PNR Sorgulama

Online Check-in

PNR Sorgulama

Online check-in nedir?

Online check-in, bilet satın alma işlemi gerçekleştikten sonra yolcuların uçağa giriş yapabilmeleri için gerekli olan check-in işlemini bilgisayar, cep telefonu gibi elektronik cihazlarla diledikleri yerden online olarak yapmalarını sağlayan hizmettir.

Online check-in işlemi ne zaman başlar?

Online check-in süresi havayoluna göre farklılık gösterir. Birçok havayolunda online check-in işlemi uçuşların 24 saat öncesinde başlayarak uçuştan 90 dakika öncesine dek internet üzerinden yapılabilir.

Online check-in nasıl yapılır?

Biletleme işlemi tamamlandıktan sonra tarafınıza e-mail ile bilgilendirme yapılacaktır. Uçuşunuza 24 saat kala, burada belirtilen e-bilet veya rezervasyon numaranızla birlikte, online check-in linkinden ad ve soyad bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Daha sonra uçağın oturma planından koltuk seçiminizi de yapabilirsiniz. Bazı havayolu firmalarında koltuk seçimi için ekstra ücret ödemeniz gerekebilir.

Cep telefonu kullanabilir miyim?

Online check in işleminizi ilgili havayolunun uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek veya mobil sitesini kullanarak zaman ve yer kısıtlaması olmadan pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Online check-in yapacaklara önerileriniz neler?

Online check-in yapmış yolcularımız uçuştan 60 dakika önce havalimanında olması gerekmektedir. Eğer bagaj işlemleri varsa uçuşa dış hatlarda 75, iç hatlarda ise 60 dakika kala işlemlerin tamamlanmış olması gerekir. Bagajsız yolcular, biniş kartının çıktısını internetten alarak güvenlik kontrolünden geçtikten sonra doğrudan uçağa binebilirler. Bagajlı yolcular ise, check-in girişi kapanmadan önce online check-in kontuarlarından bagajlarını teslim ettikten sonra uçağa giriş yapabilirler.

Para birimi