Şehir Merkezine Ulaşım

Hakkâri’nin en büyük ilçesi Yüksekova’da bulunan Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile kent merkezi arasında 92 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Yolcular, havalimanından taksilere veya minibüslere binerek şehir merkezine ulaşabiliyorlar.

Taksi

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda tüm gün yolcu bekleyen taksiler konforlu ve sorunsuz bir seyahat için tercih edilebilir. Özellikle minibüs seferlerinin kısıtlı olması ve yolculuğun uzun sürmesi nedeni ile yolcuların büyük bölümü taksileri tercih ediyor.

Minibüs

Minibüsler, havalimanından şehir merkezine yolcu taşımak için günde sadece 2 sefer düzenliyor. Çalışma saatlerini uçakların geliş saatine göre belirleyen minibüslerin net bir zaman çizelgesi bulunmuyor. Gelen yolcu terminalinin önünden kalkan minibüsler ile Hakkâri kent merkezine yaklaşık 1 buçuk saatte gidebiliyorsunuz. Minibüslerde nakit olarak ödeme yapabilirsiniz.

16 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Hakkari uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Hakkari varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Hakkari uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Hakkari uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Hakkari uçuşları Hakkari Yüksekova Havalimanı'na düzenleniyor.

Hakkari yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Hakkari 1 saat 30 dakika, Ankara-Hakkari 1 saat 50 dakika, Antalya-Hakkari 1 saat 20 dakika, Bodrum-Hakkari 1 saat 40 dakika, Gaziantep-Hakkari 1 saat, İstanbul-Hakkari 1 saat 40 dakika, İzmir-Hakkari 1 saat 50 dakika, Trabzon-Hakkari 1 saat sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Hakkari uçuşu düzenliyor?

AnadoluJet Ankara şehirlerinden direkt Hakkari uçuşları düzenliyor. Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Hakkari uçuşları düzenliyor.

Hakkari Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
9ºC
25ºC
Çar
Per
10ºC
28ºC
Per
Cum
10ºC
28ºC
Cum
Cmt
9ºC
27ºC
Cmt
Paz
8ºC
25ºC
Paz
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Hakkari Alternatif Ulaşım
Para birimi