Kahramanmaraş Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kahramanmaraş Hakkında

İstiklal madalyalı şehirlerimizden olan Kahramanmaraş, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin yaklaşık 1.065.000'lik nüfusu ile en kalabalık şehirlerinden biridir.

Kahramanmaraş konum olarak farklı bölgelerin kesişme noktasında yer aldığından dolayı ikliminde de çeşitlilik görülür. Genel iklim olarak karasal ile Akdeniz iklimi arasında geçiş iklimi yaşandığını söyleyebiliriz. Kışları özellikle güney kesimlerde daha ılıman geçer. Yazları sıcaklık zaman zaman 30 °C'nin üstüne çıkmaktadır.

Kahramanmaraş konumu itibariyle çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış topraklarda kurulmuştur. M.Ö. yapılmış olan Kahramanmaraş Kalesi ve o zamandan bugüne kadar olan medeniyetlere ait eserlerin sergilendiği Kahramanmaraş Müzesi gibi tarihsel değerler bu şehrin vazgeçilmezlerindendir. Eshab-ı Kehf Külliyesi, Hurman Kalesi, Elbistan Ulu Cami kentte yer alan ve görülmesi gereken tarihi yapılardan sadece birkaçıdır. İlin adı duyulduğunda akla ilk olarak Maraş dövme dondurması gelmektedir. Maraş pilavı, Maraş Paçası da tadılması gereken yemekleridir.

Elbistan, Afşin ve şehir merkezi dahil olmak üzere toplam 10 tane ilçesi vardır. Şehre kara ve demir yoluna ek olarak. Kahramanmaraş Havalimanı ile hava yolundan da düzenli olarak ulaşım sağlanabilir.

Havalimanından Kahramanmaraş Şehir Merkezine Ulaşım

Kahramanmaraş’ın Gaziantep-Pazarcık çevre yolu üzerinde yer alan Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine 5 kilometre mesafede bulunuyor. Kent ulaşımı için önemli bir yere sahip olan Kahramanmaraş Havalimanı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Yeşil Kuruluş Belgesi almaya hak kazanan havalimanlarından biri.

İstanbul ve Ankara ile karşılıklı seferleri olan Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine farklı ulaşım seçenekleri olmakla birlikte şehir merkezinden havalimanına gitmek için de alternatifleriniz mevcut.

Taksi

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksileri tercih edebilirsiniz. Havalimanından binebileceğiniz taksiler ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Diğer ulaşım seçeneklerine göre daha maliyetli olsa da taksilerle kısa sürede merkeze ulaşma şansına sahipsiniz.

Otobüs

Belediye otobüsleri ekonomik ulaşım tercihlerinden biri olarak seçenekler arasında bulunuyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği otobüsler ile havalimanından şehir merkezine ekonomik ve rahat şekilde gidebilirsiniz. Belediyenin uçak saatlerine göre ayarladığı otobüsler sayesinde uçağınız havalimanına indiği andan itibaren beklemeden şehir merkezine hareket edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Diğer bir seçeneğiniz ise araç kiralama. Havalimanında hizmet veren araç kiralama firmalarından istediğiniz aracı şoförlü veya şoförsüz olarak kiralayarak şehir merkezine kendiniz gitmeyi tercih edebilirsiniz. Havalimanında hizmet veren araç kiralama firmaları arasında; Tayfun Oto Kiralama, Auto46, Filo Rent A Car, Ketenoto Kiralama yer alıyor.

31 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kahramanmaraş uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kahramanmaraş varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kahramanmaraş uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kahramanmaraş uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Kahramanmaraş uçuşları Kahramanmaraş Havalimanı'na düzenleniyor.

Kahramanmaraş yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Kahramanmaraş 40 dakika, Ankara-Kahramanmaraş 1 saat 20 dakika, Antalya-Kahramanmaraş 1 saat, Bodrum-Kahramanmaraş 1 saat 40 dakika, Gaziantep-Kahramanmaraş 30 dakika, İstanbul-Kahramanmaraş 1 saat 30 dakika, İzmir-Kahramanmaraş 1 saat 40 dakika, Trabzon-Kahramanmaraş 1 saat 20 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Kahramanmaraş uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul, AnadoluJet Ankara şehirlerinden direkt Kahramanmaraş uçuşları düzenliyor.

Kahramanmaraş Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
13ºC
22ºC
Cmt
Paz
11ºC
19ºC
Paz
Pzt
11ºC
23ºC
Pzt
Sal
13ºC
23ºC
Sal
Çar
14ºC
24ºC
Çar
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Kahramanmaraş Alternatif Ulaşım
Para birimi