Milas Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2022 Google
Milas Havalimanı Hakkında

Muğla’nın Bodrum ile Milas beldelerinde yer almasından dolayı Milas-Bodrum adını almış olan havalimanı, Bodrum’dan 32 km, Muğla’dan 76 km, Didim’den 82 km ve Milas’tan 12 km uzaklıkta yer alıyor. Türkiye’nin en çok tercih edilen turistik yerlerine yakın bir konumda bulunmasından dolayı havalimanının yolcu trafiği de oldukça fazla. 2015 yılında 2,5 milyona yakın yolcu taşıyan Bodrum-Milas Havalimanı’nda iç ve dış hatlar olmak üzere iki terminal bulunuyor.

Milas Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Belediye Otobüsü

Her ne kadar “Bodrum” diye anılsa da Milas ilçesi sınırlarında yer alan havalimanının gerçek adı “Milas – Bodrum Havalimanı”dır. Geçtiğimiz yıl Muğla ilinin büyükşehir belediyesi olmasıyla Milas Bodrum Havalimanı’ndan şehir merkezine karşılıklı hareket eden belediye otobüsleri hizmete girdi. İç hat geliş ve gidiş terminalinin çıkışında yer alan duraklardan kalkan otobüs, Muğla il merkezindeki Menteşe ilçesi ile Yatağan ve Milas ilçelerine ulaşmanızı sağlıyor.

Yolcu Servisleri

Milas Bodrum Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren bazı havayolu şirketlerinin yolcularına ücretsiz olarak sunduğu servis hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Atlas Global, Pegasus ve Onur Air şirketlerinin sunduğu bu hizmetten sadece Havalimanı – Bodrum Otogar hattını kullananlar faydalanabiliyor.

Havaş, yolculuk saatlerini uçakların inişinin hemen ardından kalkan servislere göre ayarlıyor.

Taksi

Havalimanında bulunan Bodrum Airport Taksi’nin ilçe, belde ve turistik noktalara özel olarak belirlediği fiyatları var. Tabii ki pazarlık hakkınız burada da mevcut.

Araç Kiralama

Havalimanı iç ve dış hatlar terminallerinde bulunan araç kiralama noktalarından kiralayacağınız araçları tekrar havalimanında teslim edebilir ya da aralarında Dalaman Havalimanı’nın da bulunduğu Muğla ili genelinde bulunan noktalara bırakabilirsiniz.

Özel Araç

Havalimanı çıkışında bulunan Muğla – Bodrum Yolu’nu (D330) kullanarak Bodrum’dan Fethiye’ye tüm Muğla ili ile Aydın ilinin Didim ve Kuşadası gibi bölgelerini birkaç saatlik sürüşle ulaşarak gezebilirsiniz. Ayrıca aracınızı toplamda 1152 araç kapasitesine sahip açık ve kapalı otoparklara park edebilirsiniz. Aracınızla yaklaşık yarım saatte Bodrum ilçe merkezine, yaklaşık 1 saatte de Muğla il merkezine ulaşabilirsiniz.

27 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Milas Havalimanı'na Ulaşım

Belediye Otobüsü

Bodrum’un merkezi ile Muğla il merkezinden Milas Bodrum Havalimanı’na gitmek için Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin havalimanı otobüslerini kullanmak gerekiyor. Otobüsler il merkezi Menteşe’de Muğla Otogarı’ndan, Bodrum ilçe merkezinde ise Bodrum Otogarı’ndan kalkıyor. Menteşe’den hareket eden otobüs ayrıca Yatağan ve Milas ilçelerine de uğruyor.

Havalimanı Servisleri

Bodrum’un merkezinden Milas Bodrum Havalimanı’na üç havayolu şirketinin servisleriyle ulaşmak da mümkün.

Bodrum Otogar’dan hareket eden Atlas Global, Pegasus ve Onur Air’e ait ücretsiz servisler kalkış saatleri ise uçuş saatlerine göre belirleniyor. Otogar’dan ayrıca Havaş’a ait otobüslere de binebilirsiniz.

Taksi

Taksilerin havalimanına ulaşım için belirlediği özel fiyatları mevcut. Bu fiyatlar sezonluk ve yıllık olarak değişebiliyor ve yolculuğa başlamadan önce güncel fiyatları öğrenmenizde yarar var.

Özel Araç

Bodrum’u dünyaya bağlayan tek otoyol olan D330’u kullanarak Milas yönünde gittiğinizde havalimanına ulaşacaksınız. Muğla il merkezinden gitmek isterseniz Yatağan ve Milas ilçeleri üzerinden D330’a girip buradan da Milas Bodrum Havalimanı’na ulaşmak mümkün.

Havalimanı Bilgileri

Gelecek dönemde yeni terminal binasına kavuşacak olan iç hatlar, uçak beklerken zaman geçirmek için pek fazla şey vaat etmese de kahvenizi içebileceğiniz Street Cafe adında küçük ve şirin bir kafesi var. Hemen her havalimanında mutlaka denk geleceğiniz Burger King’i de burada bulmak mümkün.

Yıllık 3 ila 5 milyon arası yolcu ağırlayan havalimanının dış hatlarında vaktinizin çoğunu Duty Free’de geçirebilir, Anadolu ve Ege kültürüne ilişkin birçok hediyelik eşya ve yiyecek bulabilirsiniz.

27 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Bodrum Seyahat Rehberi
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 20 dk
Ankara
1 saat
Antalya
50 dk
Gaziantep
1 saat 40 dk
İstanbul
1 saat 30 dk
İzmir
40 dk
Trabzon
1 saat 20 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Milas Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Milas Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Milas Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Milas Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Milas Havalimanı’na alternatif olarak Dalaman Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Milas Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

AnadoluJet, Pegasus, Türk Hava Yolları, Corendon Airlines, easyJet, Milas Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Hangi hava yolları Milas Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor?

Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus İstanbul, Ankara, Adana şehirlerinden Milas Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi