Bingöl Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Bingöl Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bingöl Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Bingöl, yaklaşık olarak 265.000 nüfusludur. Yerleşimin MÖ 2000'li yıllarda başladığı düşünülen kente, il olduğu 1936'dan 1944 yılına kadar Çapakçur denilmekteydi. Karasal iklimin etkili olduğu Bingöl'de kışlar çok sert geçer, kar kalınlığı 3-4 metre civarındadır. Yaz aylarında da sıcaklık ve kuralık görülür. Genel bitki örtüsü çayır ve meralardan oluşuyor. Sebeterias Kalesi, Kiğı kalesi, Kral Kızı Kalesi gibi tarihi kalelere sahiptir. Doğa harikası Yüzen Ada, kar turizminin canlandığı Yolçatı Kayak Merkezi, heybetli bir manzaraya sahip Çır Şelalesi ve hastalara şifalı geldiği söylenen Kös Kaplıcaları şehrin gezilip görülmesi gereken yerlerinden bazıları. Her türlü köfteyi iyi yapıyorlar, özellikle içli köfteyi. Keledoş, sorina pel, çiğ köfte, dolanger, löl ve mastuva gibi yerel yemekleri ile ünlüdür. Bingöl Havalimanı'nın bulunduğu kente her gün uçuş yapılmaktadır. Ulaşımda bölgenin dağlık ve kışların karlı oluşundan dolayı bu aylarda sorun yaşanabilmektedir. Adaklı, Genç, Kiğı, Solhan, Karlıova, Yedisu, Yaylıdere ve Bingöl il merkezi dahil 8 ilçesi vardır.

Havalimanından Bingöl Şehir Merkezine Ulaşım

Bingöl Havalimanı şehir merkezine 20 km uzaklıktadır. Şehir merkezine ulaşmak için havayolu şirketlerine ait servisler kullanılabilir, taksi veya araç kiralayarak da ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Havayolu Servisleri

Bingöl Havalimanı işlek bir havalimanı değildir. Bingöl’e sadece Türk Hava Yollarının uçuşu bulunmaktadır. Türk Hava Yolları’nın servisini kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Servis güzergâhları ise ‘’Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi’’ şeklindedir.

Taksi

Taksi de bir diğer alternatif olarak görülebilir. Taksiciyle uygun fiyatta anlaşıp yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Ayrıca havalimanında bulunan birkaç tur şirketi size özel taksi imkânı da sunmakta. Havalimanından alınıp şehirde isteğiniz noktaya bu seçenekten yaralanıp ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Bingöl’de araç kiralamak avantajlı olarak görülebilir. Ne de olsa trafik derdi yok. Ayrıca gezip görülebilecek yerler birbirine yakın olduğundan benzin derdini de bir kenara bırakmış olursunuz.

13/02/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Bingöl Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
7ºC
16ºC
Sal
Çar
7ºC
19ºC
Çar
Per
8ºC
16ºC
Per
Cum
6ºC
15ºC
Cum
Cmt
1ºC
17ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
1s 20dk
1s 40dk
1s 20dk
1s 10dk
1s 10dk
1s 20dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x