Şırnak Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Şırnak Hakkında

Güney Doğu Anadolu'da yer alan yaklaşık 300.000 nüfuslu bir ilimizdir. Suriye ve Irak sınırında bulunan Şırnak'ta, Habur Sınır Kapısı da bulunmaktadır. Karasal iklimin etkileri yoğun bir şekilde görülür. Kışlar kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. İlin güney kısmında kış biraz daha ılık seyreder.

Rivayetlere göre Nuh Tufanı'ndan daha önceki zamanlarda yerleşimin olduğuna inanılan Şırnak'ta Babil, Asur, Abbasi, Selçuklu, Osmanlı gibi sayısız medeniyet hüküm sürmüştür. Finik, Şah, Babil, Kasrik ve Bazebde ören yerleri Şırnak ve insanlık tarihini aydınlatan yerlerden bazılarıdır. Cizre Kalesi, Şah Kalesi, Said Bey Kalesi, Babil Kalesi ve Finik Kalesi bölgede bulunan kalelerdir. Şehrin simgesi olan Cudi Dağı, Nuh'un gemisinin oturduğu dağ olarak da rivayet edilir, ayrıca Nuh Peygamber Türbesi de Şırnak'tadır. Şırnak'a yapılan ziyaretlerde kutlık, serbıdev, perdepilav, kipe, hekeheşandi, şımşıpe ve meyre gibi yöreye özgü yemeklerden tatmanızı tavsiye ederiz.

Şerafettin Elçi Havalimanı'nın bulunduğu şehre hava, kara ve demir yolu ile ulaşmak mümkündür. Şehir merkezi dışında trafik görülmez. Beytüşşebap, Cizre, Güçlükonak, İdil, Silopi, Uludere ve Şırnak (il merkezi) olmak üzere toplam 7 ilçesi vardır.

Havalimanından Şırnak Şehir Merkezine Ulaşım

Şırnak’ta, Cizre İdil karayolu üzerinde bulunan ve şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı iç hat seferleriyle hizmetini sürdürüyor. Sivil kategoride hizmet veren Şerafettin Elçi Havalimanı, otoparkı sayesinde aracınızı belirli bir süre bırakma olanağı da sunuyor ve kent merkezine ulaşım için farklı seçenekleriniz var.

Şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta bulunan Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma araçları ve taksi gibi olanaklarla ulaşabileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün.

Taksi

Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksi. Şırnak gibi trafik yoğunluğunun daha az olduğu bir kentte olduğunuzu da hesaba kattığınızda taksiler ulaşım için en rahat alternatifler arasında ilk sırada geliyor.

Otobüs

Terminal binasına yakın kalkan otobüsler özellikle günün erken saatlerinden akşam geç saatlere dek kullanabileceğiniz alternatif araçlardan. Taksi ve diğer seçeneklere kıyasla daha ekonomik olan otobüslerle kısa sürede Şırnak'ın merkezinde olabilirsiniz.

02 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Şırnak uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Şırnak varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Şırnak uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Şırnak uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Şırnak uçuşları Şerafettin Elçi Havalimanı'na düzenleniyor.

Şırnak yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Şırnak 1 saat 10 dakika, Ankara-Şırnak 1 saat 40 dakika, Antalya-Şırnak 1 saat 10 dakika, Bodrum-Şırnak 1 saat 30 dakika, Gaziantep-Şırnak 1 saat 20 dakika, İstanbul-Şırnak 1 saat 30 dakika, İzmir-Şırnak 1 saat 30 dakika, Trabzon-Şırnak 1 saat 20 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Şırnak uçuşu düzenliyor?

AnadoluJet Ankara şehirlerinden direkt Şırnak uçuşları düzenliyor. Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Şırnak uçuşları düzenliyor.

Şırnak Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
17ºC
34ºC
Çar
Per
19ºC
35ºC
Per
Cum
19ºC
35ºC
Cum
Cmt
19ºC
35ºC
Cmt
Paz
17ºC
34ºC
Paz
Uçuş Süreleri
1s 10dk
1s 40dk
1s 10dk
1s 30dk
1s 20dk
1s 30dk
1s 30dk
1s 20dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Şırnak Alternatif Ulaşım
Para birimi