Gazipaşa Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Gazipaşa Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Gazipaşa Hakkında

Gazipaşa, Alanya'nın doğusunda bir ilçedir. Havalimanının açılmasıyla birlikte bilinirliği artmıştır. Ancak Gazipaşa hala son yıllarda hızlı gelişen ve şehir merkezinde boş yeri kalmayan Alanya'nın aksine bakir plajlara sahiptir. Çok güzel kayalık ve kumluk koyları bulunur. Ancak çoğunda plaj işletmesi bulunmamaktadır. Karayoluyla Alanya'ya ulaşımı yaklaşık 30 dakika sürer. Zaten küçük bir ilçe olduğu için konaklama, alışveriş gibi tercihlerinizi Alanya'dan karşılamanız gerekir. Etrafı çam ağaçlarıyla kaplı dağlarla çevrilidir. İlçede en önemli geçim kaynağı tarımdır. Özellikle seracılık çok gelişmiştir. Gazipaşa aynı zamanda Caretta Caretta türü deniz kaplumbağalarının yumurta bıraktığı plajlara sahiptir. İlçede Yalan Dünya Mağarası, tarihi kale, tertemiz koylar ve bol oksijenli yayla gezileri yapılabilir. Gazipaşa Havalimanı'ndan Alanya merkeze otobüs seferleri yapılmaktadır.

Havalimanından Gazipaşa Şehir Merkezine Ulaşım

Alanya şehir merkezine 40 km uzaklıkta konumlanan Gazipaşa Havalimanı’nın iç ve dış hatlar terminalleri çıkışında yer alan toplu ulaşım ve benzeri araçlar ile Alanya merkeze ulaşmak, oldukça pratik. Havaş otobüsleri, transfer hizmetleri, havalimanı taksileri ve araç kiralama firmaları gibi birden çok alternatif var. Hangi ulaşım aracını kullanırsanız kullanın, seyahatiniz maksimum 1-1,5 saat sürecektir.

Havaş Otobüsü

Gazipaşa Havalimanı’ndan Alanya merkeze ulaşımın en hızlı yöntemi olan Havaş otobüslerini kullanmak için en güncel haliyle 17 TL ödemeniz talep ediliyor. Havalimanı terminal binasının dışındaki otobüs duraklarından kalkan Havaş otobüslerinin seferleri, havalimanındaki güncel uçuşlara göre düzenleniyor.

Her yolcu uçağının Gazipaşa Havalimanı’na iniş yapmasından 25 dakika sonra hareket eden Havaş otobüslerinin son durağı, Alanya Otogarı. Gazipaşa Havalimanı’ndan hareket geçen Havaş otobüslerinin uğradığı duraklar; Kargıcak Dinler Otel, Mahmutlar Belediye Kavşağı, Tosmur Kavşağı, Metro Kavşağı, Tespo Önü, Ticaret Odası Önü, Alanya Otogarı.

Havalimanından bindikten 60 dakika sonra Alanya Otogara varmanız mümkün. Ayrıca Havaş otobüslerine tek yön seyahat için ödemeniz gereken ücret, 2016 itibariyle 17 TL ve bu ücreti, Havaş otobüs muavinine vermeniz gerekiyor.

Taksi

Gazipaşa Havalimanı’ndan dışarı adımınızı attığınızda göreceğiniz taksiler iki çeşit: Gazipaşa Havaalanı Taksiciler Kooperatifi bünyesinde çalışan ve sabit tarife uygulayan Gazipaşa Havalimanı taksileri ve normal şehir taksileri. Eğer havalimanı taksileriyle Alanya şehir merkezine gidecekseniz, bu seyahatiniz için taksiciler sizden ortalama 120 TL gibi bir ücret isteyecektir.

Havalimanı taksilerinde ücretler genelde 120 TL’den yüksek olmazken; şehir taksilerinde bazen daha hesaplı bazense daha pahalı olabiliyor. Havalimanı taksilerinden hizmet almak için tek yapmanız gereken, www.gazipasahavalimanitaxi.com adresini ziyaret etmek. Bu arada havalimanı taksilerinin günün 24 saati aynı tarifeyi uyguladıklarını söylemekte fayda var.

Araç Kiralama

Gazipaşa Havalimanı’nda hizmete açık olan sadece üç araç kiralama firması mevcut: Rent Go (02425827399), Garenta Rent a Car (4445478) ve Aytucar (02422470377). Gazipaşa Havalimanı’na iniş yapmadan en az bir gün önce araç kiralayacağınız firmadan ön rezervasyon yaptırarak, ekonomik fırsatlar elde edebilirsiniz. Havalimanından kiralayacağınız araç ile Alanya şehir merkezine yaklaşık 1 saatte ulaşabilirsiniz.

31 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gazipaşa uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Gazipaşa varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Gazipaşa uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Gazipaşa uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Gazipaşa uçuşları Gazipaşa Havalimanı'na düzenleniyor.

Gazipaşa yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Gazipaşa 50 dakika, Ankara-Gazipaşa 1 saat 20 dakika, Antalya-Gazipaşa 50 dakika, Bodrum-Gazipaşa 1 saat 30 dakika, Gaziantep-Gazipaşa 1 saat 30 dakika, İstanbul-Gazipaşa 1 saat 10 dakika, İzmir-Gazipaşa 1 saat, Trabzon-Gazipaşa 1 saat 30 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Gazipaşa uçuşu düzenliyor?

Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Gazipaşa uçuşları düzenliyor. Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Gazipaşa uçuşları düzenliyor. AnadoluJet Ankara şehirlerinden direkt Gazipaşa uçuşları düzenliyor.

Gazipaşa Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
19ºC
27ºC
Çar
Per
21ºC
29ºC
Per
Cum
23ºC
31ºC
Cum
Cmt
23ºC
33ºC
Cmt
Paz
20ºC
32ºC
Paz
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Gazipaşa Hakkında Daha Fazla
Gazipaşa Alternatif Ulaşım
Para birimi