Erzincan Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Erzincan Hakkında

Çok sayıda tarihi medeniyete ev sahipliği yapmış olan Erzincan yaklaşık 145.000 nüfusa sahiptir ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunmaktadır.
Erzincan denize kıyısı olmayışından ve yer şekillerinden dolayı karasal iklimin hakim olduğu bir ildir. Kış ayları boyunca kar ve soğuğun eksik olmadığı Erzincan'da yaz aylarında ise sıcaklık yüksek derecelere ulaşır.
Ticaret yollarında yer almasından dolayı Mama Hatun Kervansarayı, Kemah Kalesi, gibi tarihi yapılara bolca rastlayabileceğiniz bir ildir. Ekşisu adını verdikleri maden suyu çıkan bir yerin yakınında kurulan kaplıcalar ve hamamlarla da ünlüdür. Şimdilerde ise rafting için Fırat Nehri üzerinde parkurlar oluşturulmuştur ve gün geçtikçe bu spor burada gelişmektedir. Sırın adı verilen börek, Erzincan köftesi ve gasefe tatlısı buraya uğrayanların yemesi gereken tatlardır.
Kemah, Refahiye'nin de içlerinde bulunduğu il merkezi dahil toplam13 ilçesi vardır. Şehre Erzincan Havalimanı, Doğu Ekspresi ve çeşitli kara yolları ile ulaşılabilmektedir.

Havalimanından Erzincan Şehir Merkezine Ulaşım

Erzincan’da, şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan ve 1988 yılından beri iç hat seferleriyle hizmetini sürdüren Erzincan Havalimanı bulunuyor. Sivil ve askeri kategoride hizmet veren Erzincan Havalimanı, kendi açık otoparkına sahip olmakla birlikte şehir merkezine gidebilmeniz için çeşitli alternatifleri de sizlere sunuyor. Aynı şekilde şehir merkezinden Erzincan Havalimanı’na gidiş için de aynı alternatifleri kullanmanız mümkün.

Erzincan Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi, dolmuş taksi ve araç kiralama gibi ulaşım imkanlarıyla gidebileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün. Çok uzak olmayan şehir merkezine gidebilmeniz için uçağınız indiği andan itibaren ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Erzincan Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofisleri ile Erzincan Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Avis, Asis ve City 24 firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

04 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Erzincan uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Erzincan varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Erzincan uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Erzincan uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Erzincan uçuşları Erzincan Havalimanı'na düzenleniyor.

Erzincan yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Erzincan 1 saat 30 dakika, Ankara-Erzincan 1 saat, Antalya-Erzincan 1 saat 30 dakika, Bodrum-Erzincan 1 saat 20 dakika, Gaziantep-Erzincan 1 saat, İstanbul-Erzincan 1 saat 40 dakika, İzmir-Erzincan 1 saat 10 dakika, Trabzon-Erzincan 40 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Erzincan uçuşu düzenliyor?

AnadoluJet İstanbul, Ankara, Pegasus İstanbul, Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Erzincan uçuşları düzenliyor.

Erzincan uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Erzincan uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Erzincan Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
2ºC
9ºC
Sal
Çar
2ºC
6ºC
Çar
Per
-3ºC
6ºC
Per
Cum
-3ºC
6ºC
Cum
Cmt
-2ºC
9ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Erzincan Alternatif Ulaşım
Para birimi