Ana sayfa   Otel   Türkiye   Marmaris - Fethiye (bölge)
1.286 tesis
  Muğla
10 tesis
  Bodrum

Bodrum Otelleri

En uygun Bodrum otel fiyatları arasında sıralama ve karşılaştırma yapabilir, en ucuz Bodrum otellerini listeleyebilirsiniz.

 1. GRAND YAZICI TORBA BEACH CLUB

  Kilise Mevkii Hosgoru Sokak No 3, Bodrum, Türkiye 48400

  Kahvaltı seçenekli
  Mükemmel! (5,0)

  4 değerlendirmeye göre
 2. Azka Hotel

  Bardakci Koyu

  Yarım pansiyon seçenekli
  İyi (3,5)

  370 değerlendirmeye göre
 3. Doria Hotel Bodrum

  Gundonumu Mevkii Bitez

  Kahvaltı seçenekli
  Harika! (4,5)

  168 değerlendirmeye göre
 4. Grand Yazıcı Hotel Bodrum - Butik Otel

  Yokuşbaşı Mah. 1836 Sok. No: 8

  Yarım pansiyon, Kahvaltı seçenekli
  Harika! (4,5)

  240 değerlendirmeye göre
 5. Bodrium Otel & Spa

  Buyuk Iskender Cad. No:13

  Kahvaltı seçenekli
  Harika! (4,5)

  97 değerlendirmeye göre
 6. Gardens of Babylon Well - Being Resort

  Kadıkalesi Mevkii Turgutreis

  Kahvaltı seçenekli
  Çok iyi! (4,0)

  76 değerlendirmeye göre
 7. The Marmara Bodrum

  Yokuşbaşı Mah. Suluhasan Cad. No:18

  Kahvaltı seçenekli
  Harika! (4,5)

  440 değerlendirmeye göre
 8. Sandima 37 Suites

  Atatürk Caddesi No:37

  Kahvaltı seçenekli
  Mükemmel! (5,0)

  168 değerlendirmeye göre
 9. Royal Asarlık Beach Hotel & Spa

  Adnan Menderes Caddesi 48400 Gumbet

  Her şey dahil seçenekli
  Çok iyi! (4,0)

  860 değerlendirmeye göre
 10. Kempinski Hotel Barbaros Bay

  Kizilagac Koyu Gerenkuyu Mevkii Yaliciftlik

  Kahvaltı seçenekli
  Harika! (4,5)

  433 değerlendirmeye göre

Bodrum Rehberi

Bodrum Hakkında

Bodrum, beyaz boyalı çatısız evleri, muhteşem koyları, hiç dinmeyen hafif esintisi ve gece hayatıyla Türkiye’nin en ünlü turizm bölgelerinden birisidir. Ünü artık Türkiye’yi de aşmış, dünyaya yayılmıştır. Cumhuriyetin ilk yıllarında küçük bir balıkçı köyüyken, özellikle sanatçıların ve ünlülerin tercih etmesiyle de popüler hale gelmiştir. Doğal klima olarak adlandırılan ve hiç dinmeyen esintisi ve akvaryumu andıran denizi, girintili çıkıntılı koyları Bodrum’un tercih edilmesinin en büyük sebebidir. Bir de çok ünlü eğlence hayatı vardır. Sayısız ünlü plajları, barları diskoları, tatilde eğlenmek isteyenleri de kendine çekmektedir. Bodrum’a özgü mor renkli begonvil çiçekleri ve çatısız beyaz evleri de Bodrum’u Türkiye’deki diğer yerlerden farklı kılar. Bodrum merkezinde çarşısı, Barlar Sokağı ve marina civarındaki kulüpleri ünlüdür. Gümbet’te eğlence sabaha kadar sürer ancak burası genelde İngilizlerin tercih ettiği bir yerdir. Türkbükü ise plaj partileri ve gece eğlenceleriyle ünlüdür. Son yıllarda Yalıkavak’daki mekanlarda popüler olmaya başladı. Özellikle Yalıkavak marina ve çevresinde ünlü yerler var. Bodrum’un tek handikabı semtleri arasındaki uzaklıktır. Yani Bodrum merkezde kalacaksanız Türkbükü ya da Yalıkavak’a gitmek için yaklaşık yarım saat yol gitmeniz gerekir. Yarımadanın parça parça koyları vardır ve bu koylardaki köyler, zamanla yazlıkçıların gözde yerleri olmuştur. Ancak neredeyse 24 saat süren dolmuş taşımacılığı bu zor yolculuğu kolay hale getirir. Gecenin bir yarısı da rahatlıkla Türkbükü’den ya da Turgutreis’ten Bodrum merkeze gidip dönebilirsiniz. Biraz daha sakin bir tatil istiyorsanız Bitez ya da Torba tarafları tercih edilebilir.

Gezilecek Yerler:

Bodrum Kalesi: Bodrum merkezde ilçenin simgesidir. Kaleden manzara şahanedir. Gün içerisinde gezilebilir.

Suatlı Arkeoloji Müzesi: Kalenin içinde Bodrum ve çevresindeki batıkların toplanmasıyla oluşturulmuş bir müzedir. Canlandırmaları ve eserleri güzeldir.

Yat Limanı: Bodrum merkezdeki yat limanı ilçenin ilk yat limanıdır. Liman çevresinde mağaza, kafe restoran gibi yerler bulunur. Bodrum’da ayrıca Turgutreis ve Yalıkavak marinaları da vardır.

Bitez: Ünlü Ege türküsü Çökertme’ye konu olmuş Bodrum’un en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Denizi ve plajı güzeldir, diğer Bodrum beldelerine göre daha sakindir.

Turgutreis: Bodrum’un en uç burnundaki beldesidir. Büyük bir marinası ve çarşısı vardır. Bir dönemler Yunanistan ile krize neden olan ünlü Kardak kayalıkları da buradadır.

Yalıkavak: Marinası ve yazlıklarıyla ünlü Bodrum’un semtlerinden birisidir. Son yıllarda popülaritesi artmıştır. Rüzgar değirmenleri ve marinası gezilebilir.

Türkbükü: Son yıllarda Bodrum’un en popüler yeri olmuştur. Merkeze biraz uzak olsa da küçük koyundaki otelleri, plajları ve eğlence mekanları ünlülerin uğrak yeridir.

Zeki Müren Müzesi: Uzun yıllar Bodrum’da yaşamış ünlü şarkıcı Zeki Müren’in evi, vefatından sonra müzeye dönüştürülmüştür. Bodrum merkezdedir.

Gümüşlük: Balık restoranlarıyla ünlü koyudur. Bodrum’un en güzel gün batımı manzarasının seyredildiği yerdir.

Gece Hayatı:

Bodrum, Türkiye’de gece hayatının en renkli olduğu yazlık merkezidir. Öyle ki ilçe genelinde neredeyse yüzlerce mekan vardır. Yazın ünlü sanatçıların konserleri ve gösterileri de düzenlenir. Bodrum merkezde Barlar Sokağı ve Halikarnas Disco en eski eğlence yerleridir. Marina ve çevresi Küba Bar gibi yerlerde de akşamları önce yemek yiyip sonra eğlenceye geçilebilir. Marina da yaz akşamları canlı müzikler düzenlenir. Türkbükü’nün akşamüzeri plaj partileri ünlüdür. Aynı plajda akşam yemeğinden sonra masalar toplanır ve sabaha kadar süren eğlenceler başlar. Yalıkavak marinada ise ünlü restoranlar açılmıştır. Yine Turgutreis Marina da yemek yeme mekanları bulunur. Bodrum’un en ünlü balıkçıları Gümüşlük’tedir. Burada neredeyse denizin üzerinde balık yiyebileceğiniz süslemeleriyle dikkat çeken restoranlar vardır. Bodrum merkezden kalkan ve çılgın eğlencelerin düzenlendiği disko gemisi Katamaran da gelenekselleşen bir mekan olmuştur. Gümbet çok hareketlidir ancak genelde İngilizler gider. Türklerin tercih ettiği yerlerin başında Türkbükü ve Yalıkavak gelir. Buralarda mekanlar biraz pahalıdır.

Ulaşım:

Bodrum Milas Havalimanı şehir merkezine 32 km uzaklıktadır, yolculuk yaklaşık yarım saat sürer. Havaş servisleri vardır ve bazı uçak firmalarının da merkeze ve Turgutreis gibi semtlere de servisleri bulunur. Havayolu özellikle yazın çok yoğundur. Bodrum’da merkez ile diğer ilçeleri ve semtleri arasında minibüs taşımacılığı yaygındır. Merkezden tüm semtlere minibüsle gidilebilir. Yine taksi ya da araç kiralama seçeneği kullanılabilir. Şehirlerarası otobüs firmaları da yazın Bodrum seferlerini arttırır.

Bunları yapmadan dönmeyin:

Gulet tekne turu yapmadan

Bodrum Kalesi’ne çıkmadan

Bodrum Çarşısı’nda gezmeden

Gümüşlük’te balık yemeden

Yalıkavak ve Turgutreis marinalarını görmeden 

Katamaran’da eğlenmeden

Türkbükü’ne gitmeden

Bitez sahilinde gezinmeden dönmeyin. 

Alışveriş:

Bodrum’da ünlü markaların mağazaları bulunur. Onun dışında Bodrum çarşıda yöresel ürünler, süs eşyaları ya da el yapımı ayakkabı sandalet vs yapan dükkanlar vardır. Bodrum’a özgü kabaktan lambalar, el işi bahçe balkon süslerini pek çok çarşıda bulabilirsiniz. Turgutreis ya da Bitez pazarından Bodrum’a özgü şallar, örtüler vs bulabilirsiniz. Türkbükü’ndeki mağazalarda da plaj elbiseleri, mayo ve bikini seçenekleri çok fazladır.

x