En Avantajlı Kredi Kartı

Kredi kartı başvurusu yapmanın en kolay yolu!

Hemen Kredi Kartınızı Bulun

Sizin İçin Seçtiklerimiz

  Kart Adı Marka Nakit Avans Kart Ücreti  
İş Bankası
Maximum Aidatsız
Maximum Var Yok Detay »
Finansbank
Fix Card
CardFinans Var Yok Detay »

Kredi kartı nedir?

Kredi kartı, ödemede paraya alternatif olarak kullanılan, bankaların ya da diğer finans kuruluşlarının sunduğu çoğunlukla plastik olan ve küçük miktarda hafıza içeren bir ödeme aracıdır. Kredi kartları, kullanıcılarına bir ürün ya da hizmeti, ödemesini daha sonra yapma garantisiyle alma olanağı sunar. Bu bakımdan aslında nispeten ufak miktarda ve düşük vadeli (bir ay) kredi kullanımını sağlayan araç olarak da düşünülebilir.

Kart kullanımı, ülkemizde özellikle son on yılda çok hızlı bir artış gösterdi. Çoğu insan birden çok kart sahibi oldu. Şu an ülkemizde 48 milyonun üzerinde bulunduğu belirtiliyor. Ödeme aracı olarak ticarette ciddi bir ağırlığı bulunan kredi kartını ülkemizde onlarca banka çeşitli markalar altında sunuyor.

Kredi kartı başvurusu

Türkiye’de kredi kartı almak, bugün ciddi denetime tabi. Bankalar kartları verirken imzalı bir kredi kartı başvurusu formunun doldurulması zorunlu tutuyor. Ayrıca kullanım limitlerinin artırımında da sınırlamalar var. BDDK, kart başvurusu yapan tüketicilerin bilgilendirilmesi hakkında oldukça hassas. Bunun nedeni de kredi kartlarının neden olduğu aşırı borçlanmayı engellemek ve tüketicinin mağdur olmasını önlemek.

Bankaların kredi kartları

Bugün ülkemizde Bonus, Maximum, Axess, World, Advantage, Shop and Miles ve Wings kredi kartı markaları mil ve bonus hediye sistemleriyle bir çok banka tarafından kullanılıyor. Garanti BBVA müşterilerine Bonus ve Shop and Miles kartlarını sunarken, Akbank müşterileri Axess ve Wings markalarını kullanabiliyor. Denizbank ise Bonus markasını sunuyor.

x