Bursa Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bursa Hakkında

Bursa 2 milyon 700 binlik nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık şehirlerindendir. Aynı zamanda en önemli sanayi kentlerimizden biridir. Şehirde Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yaptığı için çok sayıda Osmanlı eseri bulunur. Bunların en ünlüleri Ulu Cami, Emir Sultan Camii, tarihi evleriyle Cumalıkızık sayılabilir. Ayrıca Uludağ, Mudanya, Trilye, Oylat, Ulubat Gölü, İznik gibi yerler de gezilebilir. Bursa'da yazlar sıcak ve az yağışlı, kışlar ise orta soğuklukta ve yağışlı geçer. Yüksek yerlerde yağmur yerini kara bırakır. Bursa'da hava ulaşımı Yenişehir Havalimanı'ndan yapılır. Şehre uzaktır. Ancak otobüs seferleri yapılmaktadır. Ayrıca İstanbul'da Bursa'ya, deniz uçağı seferleri de yapılır. Yine İstanbul'a İDO ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin deniz otobüsü seferleri de yapılmaktadır. Şehir içinde metro ve tramvay ulaşımı vardır.

Türkiye'nin önemli sanayi kentlerinden biri olan Bursa'da, Tofaş-Fiat ve Oyak-Renault ve Karsan otomobil fabrikaları üretim yapmaktadır. Şehir tekstil üretimi konusunda da gelişmiştir. Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik ve Orhangazi Üniversiteleri yüksek eğitim veren kurumlardır. Bursa'nın plaka kodu 16'dır. Bursa'ya bağlı Orhangazi, Nilüfer, Mudanya, İnegöl, Mustafakemalpaşa, Yenişehir, Gürsu, Harmancık, Yıldırım, Büyükorhan, İznik, Keles, Karacabey, Kestel, Gemlik, Kestel, Orhaneli ilçeleri bulunur.

Havalimanından Bursa Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden olan Bursa, ulaşımında da alternatifler sunan bir şehir. Kentte Yenişehir Havalimanı hizmet verir. Buradan Ankara bağlantılı Türkiye’nin diğer şehirlerine uçuşlar yapılır. Ayrıca  şehir içi ulaşımda BURULAŞ adı altında Bursaray, Burtram raylı sistemleri, otobüs ve İstanbul gibi yakın şehirlere deniz otobüsü, deniz uçağı ve helitaksi gibi toplu ulaşım araçları bulunur. Şehir içinde tren ya da tramvay kullanılabilir.

Otobüs

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan 80 nolu belediye otobüsü ile şehir içi ulaşımı sağlanır. Otobüs kent merkezinden kalkar ve Ankara yolu üzerinden havaalanına kadar otobüs seferleri çok sık olmamakla birlikte düzenli olarak yapılıyor. Akşam saatlerinde ise otobüs seferi yoktur.

Taksi

Havaalanından Bursa merkeze ya da gideceğiniz yere gitmenin en pratik yolu taksidir. Havaalanının taksileriyle istediğiniz yere gidebilirsiniz. Havaalanı İznik’e yakın bir yerde konumlanmış.

Dolmuş

Otobüs ve taksinin yanı sıra Yenişehir ilçe merkezinden kalkan ve havaalanından geçip Bursa Doğu Garajı’na giden dolmuşlar da var.

Bursaray

Bursaray, Ankara yolu Kestel istasyonundan üniversiteyi de kapsayarak Mudanya’ya doğru giden raylı bir toplu ulaşım aracıdır. 38 istasyonu vardır ve toplam 39 km uzunluğunda bir alanı kapsar.

Burtram

Bursa şehir içinde Stadyum ile Heykel arasında gidip gelen ring sefer yapan nostaljik tramvay da var.

Budo

Bursa’dan Armutlu’ya ve İstanbul Kabataş’a giden deniz otobüsleri de bulunur. Deniz uçağı Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e ve yine Bandırma’dan Haliç’e gidip gelen ve denize inip kalkan deniz uçağı ulaşımı da bulunur.

Helitaksi

Yine Bursa’nın Nilüfer ilçesinden İstanbul’un Şişli ve Kadıköy semtlerine helikopter taşımacılığı da yapılır.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Bursa

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bursa uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bursa varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bursa uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bursa uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Bursa uçuşları Yenişehir Havalimanı'na düzenleniyor.

Bursa yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Bursa 1 saat 10 dakika, Ankara-Bursa 1 saat, Antalya-Bursa 1 saat 20 dakika, Bodrum-Bursa 1 saat 10 dakika, Gaziantep-Bursa 1 saat 30 dakika, İstanbul-Bursa 30 dakika, İzmir-Bursa 50 dakika, Trabzon-Bursa 1 saat 50 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Bursa uçuşu düzenliyor?

AnadoluJet Erzurum, Muş, Trabzon şehirlerinden direkt Bursa uçuşları düzenliyor.

Bursa Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
13ºC
25ºC
Cmt
Paz
14ºC
25ºC
Paz
Pzt
14ºC
26ºC
Pzt
Sal
15ºC
27ºC
Sal
Çar
11ºC
23ºC
Çar
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Bursa Alternatif Ulaşım
Para birimi