İzmir Araç Kiralama

En iyi araç kiralama firmalarını karşılaştırın, aracınızı kolayca ve en uygun fiyata kiralayın.

İzmir Ucuz Kiralık Araçlar

Fiat Fiorino Combi Manuel
450,00TL
Renault Clio Manuel
470,00TL
Fiat Egea Manuel
480,00TL
Citroen C Elysee Manuel
483,00TL
Renault Taliant Manuel
486,98TL
Ford Tourneo Courier Manuel
509,00TL
Renault Clio Otomatik
550,00TL
Renault Taliant Otomatik
555,00TL
Kia Stonic Otomatik
560,00TL
Renault Symbol Manuel
600,00TL

İzmir Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:İzmir
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Suv, Lüks, Üst, Minibüs
Kiralama Noktaları79
Popüler Acenteler:Mgn
İzmir Hakkında

İzmir, tarihte Smyrna olarak bilinen oldukça önemli bir şehir. Ege’nin İncisi olarak adlandırılan İzmir sadece kendi bölgesinin değil Türkiye’nin merkez noktalarından biri. Tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra bir liman kenti olmasıyla hinterlandına hayat verir. Bu yönüyle İzmir daima ilgi çeken bir merkez olmayı başarır. 
4,5 milyon insanın yaşadığı İzmir, Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehri konumunda. Bölgede hakimiyet süren medeniyetlerin hayat verdiği şehirde kültürel ve tarihi manda görülmesi gereken pek çok nokta var. Bu çeşitliliğin modern anlamda kendini hissettirdiği İzmir’de çok yönlü turistik etkinlikler gerçekleşir. Kültür, doğa ve yaz turizmi şehre en az liman kadar hayat verir. 
Aydın, Balıkesir ve Manisa gibi komşuları bulunan İzmir’in en önemli noktaları Çeşme, Alaçatı, Foça, Şirince, Selçuk ve Bergama gibi noktalar. Her karışında doğal ve kültürel bir zenginliği barındıran İzmir’i keşfetmek için her yıl milyonlarca insan şehre akın eder. Bölgeye ulaşımın hem karayolu hem de Adnan Menderes Havalimanı ile yapılması sayesinde turistik etkinlikler çok ciddi seviyeye ulaşır.
İzmir’in her noktasının bir cazibe merkezi olması seyahat severleri heyecanlandırırken Kordon, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Efes Antik Kenti, Şirince Köyü ve Konak Meydanı görülmesi gereken yerlerden sadece birkaçı. İzmir’i karış karış gezmek ve güzellikleri keşfetmek istediğinizde araç kiralama hizmetiyle konforu yakalayabilirsiniz. Zamandan tasarruf etmek ve lüks bir yolculuk yapmak araç kiralamayla mümkün.

İzmir’de Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

İzmir'e gitmeyi düşünüyorsanız ve seyahatinizi havaalanından teslim alacağınız araçla çizeceğiniz rotaya göre planlayacaksanız şehir içinde ve araç kiralarken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktaları sizin için derledik. Bu sayede kusursuz bir araç kiralama deneyimi yaşayabilirsiniz.

Navigasyon sistemi olan araçlar tercih edin:

İzmir labirenti andıran dar sokakları sebebiyle yanlış yola girmeniz ya da yolunuzu kaybetmeniz durumunda işinizi daha da zorlaştırabilir. Öte yandan özellikle aşırı kalabalık olan tarihi turistik yerler için mutlaka navigasyon desteği olan arabaları tercih edin.

Çocukla seyahat için özel seçenekleri kullanın:

0-12 yaş aralığında bebekli ya da çocuklu bir aile olarak seyahat ediyorsanız araç kiralarken ek olanaklardan yararlanıp çocuk oto koltuğu da dahil edebilirsiniz. Fakat stoklarda oto koltuğu yer almıyorsa başka bir firmayı araştırabilir ya da kendiniz oto koltuğu temin etmek durumunda kalabilirsiniz.

Uzun yolların kurtarıcısı yedek sürücü:

Hem uzun yol katetecekseniz ve yükünüzü hafifletmek isterseniz hem de İzmir içinde seyahat ederken direksiyonu devredebileceğiniz bir yedek sürücünüz bulunuyorsa araç kiralama firmanıza ek ödeme teminatıyla ek sürücü kaydı açabilirsiniz. Bu sayede yorgunluk ve dikkat dağınıklığı ihtimallerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğun trafik saatlerini göz önünde bulundurun:

Şehir merkezine seyahat edeceğiniz saatleri iş ve okul çıkışı saatlerinde denk getirmeyin. Yaz aylarında özellikle turistlerin gece eğlencesi için dışarı çıkacakları saatlerde trafik yoğunluğu yaşanabilir.

Otopark yer bulma ve ücretlendirme sorunu ile karşılaşmayın:

İzmir gibi büyük ve kalabalık bir kozmopolit şehirde park yeri bulma sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Özellikle de tarihi ören yerleri, müze ve popüler plajların yakınlarında park yeri bulma, vale hizmeti alma sıkıntılı olabilir.

Manuel ya da otomatik vites tercihini yapın:

İzmir gibi trafik sorunu yaşayabileceğiniz bir büyükşehirde kolay sürüş önceliğinizse ve sürekli dur kalk yaparken vites değiştirmek istemiyorsanız otomatik vites tercih edin. Fakat önceliğiniz yakıttan tasarruf sağlamak ve ekonomik bir araç kiralamaksa mutlaka manuel vites araçlardan yana tercih yapın.

İzmir elektrikli araç şarj üniteleri:

Ekonomik seyahat ve yakıt tasarrufu demişken bu anlamda tercihinizi elektrikli çevre dostu araçlardan yana kullanacaksanız şarj istasyonlarının nerelerde olduğunu bilmeniz önemli.

ESARJ Şarj İstasyonu

ZES Şarj İstasyonu

ESARJ Şarj İstasyonu

ZES Şarj İstasyonu

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular