AJAnadoluJet

Ucuz Anadolujet Uçak Bileti

AJ AnadoluJet Hakkında

AnadoluJet, 23 Nisan 2008 tarihinde geniş halk kitlelerinin ulaşım hizmetinden yararlanmaları amacıyla Türk Hava Yolları'nın yeni bir iş modeli ile yapılandırdığı farklı bir ticari markası olarak kurulmuştur. Maliyet avantajlarının bilet ücretlerine yansıtılmasıyla uçakla seyahat daha cazip hale getirilmiştir. Ankara hatlarında yolcu sayısı %65 artmış, doluluk oranları %85 seviyelerine gelmiştir. 5 uçakla başlanılan operasyon ilk yılında 8 uçaklık bir filoya ulaşmıştır ve her yıl büyüme devam etmektedir. Türkiye gibi yüzölçümü geniş ülkelerde kara ve demiryolu ile yapılan seyahatlerin süreleri oldukça uzun olmaktadır. AnadoluJet, Anadolu halkının şehirler arası seyahatlerini daha yoğun olarak havayolu ile gerçekleştirme imkânı sağlamayı ve böylece seyahat edecek yolculara büyük bir zaman tasarrufu sağlamayı amaçlamaktadır. Ankara merkezli olarak faaliyetlerini sürdüren şirket böylece bir yandan yerli turizme, diğer yandan da Anadolu genelindeki ticari ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Checkin İşlemleri AnadoluJet Check-In İşlemleri

İnternet üzerinden hızlı bir şekilde yapabileceğiniz online check-in işleminde birkaç adım var. Bunlardan ilki, PNR numaranız, isim ve soyadı bilgilerinizle birlikte sisteme giriş yapmak. Sonrasında eğer varsa Miles&Smiles kart bilgilerinizi de bu ekrandan girmeniz mümkün. AnadoluJet uçuşunuzdan en erken 24 saat, en geç 1 saat öncesine kadar online check-in hizmetinden faydalanabilirsiniz. Biniş kartlarınızı sıraya girmeden temin etmek içinse Self Check-in kiosklarında işlem yapmanız gerekiyor. Uçuş saatinden iç hatlarda en az 45 dakika, dış hatlarda ise en az 60 dakika önce biniş kartınızı alıp, bagaj işlemlerinizi tamamlamış olmalısınız.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

AnadoluJet yurt içi uçuşlarda 15 kg ve Kıbrıs uçuşlarında 20 kg olmak üzere ücretsiz bagaj hakkınızı kullanabilirsiniz. El bagajlarında da 55 cm x 40 cm x 23 cm ebatlarında ve maksimum 8 kg ağırlığında olma şartları aranır. Check-in esnasında ve uçağa alım aşamasında el bagajı kontrolü yapılır. Ücretsiz bagaj hakkı ile beraber ekstra bagajınız varsa, tek yön uçuşlarda her ekstra kilogram başına 8 TL, aktarmalı uçuşlarda 10 TL talep edilir.

Checkin İşlemleri AnadoluJet Diz Mesafesi

Uçuştan önce koltuk seçimi yapmak isteyen yolcular, AnadoluJet İnternet sayfasına girerek PNR numaralarıyla birlikte işlemleri gerçekleştirebilir. Koltuk seçimi hizmeti ücrete tabi olup, uçuşa 100 gün kala başlar ve uçuşunuza 48 saat kalana dek devam eder. Koltuk seçimini günler öncesinden yapsanız dahi check-in işlemlerinizi ayrıca tamamlamanız gerekiyor. Acil çıkış sırası 27 TL, pencere kenarı 20 TL, koridor kenarı 20 TL ve standart koltuk seçimi 15 TL olarak ücretlendirilir.

Checkin İşlemleri AnadoluJet Yiyecek, İçecek ve İkram

AnadoluJet filosundaki uçaklarda koltuk mesafesinin yeterli olmasına büyük ölçüde önem verilmiş. AnadoluJet uçuşunuzda koltuk mesafesi ile ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızda uçuş esnasında kabin ekibine, uçuş öncesinde ise AnadoluJet müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım AnadoluJet uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da AnadoluJet uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm AnadoluJet uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan AnadoluJet uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız AnadoluJet uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da AnadoluJet kampanyalarından faydalanabilir miyim?

AnadoluJet tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

AnadoluJet Künye

IATA kodu: AJ

Kuruluş tarihi: 23/04/2008

Uçak sayısı: 37 uçak

Uçuş noktaları: 69 nokta

Para birimi