Hakkari Uçak Bileti Ara

En güzel Hakkari yolculuğu,
en uygun uçak biletiyle başlar!

Sizin için Seçtiğimiz Hakkari Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hakkari Hakkında

Türkiye'nin en doğusunda bulunan kentlerden birisi olan Hakkari, tarihi binlerce yıl öncesine dayanan çok eski bir yerleşim yeri. Tarih boyunca Persler, Sasaniler ve Osmanlı Devleti gibi farklı devletlerin egemenlik kurduğu kentte bu kültürlerin izini sürmek mümkün.

Karasal bir coğrafyanın hakim olduğu Hakkari'de karasal iklim hakim. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise genellikle soğuk ve kar yağışlı geçiyor. Kente ister karayolu isterseniz de havayolu ile ulaşım mümkün. Ayrıca demiryolu ile Van'a kadar gelerek buradan kısa sürede kente ulaşabilirsiniz. Sert iklim koşulları nedeniyle Hakkari'yi ziyaret etmek için en uygun dönemse ilkbahar ve yaz ayları.

Havalimanından Hakkari Şehir Merkezine Ulaşım

Hakkâri’nin en büyük ilçesi Yüksekova’da bulunan Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile kent merkezi arasında 92 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Yolcular, havalimanından taksilere veya minibüslere binerek şehir merkezine ulaşabiliyorlar.

Taksi

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda tüm gün yolcu bekleyen taksiler konforlu ve sorunsuz bir seyahat için tercih edilebilir. Özellikle minibüs seferlerinin kısıtlı olması ve yolculuğun uzun sürmesi nedeni ile yolcuların büyük bölümü taksileri tercih ediyor.

Minibüs

Minibüsler, havalimanından şehir merkezine yolcu taşımak için günde sadece 2 sefer düzenliyor. Çalışma saatlerini uçakların geliş saatine göre belirleyen minibüslerin net bir zaman çizelgesi bulunmuyor. Gelen yolcu terminalinin önünden kalkan minibüsler ile Hakkâri kent merkezine yaklaşık 1 buçuk saatte gidebiliyorsunuz. Minibüslerde nakit olarak ödeme yapabilirsiniz.

Hakkari Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
2ºC
16ºC
Cmt
4ºC
20ºC
Paz
6ºC
21ºC
Pzt
6ºC
24ºC
Sal
7ºC
25ºC
Uçuş Süreleri
Para birimi
x