Erzincan Uçak Bileti Ara

 

En Ucuz Erzincan Uçak Biletleri

Sizin için seçtiğimiz Erzincan kalkışlı uçuşlar:

Sizin için seçtiğimiz Erzincan kalkışlı yurt dışı uçuşlar:

Erzincan Hakkında

Çok sayıda tarihi medeniyete ev sahipliği yapmış olan Erzincan yaklaşık 145.000 nüfusa sahiptir ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunmaktadır.
Erzincan denize kıyısı olmayışından ve yer şekillerinden dolayı karasal iklimin hakim olduğu bir ildir. Kış ayları boyunca kar ve soğuğun eksik olmadığı Erzincan'da yaz aylarında ise sıcaklık yüksek derecelere ulaşır.
Ticaret yollarında yer almasından dolayı Mama Hatun Kervansarayı, Kemah Kalesi, gibi tarihi yapılara bolca rastlayabileceğiniz bir ildir. Ekşisu adını verdikleri maden suyu çıkan bir yerin yakınında kurulan kaplıcalar ve hamamlarla da ünlüdür. Şimdilerde ise rafting için Fırat Nehri üzerinde parkurlar oluşturulmuştur ve gün geçtikçe bu spor burada gelişmektedir. Sırın adı verilen börek, Erzincan köftesi ve gasefe tatlısı buraya uğrayanların yemesi gereken tatlardır.
Kemah, Refahiye'nin de içlerinde bulunduğu il merkezi dahil toplam13 ilçesi vardır. Şehre Erzincan Havalimanı, Doğu Ekspresi ve çeşitli kara yolları ile ulaşılabilmektedir.

Erzincan Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Erzincan’da, şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan ve 1988 yılından beri iç hat seferleriyle hizmetini sürdüren Erzincan Havalimanı bulunuyor. Sivil ve askeri kategoride hizmet veren Erzincan Havalimanı, kendi açık otoparkına sahip olmakla birlikte şehir merkezine gidebilmeniz için çeşitli alternatifleri de sizlere sunuyor. Aynı şekilde şehir merkezinden Erzincan Havalimanı’na gidiş için de aynı alternatifleri kullanmanız mümkün.

Erzincan Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi, dolmuş taksi ve araç kiralama gibi ulaşım imkanlarıyla gidebileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün. Çok uzak olmayan şehir merkezine gidebilmeniz için uçağınız indiği andan itibaren ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Erzincan Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofisleri ile Erzincan Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Avis, Asis ve City 24 firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Erzincan Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali olarak tek bina bulunuyor. 1988 yılından beri hizmetini sürdüren Erzincan Havalimanı’nda, 8 oda ve 16 yatak kapasiteli, banyo, televizyon, sıcak su, ütü odası, çamaşırhane ve kantini bulunan bir misafirhane mevcut. Ayrıca Erzincan Havalimanı’ndaki havuz başı kamelyası, kondisyon çalışma odası, çim futbol ve voleybol sahası sayesinde misafirler ve havalimanı çalışanları için rahat ve huzurlu bir ortam sağlanıyor.

Bunların yanı sıra Erzincan Havalimanı kapsamındaki 15 kişi kapasiteli eğitim sınıfını içeren Eğitim Tesisi’nde ise çay ocağı, dinlenme salonu, mescit ve 3 öğün yemek hizmeti veriliyor. Erzincan Havalimanı’ndan İzmir, İstanbul, Ankara ve Antalya’ya SunExpress, Türk Hava Yolları, Anadolujet, Pegasus ve Onur Air firmaları ile seferler düzenleniyor.

Erzincan Seyahat Rehberi

Ortalama sıcaklık (Gelecek 5 gün)
GünMinMax
Pzt3ºC15ºC
Sal1ºC14ºC
Çar-4ºC12ºC
Per2ºC16ºC
Cum6ºC18ºC
Uçuş süreleri
ŞehirSüre
Adana1 saat 30 dk
Ankara1 saat
Antalya1 saat 30 dk
Bodrum1 saat 20 dk
Gaziantep1 saat
İstanbul1 saat 40 dk
İzmir1 saat 10 dk
Trabzon40 dk
x