Bingöl Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Bingöl Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bingöl Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Bingöl, yaklaşık olarak 265.000 nüfusludur. Yerleşimin MÖ 2000'li yıllarda başladığı düşünülen kente, il olduğu 1936'dan 1944 yılına kadar Çapakçur denilmekteydi. Karasal iklimin etkili olduğu Bingöl'de kışlar çok sert geçer, kar kalınlığı 3-4 metre civarındadır. Yaz aylarında da sıcaklık ve kuralık görülür. Genel bitki örtüsü çayır ve meralardan oluşuyor. Sebeterias Kalesi, Kiğı kalesi, Kral Kızı Kalesi gibi tarihi kalelere sahiptir. Doğa harikası Yüzen Ada, kar turizminin canlandığı Yolçatı Kayak Merkezi, heybetli bir manzaraya sahip Çır Şelalesi ve hastalara şifalı geldiği söylenen Kös Kaplıcaları şehrin gezilip görülmesi gereken yerlerinden bazıları. Her türlü köfteyi iyi yapıyorlar, özellikle içli köfteyi. Keledoş, sorina pel, çiğ köfte, dolanger, löl ve mastuva gibi yerel yemekleri ile ünlüdür. Bingöl Havalimanı'nın bulunduğu kente her gün uçuş yapılmaktadır. Ulaşımda bölgenin dağlık ve kışların karlı oluşundan dolayı bu aylarda sorun yaşanabilmektedir. Adaklı, Genç, Kiğı, Solhan, Karlıova, Yedisu, Yaylıdere ve Bingöl il merkezi dahil 8 ilçesi vardır.

Havalimanından Bingöl Şehir Merkezine Ulaşım

Bingöl Havalimanı şehir merkezine 20 km uzaklıktadır. Şehir merkezine ulaşmak için havayolu şirketlerine ait servisler kullanılabilir, taksi veya araç kiralayarak da ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Havayolu Servisleri

Bingöl Havalimanı işlek bir havalimanı değildir. Bingöl’e sadece Türk Hava Yollarının uçuşu bulunmaktadır. Türk Hava Yolları’nın servisini kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Servis güzergâhları ise ‘’Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi’’ şeklindedir.

Taksi

Taksi de bir diğer alternatif olarak görülebilir. Taksiciyle uygun fiyatta anlaşıp yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Ayrıca havalimanında bulunan birkaç tur şirketi size özel taksi imkânı da sunmakta. Havalimanından alınıp şehirde isteğiniz noktaya bu seçenekten yaralanıp ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Bingöl’de araç kiralamak avantajlı olarak görülebilir. Ne de olsa trafik derdi yok. Ayrıca gezip görülebilecek yerler birbirine yakın olduğundan benzin derdini de bir kenara bırakmış olursunuz.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bingöl uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bingöl varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bingöl uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bingöl uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Bingöl uçuşları Bingöl Havalimanı'na düzenleniyor.

Bingöl yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Bingöl 1 saat, Ankara-Bingöl 1 saat 20 dakika, Antalya-Bingöl 1 saat 40 dakika, Bodrum-Bingöl 1 saat 20 dakika, Gaziantep-Bingöl 1 saat 10 dakika, İstanbul-Bingöl 1 saat 10 dakika, İzmir-Bingöl 1 saat 20 dakika, Trabzon-Bingöl 40 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Bingöl uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Bingöl uçuşları düzenliyor. AnadoluJet Ankara şehirlerinden direkt Bingöl uçuşları düzenliyor. Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Bingöl uçuşları düzenliyor.

Bingöl Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
13ºC
29ºC
Çar
Per
13ºC
25ºC
Per
Cum
12ºC
25ºC
Cum
Cmt
8ºC
24ºC
Cmt
Paz
4ºC
21ºC
Paz
Uçuş Süreleri
1s 20dk
1s 40dk
1s 20dk
1s 10dk
1s 10dk
1s 20dk
Haritada Görüntüle
Bingöl Alternatif Ulaşım
Para birimi