Artvin Uçak Bileti Ara

Artvin Hakkında

Artvin, Doğu Karadeniz'de Gürcistan ile sınır komşusu olan bir şehrimizdir. Yaylaları ve Milli parklarıyla ünlü Artvin'de Şavşat ilçesinde bulunan Karagöl Sahara Milli Parkı içindeki Şavşat Karagöl ve Borçka-Karagöl görülmeye değerdir. Buradaki Efeler-Gorgit Tabiatı Koruma alanı biyosfer rezervi açından Türkiye'deki tek yerdir ve bu özelliğiyle Birleşmiş Milletler tarafından dünya mirası listesine alınmıştır.

Kentte Karadeniz iklimi hüküm sürer. Yaz kış ılık ve yağışlıdır. Kentin Karadeniz'e kıyısı Hopa ilçesiyle sağlanmaktadır. Bu ilçeden Gürcistan'a sınır kapısı bulunmaktadır. 33 bin nüfuslu şehrin eğitim oranı çok yüksektir. Şehir halkı Ahıska Türkleri, Lazlar ve Gürcülerden oluşmaktadır. Şehirde geçim kaynağı tarımdır. Kivi, çay ve fındık en çok üretilen ürünlerdir. Artvin'de şu anda hizmet veren bir havalimanı bulunmamaktadır. Kente karayoluyla, yazın Trabzon'a düzenlenen feribot seferleriyle ya da Trabzon ya da Erzurum'a kadar havayoluyla ulaşım sağlanır. Şehrin Trazon'a uzaklığı 234 km, Erzurum'a ise 203 km'dir. Kentte Çoruh Üniversitesi eğitim vermektedir. 08 plaka koduna sahip Artvin'e bağlı ilçeler ise şunlardır: Ardanuç, Arhavi, Borçka, Hopa, Murgul, Şavşat, Yusufeli.

Seyahat Yazılarında Artvin

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Artvin uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Artvin varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Artvin uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Artvin yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Artvin 1 saat 20 dakika, Ankara-Artvin 1 saat 30 dakika, Antalya-Artvin 1 saat 20 dakika, Bodrum-Artvin 1 saat 40 dakika, Gaziantep-Artvin 1 saat 10 dakika, İstanbul-Artvin 1 saat 20 dakika, İzmir-Artvin 1 saat 30 dakika, Trabzon-Artvin 50 dakika sürüyor.

Artvin Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
12ºC
27ºC
Çar
Per
13ºC
27ºC
Per
Cum
10ºC
26ºC
Cum
Cmt
10ºC
26ºC
Cmt
Paz
11ºC
27ºC
Paz
Uçuş Süreleri
1s 20dk
1s 30dk
1s 20dk
1s 40dk
1s 10dk
1s 20dk
1s 30dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Artvin Alternatif Ulaşım
Para birimi