Şırnak Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Şırnak Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Şırnak Hakkında

Güney Doğu Anadolu'da yer alan yaklaşık 300.000 nüfuslu bir ilimizdir. Suriye ve Irak sınırında bulunan Şırnak'ta, Habur Sınır Kapısı da bulunmaktadır. Karasal iklimin etkileri yoğun bir şekilde görülür. Kışlar kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. İlin güney kısmında kış biraz daha ılık seyreder.

Rivayetlere göre Nuh Tufanı'ndan daha önceki zamanlarda yerleşimin olduğuna inanılan Şırnak'ta Babil, Asur, Abbasi, Selçuklu, Osmanlı gibi sayısız medeniyet hüküm sürmüştür. Finik, Şah, Babil, Kasrik ve Bazebde ören yerleri Şırnak ve insanlık tarihini aydınlatan yerlerden bazılarıdır. Cizre Kalesi, Şah Kalesi, Said Bey Kalesi, Babil Kalesi ve Finik Kalesi bölgede bulunan kalelerdir. Şehrin simgesi olan Cudi Dağı, Nuh'un gemisinin oturduğu dağ olarak da rivayet edilir, ayrıca Nuh Peygamber Türbesi de Şırnak'tadır. Şırnak'a yapılan ziyaretlerde kutlık, serbıdev, perdepilav, kipe, hekeheşandi, şımşıpe ve meyre gibi yöreye özgü yemeklerden tatmanızı tavsiye ederiz.

Şerafettin Elçi Havalimanı'nın bulunduğu şehre hava, kara ve demir yolu ile ulaşmak mümkündür. Şehir merkezi dışında trafik görülmez. Beytüşşebap, Cizre, Güçlükonak, İdil, Silopi, Uludere ve Şırnak (il merkezi) olmak üzere toplam 7 ilçesi vardır.

Havalimanından Şırnak Şehir Merkezine Ulaşım

Şırnak’ta, Cizre İdil karayolu üzerinde bulunan ve şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı iç hat seferleriyle hizmetini sürdürüyor. Sivil kategoride hizmet veren Şerafettin Elçi Havalimanı, otoparkı sayesinde aracınızı belirli bir süre bırakma olanağı da sunuyor ve kent merkezine ulaşım için farklı seçenekleriniz var.

Şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta bulunan Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma araçları ve taksi gibi olanaklarla ulaşabileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün.

Taksi

Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksi. Şırnak gibi trafik yoğunluğunun daha az olduğu bir kentte olduğunuzu da hesaba kattığınızda taksiler ulaşım için en rahat alternatifler arasında ilk sırada geliyor.

Otobüs

Terminal binasına yakın kalkan otobüsler özellikle günün erken saatlerinden akşam geç saatlere dek kullanabileceğiniz alternatif araçlardan. Taksi ve diğer seçeneklere kıyasla daha ekonomik olan otobüslerle kısa sürede Şırnak'ın merkezinde olabilirsiniz.

03/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şırnak Otelleri
Şırnak Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
24ºC
40ºC
Paz
Pzt
22ºC
37ºC
Pzt
Sal
24ºC
37ºC
Sal
Çar
25ºC
40ºC
Çar
Per
24ºC
40ºC
Per
Uçuş Süreleri
1s 10dk
1s 40dk
1s 10dk
1s 30dk
1s 20dk
1s 30dk
1s 30dk
1s 20dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x