Kendine en uygun kartı nasıl seçebilirsin?

Size en uygun kredi kartını seçmek için dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta var. Öncelikle başvuracağınız kredi kartında mutlaka olması gereken özelliği belirlemelisiniz. Kredi kartınıza aidat ödemek istemiyorsanız aidatsız bir kredi kartı, yaptığınız her alışverişle puan biriktirmek istiyorsanız puan veren bir kart, mil biriktirmek sizin için önemliyse mil veren bir kredi kartı seçebilirsiniz. Öğrenciyseniz öğrencilere özel avantajlar sunan bir kredi kartı ya da ticari alışverişlerinizde kullanmak istiyorsanız ticari kredi kartı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Sizin için kredi kartınızda olması gereken en önemli özelliğe karar verdikten sonra seçeneklerinizi daraltabilir ve kredi kartı seçeneklerini bu doğrultuda filtreleyebilirsiniz. Filtreleme işleminden sonra size uygun kartların nakit avans faizlerini, varsa yıllık kart ücretlerini, bankanın toplamda kaç ATM’si olduğunu ve puan para miktarlarını karşılaştırarak seçiminizi yapabilirsiniz. Tüm bu işlemleri hem en hızlı hem de ücretsiz şekilde Enuygun Finans üzerinden tamamlayarak dilediğiniz kredi kartına başvurunuzu yapabilirsiniz. 

Kredi Kartı Kampanyaları

Kredi Kartı Başvuru Süreci Nasıl İlerler?

Kredi kartı başvuru sürecini başlatmak için öncelikle ihtiyaçlarınız için en ideal kredi kartı seçeneğini belirlemeniz gerekir. İsteklerinize uygun kredi kartını belirlerken seçeceğiniz kartın mil verip vermediğine, aidatının olup olmadığına, öğrenciyseniz öğrencilere yönelik bir kart olup olmadığına ya da puan biriktirebileceğiniz bir kart olup olmadığına bakabilirsiniz. Size uygun kredi kartını belirledikten sonra Enuygun üzerinden başvurunuzu online olarak tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz bankalara ulaştıktan sonra geliriniz, borçlarınız ve diğer bankalardaki kartlarınızın limitlerinden yola çıkılarak finansal durumunuz değerlendirilir. Değerlendirmelerin sonucu olumlu olursa banka size kredi kartı verir. Değerlendirmelerin sonucu olumsuz olursa geliriniz arttığında ya da borçlarınız azaldığında tekrar başvuru yapabilirsiniz.

 

Kredi Kartına Başvurmak için Neden Enuygun’u Kullanmalısınız?

Tüm bankaların kartlarını listeleyin
Tüm bankaların kartlarını listeleyin
Tüm bankaların kredi kartlarını listeleyerek kartların yıllık ücret ve nakit avans faizi gibi başlıca özelliklerini tek ekranda görerek sizin için en doğru kredi kartını seçebilirsiniz.
Dilediğiniz kritere göre seçiminizi daraltın
Dilediğiniz kritere göre seçiminizi daraltın
Hangi bankanın kredi kartına başvurmak istediğinize karar verdiyseniz ya da başvurmak istediğiniz kart türü belliyse seçeneklerinizi istekleriniz doğrultusunda filtreleyerek hızla başvuru yapabilirsiniz.
Başvurunuzu online olarak tamamlayın
Başvurunuzu online olarak tamamlayın
Enuygun Finans üzerinden seçili kredi kartlarına başvurunuzu anında online olarak tamamlamanız mümkün. Yapmanız gereken kredi kartı seçiminizi yapmak ve ‘’Başvur’’ butonuna basmaktan ibaret.
Hiçbir ücret ödemeden kredi kartınıza başvurun
Hiçbir ücret ödemeden kredi kartınıza başvurun
Enuygun Finans üzerinden kredi kartı başvurunuzu hiçbir ek ücret ödemeden saniyeler içerisinde tamamlamanız mümkün. İhtiyaçlarınıza en uygun kartı seçerek ücretsiz başvurunuzu hemen yapın.

Sizin İçin Onlarca Bankayla Çalışıyoruz.

İhtiyaçlarınıza en uygun kredi kartını seçebilmeniz için çok sayıda kredi kartı alternatifi sunuyoruz.
ING 2.png
logo_yapikredi.png
logo_qnb.png
oON.png
logo_garanti-bbva.png
logo_fibabanka.png
Size Özel Kredi Kartı Teklifleri E-postanıza Gelsin

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartı nedir?

Kredi kartı bankalar ve finansal kurumlar tarafından verilen bir tür plastik karttır ve finansal işlemlerde kullanılır. Kredi kartı sahipleri, kartlarını kullanarak alışveriş yapabilirler ve ödemelerini bir sonraki fatura dönemi boyunca veya belirli bir süre içinde taksitler halinde yapabilirler. Kredi kartları aynı zamanda müşterilerin belirli bir limit dahilinde taksitli ya da nakit avans çekebilecekleri bir hizmettir.

 

Kredi kartları, online alışverişler ve günlük harcamalar gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Kredi kartı sahipleri, ödeme yapmak için kartlarını fiziksel olarak kullanabilecekleri gibi, NFC teknolojisi veya mobil cihazlar aracılığıyla da ödeme yapabilirler.

 

Kredi kartı kullanmak, finansal sorumluluk gerektirir. Kredi kartı kullanıcıları, kredi kartı borçlarını zamanında ödemeleri gerektiğini, aksi halde yüksek faiz oranlarıyla karşılaşabileceklerini bilmelidirler.

Kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Enuygun Finans üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak çok kolay. Enuygun Finans’ın kredi kartı sayfasında eğer hangi bankadan hangi kartı almak istediğinize karar verdiyseniz “Banka Adı” ve “Kart Markası” kısımlarını doldurun. Yoksa iki seçeneği de “Tümü” olarak işaretleyin. Banka ve kart markası bölümlerini işaretledikten sonra kartları anlaşmalı kurum, kazanç, kart ücretine göre sıralayabilir, puan kazandıran ve mil kazandıran seçeneklerini de isteğinize göre işaretledikten sonra “Karşılaştır” butonuna basarak kredi kartı seçeneklerini karşılaştırmaya başlayabilirsiniz. Karşılaştırma ekranında karşınıza kredi kartları ve bu kartlara kullanıcıların verdiği puanlar çıkacak. Aradığınız özelliklere en uygun kredi kartını belirledikten sonra o kartın bulunduğu satırdaki “Başvur” butonuna basarak seçtiğiniz bankanın kendi kredi kartı başvuru sayfasına yönlendirilirsiniz. İstenen bilgiler bankalara göre değişiklik gösterse de online kredi kartı başvurusu için genellikle T.C. Kimlik No, doğum tarihi ve cep telefonu bilgileri isteniyor. Bu bilgileri girerek başvurunuzu tamamlayabilir, girdiğiniz bilgiler doğrultusunda kredi kartı başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını birkaç dakika içerisinde öğrenebilirsiniz. 

Hangi banka hangi marka kredi kartı sunuyor?

Bankaların sunduğu kredi kartı türleri farklılık gösteriyor. Örneğin Garanti BBVA’nın sunduğu kartların markaları seçiminize göre Bonus ve Shop&Miles olurken Denizbank yalnızca Bonus kredi kartı sunuyor. İş Bankası ve Ziraat bankaları Maximum marka kredi kartı, Enpara Enpara.com marka kredi kartı, QNB Finansbank CardFinans marka kredi kartı, Vakıfbank ve Yapı Kredi bankaları World marka kredi kartı sunuyor. 

Enuygun, en avantajlı kredi kartını bulmam için nasıl yardımcı oluyor?

Enuygun, bankaların kredi kartlarını yıllık kart ücretleri ve kredi kartının kaç iş yeriyle anlaşması olduğu verilerine göre objektif bir şekilde sıralar. Bu sayede aynı ekranda bankaların sunduğu kredi kartlarının kaç alışveriş noktasında geçerli olduğunu ve bu kart için yıllık ödemeniz gereken kart ücretinin ne kadar olduğunu görebilirsiniz. Karşınıza çıkan ekranda size en uygun olduğunu düşündüğünüz 3 kartın başındaki kutucukları işaretleyerek “Seçimlerimi Karşılaştır” butonuna tıklayın. Butona tıklamanızın ardından seçtiğiniz kredi kartlarının nakit avans faiz oranı, alışveriş faiz oranı, nakit çekim ücreti gibi özelliklerini görebileceksiniz. Tüm maddeleri dikkatle inceleyerek Enuygun sayesinde en avantajlı kredi kartını seçebilirsiniz. 

Kredi kartı başvurusu için gereken şartlar nelerdir?

Kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişilerin:

  • 18 yaşından büyük olmaları ya da 18 yaşından küçük oldukları durumda ailelerinin kredi kartı sözleşmesini imzalaması,
  • Findeks kredi notlarının bankaların değerlendirmelerine göre riskli olmayan sınırlar içerisinde olması,
  • Eğer yüksek limitli bir kredi kartı istiyorlarsa gelir belgelerini beyan edebilmeleri,
  • Almak istedikleri kredi kartı tutarıyla birlikte sahip oldukları kredi kartlarının limitler toplamının gelirlerinin 4 katından fazla olmaması gerekir.
Online olarak kredi kartı başvurusu yapabilir miyim?

Günümüzde neredeyse her bankaya ait kredi kartına online olarak başvuru yapılabiliyor. Fakat bankalar bazı kart çeşitlerini yalnızca uzun süredir müşterisi olan kişilere veriyor. Böyle bir kart türüne başvuru yapmak isterseniz şubeyle görüşmeniz gerekebilir ya da bankadan temsilcilerin söz konusu kartı almaya hak kazandığınızı söylemesi için sizi aramasını beklemeniz gerekebilir. 

Kredi kartı limiti nasıl hesaplanır?

Kredi kartı limiti hesaplanırken kullanıcının kart başvurusu yaptığı ilk yıl kart limiti gelirinin 2 katı, sonraki yıllardaysa gelirinin maksimum 4 katı olacak şekilde hesaplanır. Normal şartlarda her yıl maaş artışı yaşandığı için kredi kartı limitiniz de bu doğrultuda artış gösterir. 

Birden fazla kredi kartının olması durumunda kredi kartı limitler toplamı ve gelir arasında denge sağlanmasına dikkat edilir. 

Bu sayfada sunulan verilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda herhangi bir garanti verilmemekte olup, finansal enstrümanlara ait bilgilerin gerçek zamanlı olmayabileceği ve belirli bir gecikmeyle sunulduğu dikkate alınmalıdır.